Blog > Komentarze do wpisu
A B C doboru miseczek

Kiedy uda się już nam ustalić, czy obwód przymierzanego stanika jest dobry – czas na miseczki. Tu sprawa jest trudniejsza, bo trzeba potrafić ocenić czy zły kształt biustu w miseczkach spowodowany jest złym rozmiarem, czy po prostu krojem nieodpowiednim dla naszego biustu. Najlepiej jest sprobować znaleźć odpowiedni rozmiar, a jeśli wtedy nadal stanik nie będzie leżał jak trzeba – zrezygnować z niego, zapamiętując jaki krój jest dla nas nieodpowiedni.

Ale jak znaleźć odpowiedni rozmiar? Po założeniu stanika trzeba dokładnie przyjrzeć się, co jest z nim nie tak i na tej podstawie ocenić czy miseczka jest za mała czy za duża. Dwa najczęstsze objawy złego rozmiaru miseczek to:

Po pierwsze – „bułeczki“

„Bułeczki“ to określenie na piersi, które nie mieszczą się w miseczkach i wylewają się z nich tworząc okrągłe wałeczki przypominające właśnie okrągłe bułki. Bułeczki mogą powstawać z kilku powodów:
(1) Za małe miseczki. W tym przypadku bułeczki pojawiają się nad górnymi krawędziami miseczek i pod pachami .
(2) Za wąskie fiszbiny. Przy za wąskich dla naszego biustu fiszbinach bułeczki będą pojawiały się nawet w dobrym rozmiarze. Mierząc stanik, który tworzy bułeczki przede wszystkim pod pachami można spróbować złapać końce fiszbina i spróbować delikatnie go rozgiąć – jeśli wtedy wszystkie bułki znikną – rozmiar jest najprawdopodobniej dobry, ale musimy poszukać stanika z szerszymi fiszbinami.
(3) Zbyt nisko założony stanik. Jeśli bułki pojawiają się przede wszystkim nad górnymi krawędziami miseczek, a dół miseczek zostaje niewypełniony (fiszbiny nie leżą bezpośrednio pod piersiami, tylko niżej) – źle założyłyśmy stanik i trzeba założyć go wyżej (można pomóc sobie notką Jak założyć stanik).


Po drugie – marszczenia na miseczkach

Marszczący się materiał, podobnie jak bułeczki, może oznaczać kilka różnych rzeczy (za duże miseczki, za małe miseczki, dobre miseczki ale za szerokie albo za wąskie fiszbiny). Zazwyczaj można ocenić co jest powodem marszczenia się po tym, w którym miejscu marszczenie występuje. Wygląda to tak:
(1) Jeśli marszczy się i odstaje od ciała górna krawędź miseczki, to najprawdopodobniej miseczka jest za duża i pierś jej nie wypełnia.
(2) Jeśli marszczenie jest na środku - miseczka może być za mała. Na pierwszy rzut oka może się to wydać paradoksalne, ale wyobraźmy sobie dużą pomarańczę i wąską szklankę :). I wyobraźmy sobie, że chcemy włożyć tę pomarańczę do szklanki. Efekt? Większość pomarańczy nie zmieści się i będzie wystawała poza szklankę. A szklanka prawie cała będzie pusta. A przecież to, że będzie pusta nie będzie znaczyło, że jest za duża, tylko że jest za mała, żeby zmieścić pomarańczę. Stanik jest bardziej elastyczny niż szklanka, a biust niż pomarańcza, dlatego wygląda to nieco inaczej, ale zasada jest ta sama.
(3) Marszczenie na środku może być też spowodowane zbyt wąskimi fiszbinami. Działa tu ta sama zasada, co w przypadku pomarańczy w szklance. Aby ocenić, czy marszczenie jest rzeczywiście spowodowane zbyt wąskimi fiszbinami można rozgiąć delikatnie fiszbiny tak, żeby tworzyły szersze łuki. Jeśli okaże się, że wtedy piersi wypełniają całe miseczki (a fiszbiny sięgają na tyle daleko, że celują w środek pach, ale nie tak daleko, że celują aż w plecy) to znaczy, że rozmiar jest dobry, ale krój nie.
(4) Marszczenie po bokach pod pachami przy ładnie wypełnionych pozostałych częściach materiału to zazwyczaj oznaka za szerokich fiszbin.
(5) Marszczenie na dole miseczek przy dobrze wypełnionych pozostałych częściach materiału najczęściej oznacza źle (za nisko) założony stanik. Trzeba założyć go wyżej (można pomóc sobie notką Jak założyć stanik).

 test linka

czwartek, 18 grudnia 2008, besame.mucho

Polecane wpisy

  • Jak założyć stanik?

    Pytanie może się wydawać głupie. Jak to jak? Normalnie. Miseczki na piersi, ramiączka na ramiona, zapięcie na plecy - i już! Proste? Wcale nie! Doświadczone Biu

  • Stanikowo poradnikowo

    !!! UWAGA PILNE !!! Zadajecie mi w komentarzach dużo pytań o dobranie rozmiaru. Zawsze chętnie na nie odpowiadam, ale ostatnio z powodu częstych wyjazdów i wiec

Komentarze
2018/11/21 04:39:02
Moim zdaniem, bardzo ważny jest dobór nie tyle samej miseczki, co obwodu stanika. Trochę czasu mi zajęło, zanim udało mi się odpowiednio dopasować stanik. Teraz kupuję tylko w jednym sklepie, tutaj wersja niemiecka, i przez to nie mam już problemu z doborem rozmiaru. Bo jak wiadomo, mogą się one różnić w zależności od firmy, dlatego wolę robić zakupy w jednym miejscu.
Spis treści