Blog > Komentarze do wpisu
Stanikowo poradnikowo

!!! UWAGA PILNE !!!

Zadajecie mi w komentarzach dużo pytań o dobranie rozmiaru. Zawsze chętnie na nie odpowiadam, ale ostatnio z powodu częstych wyjazdów i wiecznego braku czasu nie jestem w stanie odpowiadać Wam szybko, wiele pytań "wisi" bez odpowiedzi nawet dwa czy trzy miesiące. Dlatego jeśli potrzebujecie pilnej porady dotyczącej rozmiaru, odsyłam Was raczej na forum Lobby Biuściastych do wątku "Jaki powinnam nosić rozmiar stanika" (aktualny temat pod takim tytułem znajduje się zawsze na samej górze listy wątków) gdzie doświadczone dobieraczki staników z pewnością dobrze Wam doradzą.

 

Jak sprawdzić, czy Twój stanik dobrze leży?

Czym kierować się przy kupnie nowego biustonosza?

Mam nadzieję, że odpowiedzi na te pytania udzieli poniższy poradnik, w którym przedstawiłam błędy najczęściej popełniane przy kupowaniu bielizny i porady jak sobie z nimi radzić:

 

OBWÓD BIUSTONOSZA

(1) Zbyt szeroki:

Wady:

 - Podczas noszenia stanika jego zapięcie nie leży poziomo, ale przesuwa się coraz wyżej.

- Biust nie jest dostatecznie podtrzymany opada więc niżej, niż przy dobrze dobranym biustonoszu.
- Biust jest podtrzymywany głównie przez ramiączka (które przy dobrze dopasowanym obwodzie powinny dźwigać tylko niewielki procent całego ciężaru biustu!). Z tego powodu ramiączka boleśnie wbijają się w ramiona.
- Przy podnoszeniu rąk (zwłaszcza w przypadkach mniejszych piersi) biust wysuwa się dołem ze stanika (fiszbiny nie leżą wtedy na żebrach, ale na piersiach)

Rozwiązanie problemu:
- Zmierz się dokładnie pod biustem. Pamiętaj, żeby mocno zacisnąć centymetr. Od wyniku odejmij kilka centymetrów zaokrąglając go w dół. Dopiero otrzymany w ten sposób wynik będzie odpowiednią szerokością obwodu Twojego stanika

- Pamiętaj, że to, jaki powinien być obwód Twojego stanika, zależy w dużej mierze od ilości Twojej tkanki tłuszczowej i ułożenia żeber. Kobieta, która ma więcej tkanki tłuszczowej, musi zazwyczaj kupić węższy obwód niż ta, której wymiary są podobne, ale tkanki tłuszczowej jest mniej. Tkanka tłuszczowa jest miękka i nie daje wystarczającego oparcia. O ile to możliwe, obwód powinien opinać się na żebrach, a nie na niej.

 

 

(2) Za ciasny:

 

Wady:

- Obwód boleśnie wbija się w skórę i żebra.

- Masz trudności ze swobodnym wzięciem głębokiego oddechu.

- Miseczki stanika są nienaturalnie naciągnięte, fiszbiny sprawiają wrażenie rozgiętych.

- Obwód stanika nie leży tuż pod biustem, ale zjeżdża w dół.

 

Rozwiązanie problemu:

- Zmierz się dokładnie pod biustem. Pamiętaj, żeby mocno zacisnąć centymetr. Od wyniku odejmij kilka centymetrów zaokrąglając go w dół. Jeśli otrzymany wynik zgadza się z rozmiarem stanika, który nosisz i jest za ciasny - przy zaniżaniu nie odejmuj tak wielu centymetrów. Dopiero otrzymany w ten sposób wynik będzie odpowiednią szerokością obwodu Twojego stanika

- Pamiętaj, że to, jaki powinien być obwód Twojego stanika, zależy w dużej mierze od ilości Twojej tkanki tłuszczowej i ułożenia żeber. Jeśli masz niewiele tkanki tłuszczowej, to w większości staników powinno wystarczyć Ci niewielkie zaniżenie obwodu.

 

(3) Odpowiedni:

- Leży poziomo na linii biustu.
- Podczas noszenia biustonosza nie przesuwa się.
- Jest dopasowany, ale nie przesadnie ścisły.

- Zapewnia wystarczające oparcie dla Twojego biustu. Ciężar piersi opiera się na nim, a nie na ramiączkach. Ramiączka nie wbijają Ci się w skórę, a kiedy je zsuniesz - biustonosz nie opada.
- W nowym biustonoszu zapinasz go na ostatnią (najluźniejszą) haftkę. Obwód rozciągnie się z czasem, wtedy będziesz go przepinać na coraz węższe.

 

 

MISECZKI

(1) Zbyt duże:


Wady:

- Piersi nie wypełniają całych miseczek.
- Górna krawędź miseczki nie przylega do piersi, ale odstaje.
- Piersi nie są wystarczająco zebrane i podtrzymane.
- Materiał marszczy się (zwłaszcza po zewnętrznych stronach miseczek)

Rozwiązanie problemu:
- Załóż najlepiej dopasowany z Twoich staników i zmierz obwód swojego biustu. Pamiętaj, żeby trzymać centymetr dosyć luźno.
- Jeżeli obwód Twojego biustonosza jest dobry - nie zmieniaj go. Przymierz biustonosz o takim samym obwodzie, ale mniejszej miseczce.

 

(2) Zbyt małe:


 Wady:
- Linia biustu nie jest gładka, tworzą się wyraźne "bułeczki" wystające ponad miseczki.
- "Bułeczki" tworzą się także po zewnętrznych stronach miseczek, biu st jest spychany w kierunku pach.
- Zewnętrzny kraniec fiszbiny nie celuje w środek pachy.
- Materiał marszczy się na czubku piersi.
- Fiszbiny nie przylegają do skóry na żebrach/mostku, ale do piersi.


Rozwiązanie problemu:
- Załóż najlepiej dopasowany z Twoich staników i zmierz obwód swojego biustu. Pamiętaj, żeby trzymać centymetr dosyć luźno.
- Jeżeli obwód Twojego biustonosza jest dobry - nie zmieniaj go. Przymierz biustonosz o takim samym obwodzie, ale większej miseczce.

 

(3) Odpowiednie:


- Linia biustu jest gładka.
- Materiał nie marszczy się, ani nie odstaje.
- Patrząc z przodu. kontur piersi nie wychodzi zbyt daleko poza kontur ciała. (To, jak daleko będzie wychodził, zależy od kształtu miseczki).
- Zewnętrzne końce fiszbin celują w środek pach.

 

 

 

RAMIĄCZKA

(1) Zbyt długie:

Wady:
- Pomimo dobrze dobranego obwodu i odpowiedniej miseczki biust opada zbyt nisko i nie ma ładnego, zaokrąglonego kształtu.
- Ramiączka nie leżą cały czas w jednym miejscu, ale przesuwają się lub całkowicie zsuwają z ramion.

Rozwiązanie problemu:
- Każdy stanik ma (a przynajmniej mieć powinien) możliwość regulowania długości ramiączek. Ściągnij je tak, aby Twój biust nabrał odpowiedniego kształtu i znalazł się na odpowiedniej wysokości.
- Jeśli w Twoim staniku nie ma możliwości regulowania długości ramiączek, bądź nie da się skrócić ich tak bardzo, jak potrzebujesz, nie przejmuj się. Samodzielne skrócenie ramiączek nie jest trudne.


(2) Zbyt krótkie:

Wady:
- Ramiączka boleśnie wbijają się w skórę na ramionach.
- Kiedy zdejmujesz stanik na Twoim ciele zostają odciśnięte ślady po ramiączkach.
- Nawet dobrze dopasowany obwód przemieszcza się na plecach podczas noszenia stanika.
- Masz wrażenie, że Twój biust jest podciągnięty zbyt wysoko, nie wygląda przez to naturalnie.

 

Rozwiązanie problemu:
- Każdy stanik ma (a przynajmniej mieć powinien) możliwość regulowania długości ramiączek. Wydłuż je tak, aby ramiączka nie wbijały Ci się w skórę, a biust znalazł się na odpowiedniej wysokości.
- Jeśli w Twoim staniku nie ma możliwości regulowania długości ramiączek, bądź nie da się ich wydłużyć tak bardzo, jak potrzebujesz, możesz przedłużyć je doszywając do nich kawałek materiału, lub odpruć ramiączka całkowicie i przyszyć inne. Wymaga to odrobinę większych umiejętności niż skracanie, ale nie jest bardzo trudne.

 

RADY:

- Jeżeli zmieniasz obwód stanika na mniejszy - musisz zmienić miseczkę na większą (i odwrotnie).

- Jeżeli, pomimo odpowiedniego rozmiaru biustonosza, fiszbiny nie celują w środek pachy, to po prostu mierzony model nie jest dla Ciebie odpowiedni. Jego fiszbiny są zbyt szerokie (celują w kierunku pleców) lub zbyt wąskie (wbijają Ci się w skórę).

- Pamiętaj, że różne firmy stosują różne rozmiarówki. Dlatego nie bój się eksperymentować z rozmiarami, mierz do skutku i wybierz odpowiedni.

- Jeżeli decydujesz się na zakupy internetowe - pamiętaj, że zawsze masz prawo odesłać lub wymienić zamówiony stanik!

- Pamiętaj, że tabele rozmiarów mają być dla Ciebie tylko pomocą. W rzeczywistości nie muszą idealnie odpowiadać rozmiarom staników, dlatego warto mierzyć różne rozmiary, nawet te, które według tabeli nie są dla Ciebie odpowiednie.

-Pamiętaj, że na rozmiar stanika wpływa więcej czynników niż dwa wymiary (w biuście i pod nim). Dlatego nie sugeruj się rozmiarem noszonym przez inną osobę o tych samych wymiarach. Twój rozmiar może być zupełnie inny.

- Koniecznie zajrzyj na Lobby Biuściastych i dowiedz się o wiele więcej na temat prawidłowego dobierania staników!

niedziela, 25 lutego 2007, besame.mucho

Polecane wpisy

  • A B C doboru miseczek

    Kiedy uda się już nam ustalić, czy obwód przymierzanego stanika jest dobry – czas na miseczki. Tu sprawa jest trudniejsza, bo trzeba potrafić ocenić czy z

  • Obwód stanika - jak sobie z nim radzić?

    Jak do znudzenia powtarzają wszystkie bra-fitterki – podstawą dobrze dobranego biustonosza jest odpowiednio ciasny obwód. Ale co to właściwie znaczy R

Komentarze
2007/11/20 00:47:38
ufff....
gdy patrzę na te wylewające się biusty, to myślę sobie, ze te dziewczyny chyba tego właśnie chcą... przecież można sobie dobrać biustonosz...
ja nie dokońca nie jestem zadowolona z mojego wyboru. mam 32 lata, do 27 roku nosiłam Doreen 75 DD z Tryumpha, ale gdy zlikwidowali ten model (na chwilę) zaczęłąm eksperymentować.
Obecnie noszę 75 E, F, ale biorąc pod uwagę te wszystkie wypowiedzi, zaczynam wnioskować, ze za szeroki obwód, za mała miska.
dziękuję za rady
e
-
2007/12/19 14:56:13
Zawijasie drogi,
chwilowa likwidacja Doreen była największym szczęściem, jakie mogło Cię spotkać! Dzięki temu mogłaś rzucić w kąt ten, nie oszukujmy się, niezbyt urodziwy model i zająć się szukaniem czegoś, co nie tylko miałoby dobry rozmiar, ale i piękny wygląd.
Jeśli nie jesteś pewna swojego rozmiaru (75 zazwyczaj jest dobre na osoby mające ok. 80, albo i więcej, cm pod biustem!) napisz tu jakie masz wymiary (pod biustem mierzone bardzo ciasno, w biuście raczej luźno) i postaram się pomóc. Albo zapraszam do przyszpilonego zawsze na górze wątku rozmiarowego na www.biusciaste.prv.pl
-
2008/01/20 11:17:30
Może mnie pomozesz... pod biustem mam na ścisk 80 cm a w samym biuscie 118cm.nie wiem czy dobrze mierzylam biust, zrobilam to nastepująco:
zdjełam biustonosc, nachyliłam sie w pasie do przodu, zmierzyłam zwisajace piersi w obwodzie.
Jesli mozesz mi pomóc bede bardzo wdzięczna.
A moze wiesz gdzie w Warszawie doradzą mi rozsadnie przy zakupie biustonosza?
-
2008/01/24 11:02:37
Co do mierzenia w biuście - lepiej zrobić to w staniku, bo biust ma jednak inny kształt kiedy stoimy, a inny kiedy się pochylamy. Ale jeśli nie masz chociaż w miarę dobrze dobranych staników to każdy sposób zmierzenia będzie dobry, byle pozwolił się mniej więcej zorientować w tym, jakiego rozmiaru szukać.
Rozmiar - pod biustem powinnaś nosić nie więcej niż 75, a w większości staników będzie to pewnie raczej 70 (w brytyjskiej rozmiarówce, bo większość firm szyjących staniki na większe biusty to właśnie firmy brytyjskie) jest to odpowiednio 34 i 32.
Nie wiem na ile dokładny jest pomiar biustu w taki sposób, w jaki go zrobiłaś. Myślę, że może być trochę zawyżony. Teoretycznie powinnaś spróbować rozmiaru 34J lub (chyba lepiej) 32K (cały czas operuję rozmiarami brytyjskimi, polskie staniki mają mniejsze miseczki i niestety większość biuściastych nie mieści się w rozmiarówce), ale kiedy obwód w biuście jest powyżej jakichś 110 cm to często sztywne tabelkowe wyliczenia kiepsko się sprawdzają. Przy tych rozmiarach często pasuje miseczka mniejsza, niż twierdzi tabelka (zwłaszcza jeśli nie nosiłaś do tej pory dobrze dobranych staników - w takim przypadku część biustu przemieściła Ci się pod pachy, a nawet na plecy, więc nie od razu będzie dobra duża miseczka, trzeba kupić trochę mniejszą, a gdy biust zacznie wracać na swoje miejsce stopniowo kupować większe - dlatego też odradzam na początku duże zakupy! Dobrze ostanikowany biust wraca na swoje miejsce i kupione rozmiary okazują się złe, trzeba wtedy kupować nowe staniki. Więc na początku lepiej kupić niewiele, a dopiero po ustabilizowaniu się rozmiaru szaleć) - dlatego powinnaś raczej celować w 34HH / 32 JJ, albo nawet 34H / 32J
W Warszawie doradzą Ci na ulicy Brackiej w sklepie, który nazywa się Avocado. Pracują tam bardzo kompetentne ekspedientki. Nie wiem jak Avocado stoi aktualnie z rozmiarami, dawno tam nie byłam, ale nawet jeśli nie będzie rozmiaru na Ciebie to panie na pewno chętnie Ci pomogą i nie będą wciskać Cię w nieodpowiedni rozmiar, byle tylko coś sprzedać.
Na koniec - radziłabym Ci zajrzeć na forum www.biusciaste.prv.pl i tam w wątku "Jaki powinnam nosić rozmiar" (Jest jednym z trzech przyklejonych na górze wątków) jeszcze raz wpisać swoje wymiary. Łatwiej jest pomóc w doborze rozmiaru komuś, kto ma rozmiar podobny do doradzającej osoby (każde strefy rozmiarowe rządzą się własnymi prawami i jeśli samemu jest się z danej strefy to o wiele lepiej się te prawa zna), a ja jestem z innej części rozmiarowej tabelki niż Ty, więc lepiej poradzić się jeszcze tam, na pewno odpiszą też osoby z wymiarami podobnymi do Twoich, co ułatwi sprawę :). Poza tym jest tam cała masa informacji na temat firm, które sprzedają staniki w takich rozmiarach no i reszta "stanikologicznej" wiedzy. Warto poczytać, żeby pięknie ubrać biust.
Pozdrawiam serdecznie :)
-
2008/04/12 00:49:35
witam serdecznie
bardzo proszę o wyjaśnienie, dlaczego pani która jak sie wyrazila w scisku pod biusstem ma 80 cm proponuje sie 75 lub 70??
bardzo prosze o odpowiedz i pozdrawiam

-
2008/04/12 13:45:02
Już wyjaśniam :).
Miarka, którą się mierzymy nie rozciąga się. Natomiast materiał stanika - tak. Staniki, które mają w nazwie "75" zazwyczaj naciągają się do ok 85 cm. Te z kiepskich materiałów nawet do powyżej 90!
To tak samo jak z pozostałą bielizną. Kobieta, która ma w biodrach 95 cm nie kupi fig o takim obwodzie, bo musiałaby nosić je na szelkach. Kupi takie, które będą miały 95cm po naciągnięciu. (Staniki mają te "szelki" - to ramiączka. Wiele kobiet nie wie, że powinny one unosić tylko ok. 10% ciężaru biustu i kupując zbyt szerokie obwody sprawia, że to właśnie ramiączka dźwigają ich piersi, powodując często bolesne otarcia ramion).
Z tego powodu obwód stanika zawsze trzeba trochę zaniżyć. Im większy jest nasz obwód pod biustem - tym bardziej (kobiecie mającej pod biustem 69 cm często wystarczy zaniżenie obwodu stanika do 65 cm, a ta z 90 cm czasem zaniża nawet do 75). Wynika to z tego, że u osoby szczuplejszej już niewielkie zaniżenie sprawia, że stanik trzyma się mocno na żebrach. U pań bardziej puszystych opiera się na większej ilości tkanki tłuszczowej, która nie jest tak stabilna jak żebra, dlatego częste konieczne jest mocniejsze zaniżenie.
Oczywiście wszystko zależy też od modelu biustonosza - zdarzają się takie, w których wystarczy zaniżyć obwód o 3 centymetry, bo są wykonane z porządnego materiału, który niewiele się rozciąga. A zdarzają się takie, w których i 15 centymetrów wydaje się niewystarczające.
Mam nadzieję, że rozjaśniłam kwestię obwodową :).
Pozdrawiam
-
2008/04/26 01:03:26
Może mi ktoś pomoże. Zawsze chodziłam w za małym biustonoszu. Postanowiłam to zmienić ale na stronach na jakie wchodziłam bardzo często rozmiar kończył się na g.
Pod biustem mam 82 cm, natomiast w biuście 106 cm. Jaki więc powinnam dobrać wielkość biustonosza ??
-
2008/04/26 15:00:15
Klaudko, powinnaś nosić stanik o obwodzie nie szerszym niż 75 centymetrów. Na Twoim miejscu przymierzyłabym stanik w brytyjskiej rozmiarówce w rozmiarze 75G. Brytyjskie G jest większe od naszego G, bo ich miseczki "rosną" co 2,5 centymetra, a nasze co 2 centymetry. Do tego brytyjskie firmy szyją więcej miseczek. Po D jest u nich DD, E, F, FF i dopiero G (i tak dalej aż do K) dzięki czemu między G i D przy tym samym obwodzie pod biustem jest różnica 12,5 centymetra. W polskich (i innych kontynentalnych - francuskich, niemieckich, itd) stanikach po D jest E, F, G itd. Dlatego między D a G jest tylko 6 centymetrów różnicy.
Z tego wynika, że jeśli chciałabyś kupić stanik której z kontynentalnych firm, musiałabyś sięgnąć po rozmiar 75J lub 75K (różnica wynika z tego, że niektóre firmy rozbią po H miseczkę I, a niektóre przechodzą od razu do J). Niestety nie ma zbyt wielu firm robiących takie rozmiary. W zasadzie jest tylko Melissa i Avocado - a z tymi firmami jest problem, bo nie trzymają standardowej rozmiarówki, trzeba mierzyć poszczególne modele, bo często bardzo się od siebie różnią, co wymaga kupienia zupełnie innego rozmiaru niż zazwyczaj.
Dlatego zachęcam Cię do kupienia jakiegoś brytyjskiego biustonosza :). 75G (w brytyjskich sklepach nazywa się to 34G) to rozmiar, w którym dostępna jest cała masa najróżniejszych (wizualnie i cenowo) biustonoszy.
-
2008/04/28 10:08:25
Witam.Bardzo proszę o rade.Jestem mamą karmiącą pod biustem 88 w biuście 114 nawet nie wiem jaki stanik sobie kupić jakiej marki.Proszę podaj mi rozmiar polski.
-
2008/04/28 12:10:02
Leit, ja bym proponowała okolice polskiego 80K. Jeśli zdecydowałabyś się na brytyjski stanik, to 36GG.
Ale nigdy nie karmiłam, więc nie jestem mocna w tej dziedzinie. Z polskich firm na pewno Melissa szyje "karmniki". I, z tego co pamiętam, są w stanie uszyć dowolnie wybrany z ich staników w wersji "karmnikowej". Najlepiej zajrzyj do tego tematu na forum. W nim karmiące mamy wymieniają się stanikowymi doświadczeniami i porównują rozmiarówki i wygodę staników różnych firm. Jest tam dużo doświadczonych stanikowo mam, więc na pewno będą umiały Ci dobrze doradzić rozmiar bustonosza do karmienia, ja lepiej się orientuję w zwykłych stanikach niż w "karmnikach", więc tu mogłabym Ci coś niepotrzebnie namieszać :).
-
2008/04/28 18:25:03
Witam :) Moje wymiary świeżutko zdjęte to 74 pod biustem i 90,5 w biuście. Jaki rozmiar powinnam nosic? Bardzo proszę o poradę.
-
2008/04/29 20:04:36
Jeśli pod biustem mierzyłaś się naprawdę _bardzo_ ciasno, to spróbuj przymierzyć brytyjskie 70DD, czyli polskie 70E.
A jeśli nie bardzo, bardzo ciasno, to lepsze będzie brytyjskie 65F czyli polskie 65G/H
-
2008/05/09 16:40:31
no nie wiem, ja mam 72 pod biustem, mierzone na bardzo ciasno i 90 w biuscie, i nie ma opcji zebym zmieściła sie w cos mniej niz 75, miseczka raczej C, ale z tym to juz problem, bo jakos ciagle cos jest nie tak.
-
2008/05/09 20:46:17
Besame, jak dobrze że trafiłam na Twojego bloga :) Może mi coś doradzisz, bo dobór stanika to dla mnie mordęga ;) Po przeczytaniu najczęsztszych błędów, teraz już wiem, że kupowałam za duże w obwodzie pod biustem i za duże miski, które odstawały.
Moje wymiary to:
79 ściśle pod biustem
101 obwód biustu
Jaki rozmiar powinnam nosić? Lubię staniki usztywniane, z fiszbinami, które podnoszą biust i są seksowne ;) Jaką fimę możesz polecić i ewentualnie jaki model? Do tej pory kupowałam staniki polskiej firmy, ale teraz chcę zainwestować w coś fest :)

Z góry kłaniam sie za pomoc.
-
2008/05/09 23:20:04
Witam. Podejrzewam ze rowniez chodze w zlym staniku. Moim problemem sa piersi niemal ze "wychodzace" spod pachy, albo taka natura albo wlasnie-zla bielizna. Zawsze kupowalam biustonosze w rozmiarze 75B, 80B raz tak raz tak, zalezalo od firmy.
teraz zmierzylam: obwod biustu-98, (centymetr luzno przesuwal sie po piersiach), a pod biustem(bez stanika)-80. Prosze o wymiary brytyjskie, ale glownie polskie.. Z gory dziekuje i pozdrawiam
-
2008/05/11 21:35:15
Przepraszam za zwłokę :).

Ad Patt052277 - jeśli sięgając po 70 również próbowałaś C, a nie zwiększyłaś miseczki do E, to nie dziwię się, że było ciasno. Jakby nie było - ja nikogo siłą nie zmuszam do korzystania z zamieszczonych wyżej rad, jak ktoś się broni przez zmierzeniem wąskiego obwodu, to jego święte prawo.

Ad Atlantis75 - przede wszystkim nie polecam usztywnianych staników, jeśli dopiero szukasz dobrego rozmiaru. Trudniej w nich określić, czy stanik jest rzeczywiście taki, jaki być powinien. Lepiej dobrać rozmiar w miękkim staniku i już go znając polować na usztywniane puszapy (Najbardziej popularne wśród biuściastych to Panache Inferno i Freya Retro Plunge. Obydwa mają miseczki nieco mniejsze niż standardowe). Ale do rzeczy, przy takich wymiarach polecam Ci brytyjskie 70G (32G), chyba że trafisz na _wyjątkowego_ ściśliwca, wtedy 75F (34F). W polskich markach to będzie odpowiednio 70J/K i 75G/H.
Co do tego, jaki model - zachęcam do zajrzenia na www.biusciaste.prv.pl i przeczytania spisu treści na górze. Są tam linki do różnych typów staników, między innymi do tych, które są najlepsze na początek :).

Ad Heidi85 - 75B i 80B przy 98cm w biuście mają prawo rozpychać piersi pod pachy, są przewidziane na obwód w biuście dobrych kilka centymetwór wężdszy :). Spróbuj zmierzyć brytyjskie 70FF (32FF) i 75E (34E) lub polskie 70H / 75F.
-
2008/05/15 22:23:39
85 pod biustem , w biuście 108, jaki biustonosz wg. was musze dobrać?
-
2008/05/15 22:30:10
Wg mnie :). To blog prowadzony przez jedną osobę. Po więcej opinii dotyczących staników i ich rozmiarów jak zawsze zapraszam do skarbnicy wiedzy, czyli na adres www.biusciaste.prv.pl

Ale do rzeczy. Przymierz brytyjski rozmiar 75G, ewentualnie 75GG (czyli 34G / 34GG).
W polskich firmach wychodzą okolice 75K, ale takie miseczki szyje tylko Melissa i Avocado, a ich miseczki są tak niestandardowej wielkości, że trzeba je przymierzyć w kilku różnych rozmiarach i samodzielnie ocenić :).
-
2008/05/16 13:44:55
Hmm ja jestem dość szczupłą osobą, mam raczej bardzo skromny biuścik i bardzo ciężko jest mi znaleźć na siebie biustonosz. Nie wiem czy mam rozmiar A, czy może już zero.. Pod biustem równe 75, w biuście 86. Zazwyczaj noszę 75a, ale często mam wrażenie, że źle leży. Jaki powinnam nosić? Bardzo proszę o radę.
-
2008/05/16 15:43:51
Żaden tam rozmiar zero, dziewczyno :). Przymierz _miękkie_ 70C (bez marudzenia, że "jak to C, przecież mam niewielki biust" - miseczka zalezy od obwodu pod) wygarniając dokładnie całe ciało spod pach do miseczek (zakładam, że 75A nosiłaś usztywniane, taka usztywniana miseczka w złym rozmiarze bardzo rozsmarowuje biust na boki). I zobaczysz jaka się biuściasta zrobisz ;).
Zajrzyj tu:
stanikomania.blox.pl/2008/05/Wypchniecie-czy-upchniecie-czyli-push-up-na.html

Ta dziewczyna też ma niewielki biust, który o wiele wiele lepiej wygląda "opakowany" w dobry rozmiar :).
-
2008/05/17 14:23:47
W takim razie i ja proszę o poradę:)
Mój obwód bod biustem to 68 cm mierzony ciaśniutko na wydechu, a obwód w biuście to 88 cm.
No i co zrobić jeśli się mieszka w małym mieście, i brak jest milionów na koncie?:)
Serdecznie pozdrawiam
-
2008/05/17 15:41:59
Fifka, spróbuj zmierzyć brytyjskie 65E lub 60FF.
Jeśli mieszkasz w małym mieście, to zostają zakupy internetowe. Wejdź na
www.biusciaste.prv.pl
na górze w spisie treści są do nich linki.
Możesz też zajrzeć na
stanikowe-sklepy.blogspot.com/
tutaj te sklepy są bardzo porządnie opisane.

Na brak milionów na koncie jest rada - sklepy wyprzedażowe, takie jak brastop. Staniki w o wiele niższej cenie niż w zwykłych sklepach. Poza tym allegro i brytyjski ebay. Na ebayu jest masa nowych i bardzo tanich staników. Zaznaczam tylko, że na pierwszy dobry stanik lepiej wyłożyć więcej, niż żądają na allegro czy ebayu, i kupić go w sklepie. Nie zawsze trafią się z rozmiarem za pierwszym razem, dlatego lepiej najpierw zamawiać z miejsca, gdzie jest możliwość zwrotu bądź wymiany na inny rozmiar. A z aukcjami i okazjami szaleć, kiedy rozmiar będzie już ustalony.
-
2008/05/17 16:46:58
Ogromne dzięki:)
-
2008/05/19 17:04:00
Kochana! A ja ile mam? Jeszcze 1,5 tyg temu miałam więcej, ale odchudzam się i teraz mam 79 bardzo ciasno pod biustem i 105 w biuście. Jaki to będzie rozmiar?? Czy 32H??
Jutro lub pojutrze dzięki lobby biuściastych zamawiam pierwsze w moim życiu staniki w odpowiednim rozmiarze, chyba z Figleaves.(liczę się z tym, że prawdopodobnie będe je zwracać na początku, ale chociaż mniej więcej bym chciała wiedzieć). Proszę o pomoc.
No i jeszcze... Jaki powinnam wziać rozmiar strojów kapielowych lub tankini? Również brytyjskich. Waże 81 kilo, talia dość wąska ale za to brzuszek - wałeczek. W biodrach ok. 111 cm, w pępku ok. 101, ale niżej jest ten zwałek ;) Nie wiem jaki mam rozmiar sukienki, chyba coś koło 46 - 48, ale nie jestem pewna :(
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam serdecznie :))
-
2008/05/19 17:29:07
Kurcze... Jeszcze jedno... Nigdy nie zamaiwałam przez internet i nie wiem, jak to robić. Wiem, że muszę podać nr karty płatniczej, ale o co chodzi z datą aktywacji/unieważnienia karty? Gdzie mam Im (Figleaves) wpisać te dane?? Bo coś wyczytałam na ich stronce, że mam w ciągu 24 h dostarczyć te dane. Ehhh... :| Bardzo proszę, pomóż :))
-
2008/05/19 23:39:11
Ja na Twoim miejscu też celowałabym początkowo w 32H :).
Co do strojów kąpielowych - nie wiem, czy masz na myśli jednoczęściowe, czy bikini? W zasadzie chodzi tu nie tyle o brzuch czy biodra (w szerz jednoczęściowe kostiumy się naciągają dość mocno, więc nie ma z tym problemu), co o wzrost. Jednoczęściowe są dosyć krótkie - ja przy wzroście 172 cm z nich zrezygnowałam, bo były zdecydowanie zbyt krótkie. Ale na przykład moja o głowę niższa mama z powodzeniem je nosi.
W przypadku bikini i tankini nie ma żadnego problemu. Górę bierzesz w swoim standardowym rozmiarze (chyba, że decydujesz się na wielko lub małomiseczkowca albo na model z wyjątkowo ciasnym lub wyjątkowo rozciągliwym obwodem - wtedy przeliczasz rozmiar w zależności od tych cech), a dół w dowolnym innym. Aha, dodam, ze doły Brytyjczycy robią spore, więc zazwyczaj trzeba celować w rozmiar nieco mniejszy niz ten, który nosisz w polskich firmach. Jeśli chcesz sobie spokojnie ustalić rozmiar brytyjskich majtek, to kup sobie zestaw wygodnych bawełnianych majtek czy tam szortów w Marksie i Spencerze :). Rozmiary porównywalne z pozostałymi brytyjskimi firmami, a majtasy wygodne i niedrogie :).
Co do płatności - kiedy masz już rzeczy w koszyku, to klikasz w przycisk "checkout" i wyświetla Ci się strona do zalogowania (chyba, że jesteś już zalogowana, wtedy od razu przechodzisz do następnego kroku). Po zalogowaniu powinna wyświetlić się strona do wpisywania danych. I wszystko tam jest ładnie wymienione. Pole z numerem karty - wpisujesz numer. Pole "ważna od" i "ważna do" - masz te informacje na swojej karcie, pod numerem (nie na każdej karcie jest jedna i druga data. Jeśli na Twojej jest tylko jedna, to nie ma z tym żadnego problemu, po prostu wpisujesz tę, która jest). Poza tym trzycyfrowy kod - to te cyrefki, które są na odwrocie Twojej karty (powinien być tam jeszcze raz napisany numer karty, a na końcu trzy dodatkowe cyferki - to ten kod, który należy wpisać).
-
2008/05/20 00:33:23
Kurcze, dziękuję Ci bardzo za wszystkie, na dodatek szczegółowe, odpowiedzi :) Tylko że mało się orientuję które są mało i wielkomiseczkowe i jak się przelicza rozmiary, choć już spędziłam ładnych kilka dni na lobby ;P Czy byłaby możliwość, bym wymieniła kilka wybranych modeli, a Ty mi doradzisz co i jak? Może przez maila, żeby nie zaśmiecać forum? Podałabym go nastepnym razem.
Dzis niestety muszę już mykać do łóżeczka, bo jutro ciężki dzień, ale pojutrze bym napisała coś więcej z prośbą o poradę. Co Ty na to? Byłabym bardzo wdzięczna.
Upały już się zaczęły, a ja się maskuję, bo mi bułki wyłażą ;P, więc chciałabym jak najszybciej złożyć zamówienie.
Pisałam już również do Figleaves (btw, świetne, kompetentne i szybkie odpowiedzi - super) i mniej więcej wiem już jak płacić ;) Ty mnie tylko upewniłaś, ale jak bym miała problemy, to napisali, żeby podać w mailu numer i oni zadzwonią ( ), więc ten problem mam już z głowy ;))
Pozdrawiam Cię cieplutko i jeszcze raz dziękuję :)
Paula
P.S. Mam 1, 65 cm wzrostu. Czy dla mnie stroje jednoczęściowe będą odpowiednie?
-
2008/05/20 08:42:30
Chętnie pomogę Ci dokładniej, z tym, że jutro wyjeżdżam na długi weekend i dostęp do internetu będę miała dopiero w niedzielę późnym wieczorem lub w poniedziałek rano. Także dopiero wtedy będę mogła odpisać. Jeśli chciałabyś zamawiać wcześniej, to polecam Ci kilka wątków na Lobby, które pomogą Ci podjąć decyzję, jaki rozmiar zamówić:
(1) Wątek o wielko i małomiseczkowcach. Jeśli wybranego przez Ciebie stanika nie ma w tym wątku - zapewne jego rozmiar jest standardowy:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=73825506

(2) Wątek o ściśliwcach i rozciągliwcach:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=64219281&a=64219281

(3) Oczywiście spis producentów. Przy odrobinie cierpliwości w wątkach producenckich można znaleźć informacje o niemal każdym staniku:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=43676955

(4) Skoro szukasz stroju kąpielowego, to może przydać Ci się też wątek o nich:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=62804225

I uwaga ogólna: Na początek najlepiej kupić miękkie staniki. Na usztywniane puszapy do zadań specjalnych przyjdzie czas, kiedy będziesz pewna swojego rozmiaru :).
P.S. Myślę, że na 1,65 wzrostu stroje powinny być jak najbardziej w porządku.

Pozdrawiam serdecznie :).
-
2008/05/20 19:37:17
Witaj!
Czy mogłabyś mi pomóc?
w biuście mam 102 cm
pod biustem 85 cm.

noszę 80 C
zapięcie odnosi mi siędo góry co już wiem, oznacza, że obwód jest za duży;)

jaki rozmiar powinnam kupić?
z góry dziękuję za pomoc.
-
2008/05/20 19:39:50
Spróbuj przymierzyć brytyjskie 75F lub 75FF, czyli polskie 75H :).
-
2008/05/20 20:34:53
Kochana!!

Szybko więc piszę:
Podobają mi się następujęce staniki:
Polyanna, Arabella, Antoinette, Millie bra (Freya), Rio, Panache Superbra/ Fiesta/Eliza, Freya Eleanor, Silhouette Cascade full cup, Elixir Sicily full cup bra, Panache Tango II. Stroje: Panache Illusion, Anita swimwear, Grace swimsuit albo bikini albo tankini, Flower Chic bikini/tankini by Free, Bohemia bikini Panache.
Help :)))
Pozdrawiam.
P.S. Pewnie już nie zdążę, ale miłego leniuchowania życzę ;))
-
2008/05/20 20:45:08
Teraz juz na spokojnie: dziękuję za odpowiedź i linki - w sumie je prześledziłam, ale i tak ciężko cokolwiek pewnego wywnioskować...
Push-upy jakoś nigdy mnie nie ciągnęły i raczej nie będą ;) Mam wystarczająco dużo swojego "puszu" ;)
Pozdrawiamk Cię ciepło i jeszcze raz dziękuję :)
-
2008/05/20 22:03:48
No to po kolei:
Polyanny nie mam, ale kiedyś mierzyłam i wydawała mi się standardowa. Czyli celowałabym na Twoim miejscu w 32H. W każdym razie na pewno w białą i czarną, karmelowa jest ponoć dosyć ciasna, więc możliwe, że jednak lepsza byłaby 34G.
Arabella ma spore miseczki (w moim odczuciu nie aż tak duże, żeby zamawiać o rozmiar mniejsze niż standardowe, ale wiem, że niektóre dziewczyny tak robią) i _bardzo_ rozciągliwy obwód. Musiałabyś prawdopodobnie kupić 30HH lub 30J. Aha - uprzedzam, że Arabella od miseczki GG wzwyż jest mniej wycięta (krój balkonikowy, a nie plunge) i nie jest cała przezroczysta - dolna część jest z podwójnej kryjącej siatki, a nie z przezroczystej pojedynczej.
Antoinette - chodzi o Freyę? Bo stanik o takiej nazwie robi też Masquerade. Ten Masqierade jest, jak większość ich staników, produkowany tylko do G, w dodatku do małomiseczkowego G, więc odpada. A Antoinette Freyi ma obwód w normie, miseczki w moim osobistym odczuciu nieco mniejsze niż np. Polyanna, ale też raczej nie na tyle małe, żeby kupować większy rozmiar. Także brałabym standardowe 32H, ewentualnie 32HH. Aha - tu też ostrzegam, że od GG wzwyż zapięcie z tyłu jest na trzy, a nie na dwie haftki, i w ogóle stanik jest nieco bardziej zabudowany niż jego wersja do G.
Mille - tu jest trudniej, bo tego stanika nie mam i nigdy nie mierzyłam. Ale z forumowych wpisów pamiętam, że miski ma spore, a obwód w normie (o ile nic nie mylę :) ). Dlatego najlepiej 32GG lub 32H.
Rio - ma bardzo duże miseczki (zwłaszcza czarne Rio). Obwód w normie. Polecam 32GG.
Panache Fiesta - obwód i miseczki standardowe.
Panache Eliza - dużo osób pisało, że obwód ciasny, jak na mój gust - rozciągliwy :). Ale nie aż tak, żebyś musiała kupować węższy. Więc polecam standardowe 32H. Uwaga taka sama, jak do Arabelli - od GG ten stanik jest bardziej zabudowany i zmniejsza się jego przezroczystość - podwójna siatka w Elizie GG+ jest już nie tylko w dolnej części miski, ale i w górnej.
Freya Eleanor - to młodsza siostra mojej ukochanej Freyi Zety :). Jej wielki plus jest taki, że z tego co pamiętam nie jest kretyńsko "upancerniona" w wersjach powyżej GG. Obwód i miski standardowe.
Silhouette Cascade, Elixir Sicily - o tych niestety nic nie wiem, nigdy w rękach nie miałam :).
Panache Tango II - obwód i miseczki standardowe.

Stroje:
Panache Illusion i Panache Grace są standardowe, zarówno obwodowo, jak miskowo. Pozostałye trzy kojarzę niestety tylko z nazw i wyglądu, więc nie wiem.

Mam nadzieję, że te informacje się przydadzą. Aha - warto przy nich pamiętać, ze ocena (zwłaszcza obwodów, te każdy odbiera inaczej) jest subiektywna, więc Twoje odczucia nie muszą być takie same.

Dziękuję za życzenia miłego lenienia się, niestety nie będzie aż tak miłe, bom jeszcze studentką i mam sesję niebawem ;-).

Pozdrawiam!
-
2008/05/20 22:08:20
witam serdeczni, jak dobrze, że moje koleżanki podesłały mi link do tej strony! mam wielki problem z dobraniem dobrego biustonosza i proszę o radę! Jestem młodą karmiącą mamą teraz noszę 70D-tak doradziła mi pani w sklepie! Nie czuję się jednak w nim dobrze. Pod biustem mam 75cm a w biuście 89cm. Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam
-
2008/05/20 22:30:16
Mamru, napisz dlaczego nie czujesz się dobrze w tym staniku, bo tabelkowo Twój rozmiar to własnie 70D. Oczywiście mało która z nas idealnie pasuje do tabelek, więc to normalne, że jest odchylenie w którąś stronę - ale żeby wiedzieć w którą musisz podać wiecej danych :).
Jak z obwodem? Trzyma porządnie, ale nie ciśnie? Czy może jest Ci w nim za ciasno? Albo wręcz przeciwnie - jest za luźny i jego tył podjeżdża w górę?
A miseczki? Czy kiedy się nachylisz i porządnie zgarniesz całe piersi do miseczek, to nie tworzą się "bułeczki" nad krawędziami miseczek, albo pod pachami? Albo przeciwnie - miseczka nie marszczy się na górze i nie odstaje od ciała?
-
2008/05/21 14:42:35
Dziękuję Ci bardzo Kochana :))
Mam nadzieję, że jednak trochę poleniuchujesz. Ale wiem o czym mówisz, bo mnie również czeka pracowity długi weekend - też jestem studentką i piszę pracę licencjacką ;))
Pozdrawiam serdecznie, buziaczki ;)
Pewnie jeszcze tu zajrzę nie raz ;P
-
2008/05/21 23:12:24
dziękuję za tak szybką odpowiedź. Generalnie w obwodzie trzyma dobrze, tylko kiedy mała zje to ten stanik na mnie wisi ;/ noszę teraz taki zwykły bawełniany bez żadnych dodatków, fiszbinów etc. może powinnam spróbować innego? No i problem jest jeszcze taki, że lewa pierś jest większa od prawej bo z tej częściej karmię.
-
2008/05/22 16:28:55
mam prośbę!
jaki rozmiar powinnam nosić? pod biustem 89 w a biuście 110
proszę o rade:)
-
2008/05/25 19:13:14
ja mam 69-70 cm pod biustem i 80-81 w biuscie i caly czas nosilam 75 A ,ktore mi ze tak powiem podskakiwalo ale jak patrzylam w tabeli to rozmiar jaki powinnam nosic to 65B albo no...65C i w sumie nie byloby problemu gdybym wiedziala gdzie moznaby takie staniki zakupic?prosze o rade:(
-
2008/05/25 20:07:02
Witam!! Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum. Moja przygoda z doborem stanika jest bardzo trudna i długa. Tak naprawdę to jeszcze chyba nie miałam dobrego biustonosza. Pod biustem mam 87 cm, w biuście 110 cm. Mój problem to taki, iż w każdym dotychczasowym biustonoszu na fiszbinach moje piersi przy każdym szybszym ruchu chcą wyskoczyć z miseczek. Są bardzo niestabilne. Nie mam mowy o szybkim maszu ani biegu. Czują się dobrze tylko w miękkim biustonoszu, ale wtedy wyglądają nieciekawie. Dotychczas próbowałam z 80 E lub D. Czekam z niecierpliwością na podpowiedź co do rozmiaru, a może też do jakiejś konkretnej firmy.
-
2008/05/27 10:18:11
Ad Mamru - wiesz co, najlepiej zajrzyj do tego tematu na Lobby:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=31314238
tutaj dziewczyny mają największe doświadczenie w dobieraniu staników mamom karmiącym. Ja nigdy nie karmiłam, więc nie chcę Cię wprowadzić w błąd jakąś moją interpretacją, która może być błędna :).

Ad Superlola - jeśli zdecydujesz się na stanik jakiejś brytyjskiej firmy, to proponuję 80FF (36FF) / 80G (36G). Jeśli firmy polskiej, niemieckiej lub innej kontynentalnej - 80H/I (niektóre firmy nie robią miseczki I, tylko od razu po H robią J, w takiej firmie 80H lub 80J).

Ad Real_ona91 - Myślę, że raczej 65C. Nie wiem skąd jesteś, więc nie wiem czy mogę polecić Ci jakiś zwykły sklep. W kilku polskich miastach są sklepy, które sprzedają staniki o obwodach poniżej 70, w pozostałych trzeba zamawiać przez internet, albo zaplanować wycieczkę do któregoś z miast, w którym taki sklep jest.

Ad Jupio - Piersi mają prawo wyskakiwać z miseczek, bo miseczki są na nie o wiele za małe :). Czy owód 80 przy za małych miseczkach Cię nie ciśnie? Bo myślałam, żeby polecić Ci właśnie 80tkę, ale jeśli jest dobra przy za małych miseczkach, to przy wystarczająco dużych miseczkach może być za luźna (obwód przy za małych miseczkach zawsze odbieramy jako ciaśniejszy niż jest w rzeczywistości). W takim razie spróbuj 75. W brytyjskich firmach to będzie 75GG/H (34GG/H). W kontynentalnych 75L (do dostania tylko w Avocado i Melissie, ale tam lepiej nie zamawiać w ciemno 75L, bo jedna i druga firma ma koszmarnie niestandardowe miseczki, w dodatku w każdym staniku inne, więc łatwo się przejechać).
-
2008/05/28 19:14:46
Witaj:) tak sobie czytam i dochodze do wniosku, ze tez nie jestem pewna trafnosci rozmiaru mojego stanika, mam 78cm pod biustem i 100 w biuscie, kupuje 75e, choc niektore jak przymierzam to bym e im nie dala, ale to tak na marginesie. Moze moglabys mi pomoc z tym rozmiarem. Problem jest tez taki ze lubie usztywniane staniki a te sa czesto nieodpowiednio wyciete i moj biust zyje wlasnym zyciem w czasie wiekszej aktywnosci typu bieganie czy sklony. Bede wdzieczna za pomoc:)
-
2008/05/28 19:22:25
Witaj:)Mój biust ma małe gabaryty,80 pod biustem i 85 w biuście.Rzadko noszę stanik,ponieważ tego nie lubię,sprawia mi dyskomfort,jest mi w nim gorąco,źle mi się w nim oddycha,pocę się pod nim..Możliwe że jest to częściowo sprawka niedopasowania mojego obecnego stanika(75A).Chciałabym prosić Cię o radę.Jaki byś mi poradziła dobrać stanik?Biorąc pod uwagę fakt,że za nim nie przepadam,a latem go noszę,bo czuję się nieswojo bez niego..Z góry serdecznie dziękuję za radę i pozdrawiam:)
-
2008/05/30 09:03:43
Witam,
bardzo proszę o pomoc w dobraniu biustonosza.
Mam duże i średnio jędrne piersi, opadjace w dół. Najlepiej mi sie nosi biustonosze z miękkimi miseczkami i fiszbinami.
Obecnie noszę 85-90D-E.
Pod biustem mam 100cm, w obwodzie piersi 118-119cm.
Cchciałabym czasami móc założyć bustonosz z twardymi miseczkami, jednak kształ mojego biustu pozwala mi tylko na miękkie miseczki z elastycznych tkanin, które się rozciągają i dobrze okalają piersi. Chciałabym również móc założyć stanik bez ramiączek, jednak sa ciężkie i nie mogę dobrać biustonosza
-
2008/05/30 16:01:13
Droga doradczyni:), czy mogła bys mi doradzic jaki rozmiar biustonosza powinnam nosic, pod biustem (mierzone dosc ciasno)mam 85 a w biuscie w biustonoszu 112(bez 114) dodam ze moj biust jest po 2 letnim karmieniu syna wiec przy tym rozmiarze nie musze chyba pisac dokad siega bez stanika:(. i jeszcze prosba :jakie firmy sa godne noszenia przy takich gabarytach? nosilam triumpha(rozne modele ale najbardziej bylam zadowolona z cyntii ale juz ja wycofali i teraz probuje i nie moge znalezc odpowiedniego stanika a z szuflady sie wylewaja kolejne). i jeszcze jedno czy ktoras z pan moze polecic jakis sklep z fachowa obsluga w Lublinie?
Dziekuje i licze na pomoc.
-
2008/05/31 14:39:17
niebieska_siekieratka - biust żyje własnym życiem z powodu niedobrego rozmiaru :). Za luźny obwód i za małą miseczkę da się jeszcze _jakoś_ ukryć przy miękkim staniku, ale już w usztywnianym dokładnie widać, że coś jest nie tak. Spróbuj przymierzyć brytyjskie 70FF lub 70G. Z polskich i innych kontynentalnych firm to będzie 70J.
Na początek kup miękki stanik na fiszbinach. W takim łatwiej dobrze ułożyć piersi i dobrać idealny rozmiar. Usztywniane bierz dopiero kiedy będziesz pewna swojego rozmiaru.

zaganka84 - teoretycznie (tabelkowo) nosisz dobry rozmiar. Dlatego bez informacji co dokładnie jest z nim nie tak niewiele mogę pomóc :). Ale mogę Ci polecić forum
www.malobiusciaste.prv.pl/
tam dyskutują przede wszystkim dziewczyny z mniejszymi biustami, więc na pewno doradzą Ci lepiej niż ja, bo mi bliższe są problemy dużobiuściastych :).

agata612 - jeszcze się nie spotkałam z tym, żeby to biust wykluczał noszenie sztywnych miseczek lub staników bez ramiączek. Wyklucza to co najwyżej źle dobrany rozmiar, albo głupota producentów. Pierwsze dlatego, że żaden biust nie będzie grzecznie siedział w za małych sztywnych miskach, a za luźny obwód nie utrzyma biustu, więc bezramiączkowiec będzie zjeżdżał. Drugie dlatego, że większość usztywnianych staników i bezramiączkowców produkowana jest do miseczki G, przez co bardzo dużo kobiet nie może takich kupić.
Tobie polecałabym przymierzenie brytyjskiego 85G (na początek miękkiego, dopiero kiedy ustalisz dobry rozmiar przyjdzie czas na usztywniane!). Pamiętaj, żeby obwód stanika leżał w linii poziomej z dolną podstawą biustu (skóra biustu nie może dotykać skóry na żebrach - stanik trzeba porządnie założyć, ułożyć _całe_ piersi w miseczkach i wyregulować ramiączka) i wygarnij wszystko spod pach do miseczek.
Jeśli chciałabyś zmierzyć jakiś polski stanik, to celuj w 85J/K.

agamr0/ - dobre staniki wpływają na jędrność i kształt biustu, i po długim noszeniu i upartym wmasowywaniu całego biustu do miseczek biust wygląda o wiele lepiej :). Spróbuj przymierzyć brytyjskie 75HH. Niestety z tego co pamiętam z Lublinie nie ma sensownego sklepu z dobrymi ekspedientkami i szeroką rozmiarówką, więc zostaje zamawianie przez internet lub wakacyjna wizyta w innym mieście (brytyjskie staniki są już dostępne w sporej ilości sklepów, ale w większości z nich nie ma dobrej obsługi oferującej profesjonalny bra-fitting. Jeśli planowałabyś się gdzieś wybrać i chciała przy tym spotkać naprawdę dobre ekspedientki, to polecam wizytę w jednym z trzech miejsc:
Kraków - sklep Intimo.
Zielona góra - sklep KaroLine
Warszawa - sklep Peachfield (to sklep internetowy, nie ma jeszcze stacjonarnej siedziby, ale na stronie sklepu można znaleźć numer do właścicielki i umówić się z nią na dobieranie rozmiaru - to o tyle wygodne, że właścicielka nie umawia się nigdy z więcej niż jedną osobą jednocześnie, więc nic nie przeszkadza w dokładnym dobieraniu i mierzeniu).
-
2008/06/01 22:10:42
Bardzo dziekuje za pomoc i prosila bym jeszcze o odpowiednik polski - brytyjskiej rozmiarowki.(75HH) Czytajac forum dopatrzylam sie adresu w wawie na ul.brackiej, czy tam tez mozna sie udac w celu dobrania odpowiedzniego biustonosza?
dziekuje i pozdrawiam
-
2008/06/02 10:00:32
Szczerze mówiąc rozmiarówki polskiej nie podawałam celowo :). 75HH to tak pi razy oko 75M/N, bo polskie firmy szyją mniejsze miseczki (kilka postów wyżej rozpisywałam się szczegółowo na czym te różnice polegają). Nie do dostania w zwykłych polskich firmach. Wyjątki produkujące rozmiary zbliżone to Melissa (nie podejmuję się określać rozmiaru Melissowego, zbyt nieregularna rozmiarówka, a ja w dodatku nie mam żadnej Melissy, więc nie mam "punktu zaczepienia" i mogłabym tylko namieszać) i Avocado (tego też nie podejmuję się określać, bo ich staniki tak się między sobą różnią wielkością miseczek, że to praktycznie niemożliwe). Avocado jest na Brackiej, więc można sobie tam spokojnie pomierzyć. Z tym, że z tego co pamiętam jest tam jedna ekspedientka, która w miarę zna się na rzeczy i jedna, która kompletnie się nie zna. Trafienie na tę drugą wykluczy więc dobranie dobrego stanika.
W Warszawie jest więcej miejsc - Chatte w Promenadzie, Buduar w Złotych Tarasach, Eden na Bemowie. Tylko, że to wszystko są sklepy do których lepiej iść znając już swój rozmiar, bo trochę staników w sensownej rozmiarówce tam sprowadzają, ale o dobieraniu nie mają pojęcia.
Jeśli jesteś z Warszawy to szczerze polecam Ci umówienie się z Marysią z Peachfield, to bardzo miła dziewczyna i z powodzeniem ostanikowała już pełno osób. Najlepiej sprawdzić na stronie internetowej sklepu (www.peachfield.pl) czy są aktualnie dostępne staniki w rozmiarze, który Ci podałam i w rozmiarach okolicznych, a jeśli są to dzwonić i się umawiać :).
-
2008/06/05 22:33:11
Ehh ;| ;) No więc... Zamówiłam póki z Intimo4you to co było również w ang. sklepach, bo zależało mi na czasie. Były: Pollyanna i Antoinette, oba Freya i oba 70 H. No i ogólnie chyba ok, choć na jedną pierś za duży a na drugą minimalnie za małe. To by mi mi nie przeszkadzało, ale... Piersi są jakoś dziwnie na bokach. Tzn. fakt, że miałam zawsze za mały stanik, w końcu piersi mi się łączyły, a fiszbiny absolutnie nie dotykały mostka, ale mimo, że "wypływały mi dołem", to wyglądało to lepiej, takie 2 kuleczki... a teraz? Strasznie to wygląda pod bluzką, poszerza mnie to i w ogóle :/ Zdeka się załamałam. :| Czy są jakieś staniki, gdzie nie ma przerwy między piersiami, albo jest, a mimo wszystko nie "wywala" piersi na boki? Proszę o pomoc, muszę zamówić coś innego, bo w tym w letnich, bardziej przylegających bluzkach się nie pokażę :((( Pozdrawiam, mam nadzieję, że urlop się udał :))
-
2008/06/08 14:49:09
Witam,
to niesamowite ze istnieje ten blog, bo dzieki niemu kobieta zdaje sobie sprawe jak dlugo meczyla sie w nieodpowiednim staniku. Pisze gdyz licze na to ze pomozecie i mnie w dopasowaniu stanika. Jestem osoba z nadwaga kiedys pod biustem mialam 80-85 wczoraj odkrylam ze jest juz 90 cm w biuscie 106 cm, do teko piersi uciekaja mi pod pachy i bylo tak zawsze. Nawet moja nastoletnia corka ma taka sama budowe biustu przy wymiarach 72 cm pod biustem i 86 cm biust, moze moglybyscie poradzic i dla niej rozmiar biustonosza. Dziekuje, ze jestescie i pozdrawiam.
-
2008/06/10 10:13:21
Dziewczyny, przepraszam za milczenie, ale siedzę zawalona nauką, bo mam dwa okropne egzaminy w tym tygodniu. Poodpowiadam Wam wszystkim w sobotę, kiedy będę mogła wreszcie wygrzebać się spod stosu książek i notatek.
Jeśli potrzebujecie szybszych odpowiedzi polecam Lobby Biusciastych :).
-
2008/06/10 20:15:47
no to pomyslnych egzaminow.....
-
2008/06/10 21:36:36
Właśnie, powodzenia :)
-
2008/06/11 14:06:18
Witam serdecznie!
Mój obwód pod biustem- 87 cm, a w biuście 106. Do tej pory nosiłam 85C (za poradą Pań choćby w triumphie), ale czytając ten poradnik widze, że to nie mój rozmiar. Dodam , że biust jest dość szeroko rozstawiony.
Cierpliwie zaczekam na odp! :)
-
2008/06/15 23:36:25
Kochana, proszę, odpisz coś, bo muszę coś zamawiać, łącznie ze strojem czy tankini, a nie mam pojęcia co. ;|
-
2008/06/16 09:26:18
Juz jestem, juz jestem :). Musiałam sobie odbić tydzień nauki weekendowym byczeniem się pod miastem. Dziękuję Wam wszystkim za życzenia powodzenia :).

w_paulaaa - polyanna i antoinette tak mają, że lubią rozstawiać piersi. Spróbuj szukać staników, które mają w opisie, że są balkonikami, a nie fullcupami (zwracaj uwagę na rozmiary - to co jest balkonikiem do G często od GG robi się fullcupem). Polyanna teoretycznie powinna być balkonikiem (w opisie podają tylko "balconette for larger cups, nie przyznają się że to rozstawiający piersi wynalazek). Jeśli o strój chodzi, to najwięcej osób chwali sobie Vodkatini Freyi (ja osobiście nie, bo bardzo rozstawia mi biust na boki, ale na większości osób leży naprawdę dobrze) i Grace Panache.
A Ty nie jesteś przypadkiem z Warszawy czy Krakowa, żeby sobie spokojnie pójść i wszystko pomierzyć :) ?

uchrzastowska - Tobie radziłabym przymierzyć brytyjskie 80F, a polskie 80H. Na uciekające pod pachy piersi jest tylko jeden sposób - stanik z wystarczająco dużymi miseczkami i cierpliwe zagarnianie całych piersi do miseczek - po pewnym czasie same przestaną uciekać. Córce polecałabym brytyjskie 65DD, czyli polskie 65E.

matyldzia23 - 85C to rzeczywiście nie jest najszczęśliwszy rozmiar dla Ciebie. Zgaduję, że obwód lubi podjeżdżać, a miseczki robią bułki. Spróbuj przymierzyć brytyjskie 80F albo polskie 80H. I pamiętaj o zagarnianiu całego biustu do miseczek kiedy zakładasz stanik :).
-
2008/06/17 00:02:20
Dziękuję Ci dobra kobieto. Ok, będę szukać balkonetek.
Jak Cię nie było wpisałam się w dwóch wątkach na lobby, ale niestety brak odzewu ;|
Niestety jestem ze Szczecina i jak już się dowiedziałam, nie znajdę tu odpowiedniego sklepu ani ekspedientek.
Pozdrawiam ciepło
Paula
-
2008/06/20 13:05:00
Bardzo proszę o poradę. Jaki rozmar stanika powinnam kupować. Mam 73 cm pod biustem i 96 cm w biuście. Kupuję 70F. Jakie poleciłabyś ciekawe i dobrze leżące modele staników w rozmiarze przeznaczonym dla mnie ?
Serdecznie pozdrawiam
-
2008/06/22 18:42:27
weso_asi, to zależy jak się czujesz w tym 70F (i czy to 70F polskie czy brytyjskie). Jeżeli brytyjskie i miseczki są dobre, a obwód nie, to zmierz 65G. Jeśli miseczki mogyby być trochę większe to 65GG (rozmiary brytyjskie).
Jeżeli 70F jest polskie i miski dobre to zmierz brytyjskie 65FF, a jeśli 70F jest polskie a miski przymałe to przymierz brytyjskie 65G.
Nie wiem jak polecić modele, bo na każdym co innego leży dobrze :). Ja mam zbliżone do Ciebie wymiary (67/96-7) i najlepiej leżą na mnie miękkie staniki o fasonie plunge (zwłaszcza moja ulubiona Freya Zeta). Ale to nie znaczy, że taki fason odpowiada każdemu, większość osób bardzo chwali fason balconette (ja osobiście go nie lubię, bo jestem zwolenniczką naturalnego, okrągłęgo kształtu biustu, a balkoniki robią mi z piersi dziarskie zadarte noski, ale wielu osobom balkoniki modelują bardzo ładne kuleczki). Trzeba mierzyć różne fasony i samej zdecydować który jest najwygodniejszy i w którym biust wygląda najlepiej. Podobnie z fasonami, jest ich mnóstwo, nie każdemu podoba się to samo. To zależy czy wolisz szalone kolory, czy raczej koronkowe elegancje itd :). Na Lobby Biusciastych jest temat o stanikach polecanych początkującym (czyli o takich, które trzymają stałą rozmiarówkę, dosyć łatwo je dobrać, dobrze modelują porozpuchany przez kiepskie staniki biust), polecam zajrzeć, a jeśli żaden z polecanych tam staników Ci się nie spodoba, to zawsze można w którymś z producenckich tematów zapytać o inny stanik, który sobie wybierzesz.
Powodzenia.
-
2008/06/22 18:43:31
Niniejszym oświadczam, że robię sobie wakacje, niedługo wyjeżdżam, dostęp do internetu będę miała zapewne bardzo rzadko, więc porad nie udzielam aż do odwołania :).
Miłych wakacji w dobrych stanikach i kostiumach kąpielowych wszystkim życzę!
-
2008/06/23 10:27:11
Dziekuję za rady. Życzę udanych wakacji.
-
2008/06/30 14:44:59
Ja mam 68 pod biustem i 78 w biuście, do tej pory nosiłam 70A, ale na jednym z internetowych kalkulatorów www.atlastravel.nazwa.pl/mariska/ wyliczyłam że powinnam nosić 60D. No i mam kłopocik bo jestem zupełnie zdezorientowana - miseczka D kojarzy mi się z dużymi piersiami czyli zupełnie innymi niż moje... Proszę o pomoc :)
-
2008/07/09 01:07:50
Witaj,
Moje wymiary to 80cm (bardzo ścisło pod biustem) i aktualnie ok 101cm w biuście (dodam, że w czasie okresu lubią zmieniać wymiary o jakieś pare cm).
Aktualnie chodzę w koszmarnie niedopasowanych 75B...
Obwód, niby że powinien być nawet ok to czuje że 70 byłby lepszy...ale nie wiem czy bym sie dopięła...mam troche tej tkanki tłuszczowej ;) w obwodzie 75 było dobrze przez kilka dni...od tamtego czasu lata...
A miseczki? Hm...standardowe już bułki...i w ogóle biust nie ma kształtu, nie mówiąc o o jednolitej linii biustu z profilu.
Moje piersi są szeroko rozstawione (uciekają chyba w stronę pleców) i zastanawiam sie czy wiele razy wspominany fason - balkonik byłby dla mnie odpowiedni...
Przez te złe staniki strasznie zniekształcił mi sie biust...stracił jędrnosc i powoli robi sie obwisły - przykry widok...chciałabym temu jakoś zaradzić dlatego zwracam się z gorącą prośbą próby dopasowania rozmiaru...gdy zakładam rano stanik przez cały dzień nie daje o sobie zapomnieć...ciągle musze cos poprawiać...dosyć uciążliwe.
Chciałabym jeszcze zorientowac się czy dostanę coś na siebie w warszawskich sklepach?
Tych już polecanych oczywiście lub np. marks & spencer?

P.S 1 Wiem, że ma teraz Pani wakacje, ale liczę na odpowiedź po ;)
P.S 2 Jestem jeszcze nastolatką, jeśli ma to kluczowe znaczanie...a może ma.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
2008/07/12 03:26:27
Dziewczyny, zadawajcie pytania na razie na Lobby Biusciastych:

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32203

tam jest wszystko i o tym, jakies klepy stacjonarne polecamy (w Warszawie i w innych miastach) i o tym, ze miseczka D NIE OZNACZA AUTOMATYCZNIE DUZEGO ROZMIARU!!!
-
2008/07/14 22:06:00
Witam, zmierzyłam się pod biustem i w biuście (odpowiednio 75 i 93). Po przeliczeniu wyszło mi...65I:(:(:(:( Jezu, ja w żadnym sklepie w Zielonej Górze nie widziałam taaakiego rozmiaru. Do tej pory nosiłam 75c/75d!!!!Jestem na etapie szukania stroju kąpielowego dwuczęściowego i weszłam na stanikowe-poradnictwo tak aby poczytać o prawidłowym staniku itp. W żadnym ze sklepów internetowych nie widziałam rozmiaru większego niż G ( i to w jednym!!!), rozmiar pod biustem zaczyna się od 70!!! Super strona, a także pokrewne www ale przeraziłam się. Fakt-stanik zawsze podjeżdza mi aż do łopatek, a jak poluzuje ramiączka to piersi wiszą; po bokach mam 'bułeczki" itp. Ale w żadnym sklepie w Zielonej nie usłyszałam, że stanik 75d źle leży!!!!Teksty-oj nie ma Pani w cale takich dużych, albo przesadza Pani. Chcąc nie chcąc kupuje BO MUSZĘ W CZYMŚ CHODZIĆ!!!!!!Proszę o odpowiedź czy dobrze zmierzyłam i czy w sklepach stacjonarnych, adresy których podajecie na stronie, (szczególnie intersuje mnie opinia o sklepie w Warszawie, w Złotych Tarasach) sprzedawczynie to takie gorseciarki z prawdziwego zdarzenia i pomagają profesjonalnie w doborze stanika??.Pozdrawiam
-
2008/07/22 17:18:56
Witam!problem noszenia źle dobranego stanika przejęłam chyba po mojej mamie.. Do tej pory, jeśli już musiałam kupić stanik z fiszbinami wybierałam 80-85B- jeżeli kupowałam go sama, natomiast gdy towarzyszyła mi mama, wychodziłam z okropnym 85A. A prawda jest taka, że od noszenia staników z fiszbinami dostaje świra :( wszędzie mnie obciera, druty sie wbijają, przeszkadzają mi wszelkie koronki- ogólnie po godzinie noszenia takiego stanika, chcę go poprostu zdjąć. Z tego powodu właśnie nosze tylko biustonosze sportowe- przypominające topy, mimo że wcale mi się nie podobają. zmierzyłam się zanim trafiłam na tą stronę i wyszło mi 87/102, natomiast po przeczytaniu kilku artykułów w jakiś magiczny sposób zeszłam do 80/97. Wg tabeli rozmiarów powinnam nosić 80C lub D :) spróbuje też z mniejszymi rozmiarami pod biustem, mam nadzieję, że dzięki temu przekonam się do noszenia "normalnych" biustonoszy, a może nawet przestanę wyglądać jak nie proporcjonalna gruszka :):):)
-
2008/07/23 10:16:04
sklkls - polecam tę notkę:
stanikomania.blox.pl/2008/07/Alfabet-8222Stanikomanii8221.html
obejrzyj zdjęcia dziewczyn, które noszą miseczkę D wyliczoną od małego obwodu, zobaczysz że D wcale nie oznacza dużego biustu.

gosros - oj, 75B rzeczywiście musi być koszmarne. Po kolei: jeśli przy tak bardzo za małej miseczce obwód 75 jest za luźny, to zdecydowanie nie bój się 70tek - przy dobrze dobranych miseczkach obwód wydaje się luźniejszy niż przy za małych (za małe ciągną go do przodu). Proponuję Ci przymierzyć brytyjskie 70FF lub 70G (32FF, 32G). Nie jest wykluczone, że w Marksie i Spencerze taki rozmiar dostaniesz, ale podobnie jak z Edenem, Chatte czy Buduarem - na pewno nie będziesz mogła liczyć na fachową pomoc. Jeśli będziesz miała czas i ochotę naprawdziwy bra-fitting, to polecam Peachfield.Jeśli nie, to wybierz się do któregoś z wymienionych sklepów, tylko przygotuj się na to, że ekspedientki tam nie będą dobre, więc najpierw sama będziesz musiała poczytać jak sprawdzić czy mierzony stanik na pewno jest dobry.
A co do pytania o bakoniki - tego nie da się stwierdzić wirtualnie :). Musisz przymierzyć kilka fasonów i stwierdzić który pasuje Ci najbardziej. Balkoniki pasują wielu osobom, ale na pewno nie wszystkim.

drzazga1 - bardzo dziękuję za pomoc :)

gacek79 - 75/93 to w rozmiarówce brytyjskiej 70E (32E) lub 65FF (30FF), w zależności od tego jak rozciągliwy stanik będziesz mierzyła. W rozmiarówce polskiej to odpowiednio 70F lub rzeczywiście 65H/I. 70F szyje dużo polskich firm (tyle, że to najczęściej średniej jakości staniki), 65H/I na przykład Melissa czy Avocado. 70E i 65FF to w brytyjskich stankach bardzo popularne rozmiary, więc ma je cała masa firm. Sklep w Złotych Tarasach nie jest najlepszy - wcale nie mają pełnej rozmiarówki, a ekspedientki niespecjalnie znają się na dobieraniu staników. Skoro jesteś z Zielonej Góry to polecam wybranie się do sklepu Karoline (nie jestem pewna czy stacjonarny sklep nazywa się Karoline czy e-lady, bo jako sklep internetowy nazywa się tak i tak, a to ten sam sklep). Na pewno znajdziesz tam rozmiar dla siebie.

patry90 - przy takich wymiarach 80B czy 85A z fiszbinami po prostu nie mają prawa być wygodne :). To jak wpychanie trzydziestocentymetrowej stopy do kozaka w rozmiarze 36 i narzekanie, że wszystkie kozaki są takie jakieś ciasne i niewygodne. Ale ad rem - odpuść sobie 80tki i tabele rozmiarów które twierdzą, że przy 80 centymetrach pod biustem powinnaś nosić obwód 80. W stanikach ściśliwych celuj w obwód 75, a w bardziej rozciągliwych w 70. A co do miseczek - propouję Ci przymierzyć brytyjskie 75E (34E) lub 70FF (32FF). W stanikach polskich czy niemieckich firm to będzie odpowiednio 75F i 70H. Uwzględniając początkowy błąd pomiaru najlepiej byłoby gdybyś miała możliwość przymierzenia kilku sąsiednich miseczek, np 32F, 32FF i 32G itd.
-
2008/07/23 10:19:49
Kolejna informacja organizacyjna :). W piątek wyjeżdżam na co najmniej miesiąc więc przez ten czas na pewno nie będę mogła odpowiadać na żadne pytania.
Jak zawsze polecam lekturę Lobby Biusciastych i przedstawianie wątpliwości dotyczących rozmiarów w tamtejszym wątku rozmiarowym.
Życzę udanych wyjazdów :).
-
2008/07/24 13:51:58
witaj!
udanego wyjazdu;) a jak za jakiś czas będziesz mogła odpowiedzieć, to bedę wdzieczna:)
parę lat temu, na początku samodzielnego kupowania staników, spróbowałam wg jakichś tabelek dobrać rozmiar, po czym w sklepie wyśmiana przez ekspedientkę,ze taki rozmiar nie istnieje męczę się do tej pory:] piersi na bokach albo latające np. w biegu(auua), staniki mam różne, zależnie od kształtu miseczkiw przekroju 75B/34, 80C... wieczny problem z wrzynającymi sie po bokach fiszbinami, niewygodnymi ramiączkami itp, a najgorzej jest ze strojem kąpielowym.
zmierzyłam: 75 pod biustem, 94/98 w biuście(bez stanika/w staniku)zależy też od okresu...
jeśli rozmiar wyjdzie z tych nietypowych numeracji: jakich firm najlepiej szukać, nie przez internet?
pozdrawiam i czekam na pomoc;)
-
2008/07/24 17:24:19
dobra, mierzyła mnie krawcowa i wyszło 73 pod. i w staniku miara chybiona bo chybiony stanik.
-
2008/07/29 15:30:42
prosze o pomoc bo czytajac te wszystkie wypowiedzi wiemnapewno ze nosze zly biustonosz:-(
pod biustem mam ok92-93cm
w biuscie ok108-110cm
prosze o radejaki w koncu mam rozmiar bo do tej pory nosilam 85D
-
2008/08/05 16:56:22
Pytanie jak to jest z tą tabelką. Kiedyś w Wysokich Obcasach wyczytałam że po zmierzeniu się pod biustem odejmujemy parę cm i zakrąglamy - czyli jak ja mam 77 pod biustem to mam zaokrąglić do 70 - i dopiero wtedy zobaczyć w tabelce jaki to rozmiar? W biuście mam ok. 92-93 cm czyli wg tabelki przed zaokrąglaniem - 34C/D, a po zaokrągleniu - 32 DD/E ? Dodam że większość moich staników to 75c, ale mam jeden 75d i jeden bez ramiączek 75b. Wszystkie wydają się pasować.
-
2008/08/22 12:56:01
mymari skoro pod biustem masz 73cm to szukaj bardzo ściśliwych 70tek lub zwykłych 65tek. Przy wymiarze w biuśie wahającym się między 94 a 98cm zmierzyłabym brytyjskie 70F lub 70FF albo 65G / 65GG. (w brytyjskich sklepach te rozmiary nazywają się 32F, 32FF, 30G, 30GG). Jeśli nie przez internet, to przejrzyj ten wątek na Lobby, może masz szczęście i w Twoim mieście jest jakiś dobry sklep :).

lazimolag Jak się czujesz w obwodzie 85? Nie przekręca się ani nie podjeżdża na plecach? Jeśli tak, to zostań przy tym obwodzie i powiększ tylko miseczkę (proponuję zacząć próby od brytyjskiego 85E czyli polskiego 85F). Najlepiej napisz co dokładnie jest z Twoimi stanikami nie tak, żebym wiedziała czy to tylko kwestia dobrania miseczek, czy i obwód jest niedobry.

dorota.wieczorek właśnie tak jak napisałaś - odejmujemy i zaokrąglamy. Czyli w Twoim przypadku 32DD/E. Ale trafiają się ciasne obwody i mało ściśliwa budowa ciała, wtedy nie trzeba zaniżać tak mocno i 34 jest zupełnie w porządku (sama przy 67cm pod biustem noszę 65tki, a nie 60tki, czyli tak jak Ty zaniżam o dwa centymetry, a nie o siedem - i jakoś żyję ;) ).
-
2008/08/22 12:56:53
Informacje dalsze - do komputera nadal siadam bardzo rzadko i na bardzo krótko więc na odpowiedzi tu trzeba będzie niestety trochę poczekać.
-
2008/08/29 13:20:03
witajcie! ja już sama nie wiem: w biuście mam 98 a pod biustem 78. to jaki mam rozmiar? ostatnio kupiłam w triumphie 75d ale coś się nie tak w nim czuję :-( besame.mucho, ratunku!!! :-)
-
2008/09/07 20:58:48
suuper dzieki za podpowiedz! jak nosilam 85D to miseczka mi szla do gory, wylazila mi spod piersi mowiac prosciej. kupialam niedawno wlasnie 85F Triumpha i jest ok, wszystko trzyma sie na miejscu jak trzeba. tylko nie wiem moze to kwestia przyzwyczajenia bo kupilam stanik ladnie wykonczony koronka no i chyba ja nie jestem jej zwolenniczka bo od spodu troche mnie gryzie;-) no ale jakos przetrzymam dopki nie kupie nastepne go. wiec chyba dobrze trafilam ze stanikiem, tak mysle w kazdym razie:-)
dzieki za porade mam nadzieje wszystko teraz z moim odzwyczajonym biustem od stanikow jakos to bedzie:-)
-
2008/09/11 14:09:24
widze ze wszystkim ladnie doradzasz moze pomozesz i mi:)
mam ciasne 70cm pod biustem i 83-4cm w biuscie, jestem ogolnie dosc sszczupla w gornej czesci ciala. wg jednych kalkulatorow wychodzi mi 70A wg innych 70B wiem ze odejmujac powinno byc 65 (tylko A czy B)- w ogole jak dobrac odpowiednia miseczke, tylko prosze wytlumacz mi, a nie podawaj linkow, bo na kazdej stronie pisza cos innego.no i jesli mozesz napisz mi obie numeracje i bryt i ta na polskie realia;p
ogromniaste dzieki!:)
-
2008/09/16 17:01:34
sylwiaemail, 75D ma chyba dla Ciebie zbyt małe miseczki. Na Twoim miejscu zmierzyłabym brytyjskie 75E (w modelach z bardzo ściśliwym obwodem) lub 70FF (w standardowych). W firmach kontynentalnych przymierz 75F lub 70H.

lazimolag, cieszę się, że znalazłaś stanik, z którego jesteś zadowolona :). Pamiętaj, jeśli obwód zacznie Ci podjeżdżać, albo miseczki będą zachowywały się tak jak w poprzednich stanikach, to następny stanik kup z obwodem 80 i odpowiednio przeliczoną miseczką (czyli 80H)

cranberry_07, przede wszystkim bardzo ważna zasada - rozmiar miseczki to różnica między obwodem w biuście, a obwodem stanika, a nie Twoim obwodem pod biustem. 84-70=14, dlatego pasuje na Ciebie 70B. Ale kiedy od 84 odejmiesz 65, to różnica wynosi już prawie 20 centymetrów, dlatego musisz sięgnąć po miseczkę o dalszej literce niż A lub B :). Spróbuj przymierzyć 65D (polski lub brytyjski, D to 19 centymetrów różnicy między obwodami tak w rozmiarówce polskiej jak ii w brytyjskiej - dopiero w górę lub w dół od miseczki D pojawiają się różnice).
-
2008/09/16 20:27:20
mam 65 pod biustem i 83 w biuście. Jaki rozmiar powinnam nosić i jaki rodzaj biustonosza żeby wreszcie był odpowiednio dobrany?
-
2008/09/17 13:26:03
Moniko, ja bym Ci poleciła rozmiar 60E, ale bez bicia przyznaje się, że lepiej się znam na dalszej części tabelki, więc na wszelki wypadek radzę Ci zajrzeć też na Forum na którym doradzają dziewczyny z rejonów rozmiarowych podobnych do Twoich - będą umiały doradzić nie tylko romiar, ale i kroje i modele najlepiej sprawdzające się w Waszych rejonach rozmiarowych. Ja wolałabym nic konkretnego nie polecać, bo to co dobre dla moich okolic rozmiarowych, może okazać się zupełnie nietrafione dla Twoich :).
-
2008/09/17 13:27:56
Źle wstukałam link i się nie wyświetlił. Podaję jeszcze raz:
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580


-
2008/09/25 10:46:41
Hm... a ja nie lubię staników, jak jestem w domu to jak najszybciej sciągam. Powód: przeszkadza mi, jak intruz. Czy to oznacza, że noszę zły rozmiar? Wydaje mi się, że nie. Nie lubię jak coś mnie ściska. A jak nałożę na siebie więcej ubrań niż jedna bluzka to już wogóle dostaję szału, nie moge wytrzymać w staniku. Moje wymiary: obw. pod biustem 81 cm, obw. biustu 95 cm. Aktualnie noszę miękkie staniki rozmiar 80B. Do tego, żeby było luźniej zakładam tzw. przedłużacz obwodu. Jaki rozmiar powinnam nosić? Mam biust szeroko rozstawiony. Co zrobić, żeby przywyuknąć do noszenia staników?
-
2008/09/28 22:59:59
Obmierzyłam się dokładnie i wyszło mi 85 pod biustem na wydechu, natomiast 107 w biuście. Problem z moimi dotychczasowymi stanikami polegał na tym, że bardzo szybko się rozciągały i zaczynały podjeżdżać do góry, a miseczki były zawsze ciut (albo i więcej niż ciut) za małe, więc przy pochylaniu się itp. biust zaczynał niebezpiecznie podlegać prawom grawitacji, poza tym robiły się nieefektowne bułki. Jaki w takim razie powinnam nosić rozmiar? Z góry ogromne dzięki za odpowiedź. :)
-
2008/09/29 11:05:16
Helawu - tak, nosisz źle dobrany rozmiar. Nie obiecuję, że w dobrze dobranym od razu poczujesz się jak w drugiej skórze, ale na pewno będzie lepiej niż w za szerokim obwodzie i za małej miseczce. Nie bój się kupienia węższego obwodu - ten Cię uwiera przez to, że miseczki są za małe i naciągają obwód. Do tego najbardziej niewygodny obwód to właśnie ten nieco za szeroki. Odpowiednio wąski jest wygodny bo dobrze dopasowuje się do ciała, a o wiele za szeroki nie ma jak być niewygodny, bo ledwo dotyka ciała. Natomiast lekko za szeroki przekręca się, obciera, układa miseczki pod takim kątem, że fiszbiny wbijają się w żebra i w ogóle sam prosi się o to, żeby stanik po przyjściu do domu czym prędzej zdjąć i cisnąć w kąt.
Sama jestem osobą, której niewygodnie w czymś więcej niż w jednej cienkiej bluzce, nie cierpię warstw, ubierania na cebulkę, itd, a jednak w staniku (od kiedy noszę dobrze dobrany - wcześniej, tak jak Ty, zrzucałam stanik od razu po wejściu do domu) jest mi wygodnie.
Do rzeczy - przy Twoich wymiarach spróbowałabym przymierzyć brytyjski rozmiar 75DD lub 70F. W stanikach polskich firm - 70G (z polskich nie próbowałabym 75tek, bo większość naszych rodzimych firm szyje bardzo rozciągliwe obwody, więc znów pojawiłyby się nieprzyjemne objawy nieco zbyt szerokiego obwodu).
A co zrobić żeby przywyknąć do staników? Przede wszystkim kupić idealny rozmiar i krój. Jeśli jesteś z miasta, w którym jest jakiś naprawdę dobry sklep ze stanikami (jak warszawski Peachfield czy krakowskie Intimo) pójdź do niego i poproś ekspedientkę o radę. Kompetentna ekspedientka będzie umiała znaleźć Ci idealny rozmiar i krój pasujący do kształtu Twojego biustu oraz pomoże ocenić czy stanik dobrze leży, doradzi przy układaniu piersi w miseczkach i regulowaniu ramiączek. Ważne żebyś już w przymierzalni czuła, że w staniku czujesz się lepiej niż do tej pory. Nie ma sensu kupować czegoś niewygodnego i zmuszać się do noszenia w imię przyzwyczajania się.
Ostrzeżenie - nie idź do zwykłego bieliźniaka. Jeśli w nim poprosisz o poradę znów wylądujesz w 80B i usłyszysz, "psze pani, dobrze jest, pani kupi".

jaga.p - spróbuj przymierzyć brytyjskie 80F lub 80FF, albo 75G/GG. To czy raczej 80 czy 75 zależy od tego jak mocny był ten wydech i na jak rozciągliwy stanik trafisz :). Polskie odpowiedniki tych rozmiarów to 80H i 75J/K z zaznaczeniem, że nasze firmy zazwyczaj mają bardzo rozciągliwe obwody, więc 80tki raczej nie będą dobre.
-
2008/09/30 00:28:14
Wielkie dzięki. :) Myślę, że jednak wezmę 75, bo wydech nie był aż tak mocny (drugi raz zmierzyłam się na o wiele mocniejszym wydechu i wyszło mi 83). Jadę jutro polować. Całe szczęście, mam w pobliżu dwa sklepy, z których jeden ma Freyę, a drugi Panache. I koniec z niewygodnym stanikiem! Nigdy więcej nie będą mnie bolały plecy, chociaż mam dopiero 20 lat.
-
2008/09/30 10:21:57
Jaga, życzę powodzenia :). I pamiętaj - nie trzymaj się sztywno tego co napisałam, bo nie ma sztywnych wytycznych dobierania rozmiaru. Zacznij od przymierzenia 75G/GG i sama się zorientujesz czy takie "tabelkowy" rozmiar jest dla Ciebie dobry czy lepiej mierzyć też rozmiary okoliczne.
-
2008/09/30 16:52:18
No i się udało. :) Faktycznie, zmieściłam się w 75G w stanikach Freyi i w 75H w stanikach Panache. I jest super, nic mnie nie gniecie, grawitacja przestała działać tak nachalnie, biust jest zebrany i podtrzymany. Zupełnie inaczej się czuję. Wielkie dzięki raz jeszcze!
-
2008/09/30 23:36:12
Nie ma sprawy, cieszę się, że się udało :).
Przy okazji chciałam zwrócić Twoją uwagę na "migrację" biustu - możliwe że za jakiś czas zobaczysz, że kupiony stanik robi się zbyt mały w miseczkach. Wtedy warto zmierzyć się jeszcze raz i pomyśleć nad nowym rozmiarem (często jest to mniejszy obwód + większa miska). To efekt tego, że biust rozpychany pod pachy przez złe staniki wraca na swoje miejsce i robi się go więcej z przodu klatki piersiowej, a znikają podpachowe "bułki". To jest powód dla którego lepiej nie dać się porwać zachwytem, że wreszcie udało się kupić dobry stanik i nie kupować ich od razu piętnastu, bo można potem płakać, że ze wszystkich szybko się wyrosło i trzeba kupować następne. Lepiej poczekać i zobaczyć czy migracja wystąpi, a jeśli tak to z szaleństwem zakupowym zaczekać na ustabilizowanie się rozmiaru.
-
2008/10/04 19:47:06
Witam,
może więc i ja poproszę o radę; jaki powinnam dobrać stanik. moje wymiary: ciasno pod biustem 106 a biust 128. może wreszcie, dzięki Tobie, uda mi się kupić właściwy stanik.
-
2008/10/05 10:11:17
Mamabea2007 ja bym na Twoim miejscu przymierzyła brytyjskie 90GG/H lub 95FF/G. Ale zdecydpwanie odsyłam jeszcze do wątku rozmiarowego na Lobby Biusciastych www.busciaste.prv.pl - wątek rozmiarowy zawsze przyszpilony jest na górze, bo ja nie jestem specjalistką od Twojej części tabelki, więc nie chcę Ci namieszać :).
-
2008/10/09 14:28:58
mam 78(bardzo ściśnięte)/93-4(mierzone luźno)
zawsze nosiłam 80a lub ew. 80b
mam koszmarne wałeczki pod pachami...
liczniki dobrały mi 70e i 70 f polskie...
ile w tym prawdy...?
e i f zawsze kojarzyło mi się z dużymi piersiami...
-
2008/10/10 08:37:28
rose89 liczniki jak najbardziej mówią prawdę :). A jeśli do tego masz duże wałeczki pod pachami, to mogę nawet z prawie pewnością przepowiedzieć, że niedługo będzie to 70F brytyjskie i 70G polskie.
Wyjątki to staniki o bardzo ciasno uszytym obwodzie, tu będzie brytyjskie i polskie 75D, ale tak ciasne staniki zdarzają się bardzo rzadko.
Co do skojarzeń z dużymi piersiami - przejrzyj tę notkę na Stanikomanii:
stanikomania.blox.pl/2008/07/Alfabet-8222Stanikomanii8221.html

i popatrz jak wyglądają biusty dziewczyn, które noszą miseczki E czy F przy niewielkim obwodzie. To wcale nie są duże biusty, są to po prostu biusty dobrze ubrane - tak, że nie tworzą się wałeczki pod pachami, a biust jest zebrzny do przodu, a nie rozsmarowany po całej klatce piersiowej zbyt płaskimi miseczkami.
-
2008/10/11 19:53:35
ja mam pod biustem 105 a w biuście 132... i nigdzie nie mogę dostać stanika...
-
2008/10/13 22:52:06
niskad - A mierzyłaś kiedyś brytyjskie 95G/GG :) ? Ale to tylko taki rozmiar orientacyjny, zapraszam Cię, jak wszystkie osoby z wymiarami zbliżonymi do Twoich, na Lobby Biuściastych (www.biusciaste.prv.pl ), tam pisze sporo dziewczyn z wymiarami zbliżonymi do Twoich, które na pewno pomogą Ci w doborze rozmiaru - ja czuję się pewniej doradzając osobom z wymiarami bliższymi moim :-).
-
2008/10/15 10:09:17
Witam besame ... Po pierwsze chcialem pogratulowac Ci swietnego poradnika. Nie wiem co prawda czy nie jestem tu jedynym odzywajacym sie facetem, ale co tam - kto jak nie faceci powinni interesowac sie biustami swoich wybranek? ;)
Do rzeczy: chcialbym dobrac odpowiedni biustonosz dla mojej pani, wymiary: 79/95 (mierzone zgodnie z zaleceniami) Do tej pory noszone bylo 75C, ale ja osobiscie mam wrazenie ze to nie do konca lezy tak jakby moglo ;) Daloby rade dopasowac staniczek lepiej?
Pozdrawiam serdecznie
-
2008/10/15 12:09:15
pawo dziękuję za gratulacje :). Bardzo się cieszę, że się odezwałeś - to super kiedy panowie nie traktują naszej stanikomanii jako mniej czy bardziej głupkowatego kobiecgo hobby, ale dostrzegają problem i chcą pomóc urodzie biustu i zdrowiu kręgosłupa swoich wybranek.
Najpierw kilka kontrolnych pytań - jak leżą staniki Twojej ukochanej? Czy obwód 75 przylega ciasno do klatki piersiowej, czy też wsunięcie pod niego ręki i odciągnięcie jej o kilka centymetrów nie stanowi żadnego problemu? A miseczki? Patrząc na wymiary myślę, że są chyba trochę za małe?
W zależności od tego jak teraz wyglądają obwody staników Twojej wybranki polecam zostanie przy 75tkach (jeśli obwód jest ciasny, można pod niego wsunąć dwa palce i lekko je odciągnąć, ale nie można machać pod nim całą dłonią) lub przerzucenie się na 70tki (jeśli wygląda na to, że nie jest jednak wystarczająco ciasny).
W pierwszym przypadku przymierzyłabym 75DD w rozmiarówce brytyjskiej, czyli 75E w rozmiarówce polskiej.
W drugim przypadku spróbowałabym brytyjskiego 70F czyli polskiego 70G.
W razie wątpliwości co do rozmiaru, tego które firmy szyją wg jakiej rozmiarówki, trudności z dziwnymi nazwami jak "plunge" "balconette" itd, które dla wielu kobiet są jasne, ale rozumiem, że mogą być problemem dla mężczyzn, zapraszam do dalszego pytania :).
Pozdrawiam!
-
2008/10/15 12:28:45
Witam
Jak się cieszę, że nareszcie znalazłam taka stronkę może jednak uniknę operacji plastycznej :) Do rzeczy: pod biustem 70 w biuście 90 biust obwisły strasznie po dwójce dzieci (w ciąży piersi miały rozmiar E i staniki kupowalam na bazarkach bo przytyłam tylko 9 kg z czego chyba połowa to biust a pod biustem nadal byłam szczupła :) ) Do tego jedna pierś mniejsza od drugiej. Bułeczki robią mi się cokolwiek nie nałożę a przede wszystkim biust "wylewa" się masakrycznie. Stanik to pestka ale strój kąpielowy kupić to koszmar. Szukam staników wysokich między piersiami tak aby nie mogły się "wylać" ale nigdzie nie mogę takich dostać a jak juz są to babcine i splaszczają bo mam bardzo miękki biust (karmię nadal piersią). Jak tego wszystkiego uniknąć i jaki stanik sobie kupić. Dodam że biust mam tak obwisły że jak byłam na solarium i teraz podnoszę sobie pierś to jestem biala na żebrach :) śmieje się bo cóż mam zrobić :) Prosze o radę Szukałam nawet gorseciarek w Szczecinie ale nie znalazłam Pozdrawiam i dzięki za taką stronę.
-
2008/10/15 15:58:46
jizabella - na wstępie uwaga edukacyjna - nie ma czegoś takiego jak uniwersalny "rozmiar E". 60E będzie wyglądało zupełnie inaczej niż 100E :). Dalej, kiepsko ostanikowane w czasie karmienia piersi mają prawo stracić jędrność. Biust jest wtedy o wiele cięższy niż zwykle, więc najbardziej potrzebuje dobrego podtrzymania, żeby skóra się nie rozciągała. Ale na szczęście nie musisz myśleć o operacjach - utrata jędrności nie jest nieodwracalna. Noszenie dobrze dobranego rozmiaru i dbanie o biust zdecydowanie poprawia jego wygląd.
Na Twoim miejscu przymierzyłabym brytyjskie 65F czyli polskie 65G lub brytyjskie 60G czyli polskie 60J (65 lub 60 w zależności od tego jak ciasno się mierzylaś, jak bardzo jesteś "ściśliwa", i jak dobrej jakości będzie materiał z którego będzie uszyty obwód Twojego stanika).
Jeśli asymetria piersi jest naprawdę duża, to będziesz musiała kupić rozmiar o miseczkę większy od podanego i dokupić w pasmanterii specjalną wkładkę do miseczki z mniejszą piersią. Pamiętaj - stanik zawsze trzeba dobierać tak, żeby pasował na większą pierś. Do mniejszej zawsze można dokupić wkładkę, a dobieranie do mniejszej jest bardzo złe, bo większa pierś jest wtedy "krojona" przez krawędź zbyt małej miseczki, co bardzo źle wpływa na kondycję biustu.
Aha, mimo przekonania, że masz miękki biust, który ze wszystkiego się "wylewa" - nie bój się staników z miękkimi miseczkami! Dobieranie rozmiaru należy zacząć właśnie od takich. Jeśli kształt biustu nie będzie w nich ładny - przymierz inny krój, ale też miękki. Dobrze uszyty stanik nada ładny kształt nawet najbardziej zniszczonym piersiom :).

-
2008/10/17 15:57:09
hej.. widzę, że pomagasz trochę w wyborze stanika i się na tym znasz...
mam 68 cm pod biustem i 80 tam wyżej ;).. jaki rozmiar mi radzisz.?
mi się czasem wydaje, że powinnam nosić tylko zerówki :(.
będę wdzięczna za pomoc .
-
2008/10/17 23:43:52
pinksponge jakie tam zerówki. Przymierz zdrowe 65C :). Podstawa to dobry obwód, od niego wylicza się miseczkę. Przy obwodzie 75 rzeczywiście miałabyś miseczkę AA, ale Ty jesteś szczuplutka w żebrach, więc 75tki są absolutnie nie dla Ciebie! Zapraszam Cię serdecznie na www.malobiusciaste.prv.pl tam dziewczyny wymieniają się doświadczeniami jakie firmy sprawdzają się najlepiej przy stanikowych rozmiarach takich jak Twoje.
-
2008/10/18 20:48:18
Witam :)
Jestem dość szczupłą osobą, pod biustem mam 63cm, a w biuście 82cm. Mam ogromny problem z doborem stanika =/ albo miseczka jest za mała i biust "wylewa" się z niej, lub górna część miseczki po prostu odstaje. Często w sklepach mówią, że nie produkują staników z dużymi miseczkami i małymi obwodami. Bardzo proszę o radę. Jaki rozmiar stanika najbardziej mi odpowiada oraz gdzie mogę go nabyć :) z góry dziękuję :)
-
2008/10/18 21:20:46
Besame.mucho jesteś niezwykła, bardzo "pożyteczne" społecznie informacje, dzięki. Nasuwa mi się tylko takie pytanie, czemu w większości sklepów z bielizną duży rozmiar miseczki przy stosunkowo małym obwodzie 70 lub poniżej wprawia ekspedientki w konsternację. Kiedy dopytuję czy nie są produkowane (np. w sklepie z bielizną Triumpha), to odpowiedź jest taka, że są ale nie są zamawiane. I wiszą sobie te biedaki 75 to najwyżej do D, 80 do E, a jak pytam o 70 E to panie patrzą na mnie podejrzliwie. Przynajmniej tak jest w moim było nie było wojewódzkim, ale stosunkowo małym mieście. Pozdrawiam wszystkie w stanikach i bez, biuściaki.
P.S. A walor edukacyjny taki, że muszę zmniejszyć obwód, stanika of course.
-
2008/10/20 10:58:34
Minimini_3 przymierz brytyjskie 60DD lub 60E. To co mówią w sklepach to bzdura - takie staniki SĄ produkowane, tylko w Polsce niestety mało kto je sprowadza i sprzedaje. Nie wiem co odpowiedzieć na pytanie gdzie możesz kupić taki stanik :). Nie napisałaś skąd jesteś więc nie wiem czy mieszkasz w miejscu, w którym są sklepy z takimi rozmiarami. Na pewno możesz kupić w internecie, jest dużo dobrych sklepów sprzedających brytyjskie staniki. Napisz czy interesują Cię adresy sklepów internetowych czy "naziemnych" :).

Bearuda2, dziękuję. Co do tego dlaczego w sklepach nie ma porządnej szerokiej rozmiarówki - po części jest to kwestia pokutującego wciąż przekonania "szczupła osoba ma mały biust, a pulchna duży", co oczywiście jest bzdurą, a po części same jesteśmy sobie winne. Wiele kobiet idąc do sklepu pozwala sobie wcisnąć zły rozmiar, więc sklepy nie zmieniają się, bo po co, skoro i tak zarabiają. Żeby zmienić zaopatrzenie sklepów trzeba chodzić, dopytywać się o swój rozmiar i stanowczo odmawiać kupna zamienników (żadnego "proszę pani, przecież 70E to dokładnie to samo co 85B, pani weźmie!"). To działa, pod wpływem wymagających i świadomych swoich potrzeb klientek wiele sklepów zaczęło się zmieniać, a niektóre polskie firmy rozszerzyły swoje rozmiarówki i zaczęły uwzględniać istnienie więcej niż czterech rozmiarów. Przede wszystkim konieczne jest przekonanie, że to my, znając swój rozmiar, mamy rację, a sklep powinien się wstydzić, że takiego rozmiaru nie ma. A nie odwrotnie. Zbyt wiele jest klientek zawstydzonym tonem pytających o "niestandardowy" rozmiar i ekspedientek pogardliwym tonem odpowiadających "takich rzeczy to my nie mamy". To powinno się skończyć, a doprowadzić do tego możemy tylko my, świadome swoich potrzeb klientki.
I mam nadzieję, że nam się to uda :).
P.S. Pamiętaj, żeby kupując mniejszy obwód odpowiednio przeliczyć miseczkę!
-
2008/10/21 01:02:24
Witam ... Ja mam obwód biustu na luzie 103 pod biustem na ścisku 84 ..dotychczas kupowałam 85c ...nawet 80c i takie inne wariacje ... To jest tak że przy przymierzaniu na pozów wszystko jest w porządku. Schody zaczynają się przy normalnym używaniu..zawsze tu coś wystaje ..tu trzeba poprawić..Czy wobec tego powinnam mieć w Polskiej numeracji 75 D lub E ? Daję słowo ...wariacja...
-
2008/10/21 09:32:48
only.tarya ja bym powiedziała, że powinnaś mieć brytyjskie 75FF czyli polskie 75H :).
-
2008/10/21 14:07:22
aaa dziękuuję Ci bardzo ;d.
-
2008/10/22 21:34:55
Ja noszę obecnie staniczki triumpha 75lub 80B (na metce się starło - ale chyba nawet 80 to jest) - najbardziej, a tak mi się przynajmniej wydaje - pasuje mi fason Fashion Style 05 WHP, z delikatną miekką koronką i fiszbinami i podwójnymi ramionkami.
Moje wymiary, zmierzone dosłownie przed chwilą, to: pod biustem 73-74 (zależy, jak ciasno mierzę) a w biuście w staniczku - 90-91 (zgodnie z zaleceniem mierzone w miarę luźno).
Wnioskuję, że powinnam jednak nosic stanik o rozmiarze 70 - ale zawsze jak mierzę taki obwód, wydaje mi się, że jest za ciasny, a ja cenię sobie komfort i swobodę - a juz najchętniej chciałabym go w ogóle nie czuć :)
Mam zgrabne, kształtne piersi, fiszbiny delikatnie unoszą go do góry, ale czasami zauważam też, że jednak miseczka nie "obejmuje" ich całych - tzn. odstaje delikatnie górą. Być może też jest za duża? ale w A nie jestem w stanie się zmieścić.

Proszę o radę, jaki rozmiar by mi Pani polecała, od czego zacząć poszukiwania swojego rozmiaru.
pozdrawiam, hanya

p.s. Czy jest mozliwe podesłanie Pani do podglądu zdjęc mojego biustu w staniku - tak by łatwiej było Pani ocenić, jakie zmiany powinnam poczynić, by dobrac najlepszy rozmiar i fason? Chętnie posłuchałabym rad doświadczonej znawczyni :)
-
2008/10/22 23:22:03
hanya przy takich wymiarach 80B z pewnością nie jest najlepszym pomysłem :). Zdecydowanie lepszym obwodem byłoby 70 lub 65. Co do tego czy taki obwód będzie ciasny - jaki rozmiar miseczki mierzyłaś (czy mogę pisać na "Ty"? ja również prosiłabym o takie zwracanie się do mnie, komunikacja internetowa prowokuje mnie do mało formalnych zwrotów :) )? Jeśli również B to nic dziwnego, że obwód wydawał się ciasny. Zbyt małe miseczki ciągną go do przodu i przez to wydaje się o wiele węższy niż w rzeczywistości. Dobrym sposobem mierzenia obwodu jest zapięcie go tyłem do przodu bądź miseczkami w dół (w kierunku brzucha, a nie na piersiach). Wtedy możemy ocenić sam obwód, nie zmylają nas źle dobrane miseczki. Jeśli miseczka nie obejmuje całych piersi możliwości są dwie - jest za duża lub... za mała :). W drugim przypadku fiszbiny nie obejmują całych piersi i rozpychają je na boki, w rezultacie miseczki nie leżą na całych piersiach, a jedynie na ich czubkach, więc góra miseczek ma prawo odstawać.
Polecałabym przymierzyć rozmiar 70DD lub 65F. Oczywiście możliwe jest podesłanie zdjęć, wtedy łatwiej mi będzie ocenić, czy miseczki w aktualnie noszonym staniku zą zbyt duże czy zbyt małe, a to pozwoli dokładniej polecić nowy rozmiar :).
-
2008/10/23 14:09:01
dziękuję za wstępne porady :)
a na jaki adres mogę do Ciebie pisać i wysyłać zdjęcia? (oczywiście możemy mówić sobie na Ty jak najbardziej)
pozdrawiam, hanya
-
2008/10/23 15:20:31
Heh... to ja (ostatnio pisałam tu 25.09.2008 r.)
No i wylądowałam w porządnym sklepie we Wrocławiu. Zmierzyłam chyba 7 staników i wybrałam dwa. Pani doradziła mi rozmiar 30E (Rio cieliste) w takim samym rozmiarze pasuje Fantasy Helena Balcony nude. Od 2 tygodni noszę te staniki i niestety RIO trochę za ciasny w obwodzie (ściśliwiec z niego, choć miseczki ma wygodne). Mój regularny rozmiar to raczej 32E(F) przy wymiarach 80/95 :). Fantasy jest bardziej rozciągliwy więc może być - właśnie ten stanik na początku był moim faworytem - bez przymusu chodziłam w nim całą pierwszą sobotę i niedzielę. Okazuje się, że ściskanie pod biustem jest znośne, mało przeszkadza, gorzej gdy stanik jest za ciasny w miseczkach. Dwa dni temu myslałam, ze oszaleję i sprzedam moje staniki (szczególnie Fantasy) - chyba powiekszył mi się biust pod koniec miesiączki. Mam nadzieję, że jeszcze trochę pochodzę w moim faworycie. RIO załatwiłam przedłużką (mam ich sporo :)) i na razie nic nie sprzedaję. Teraz pozostaje eksperymentowanie z tańszymi stanikami z allegro. Liczę na to, że w końcu znajdę swój właściwy rozmiar.
Dziękuję za wsparcie. Wzięłam się za siebie w końcu. Dopadła mnie stanikomania :)
-
2008/10/23 18:34:59
hanya najlepiej na besame.mucho na serwerze gazetowym, czyli @gazeta.pl :)

helawu cieszę się, że masz już dobre staniki :). Rio to rzeczywiście ściśliwiec, do tego niezłej jakości, więc ściśliwcem pozostaje dosyć długo, wolno się rozciąga. Do tego jest wielkomiseczkowcem, o co najmniej rozmiar większym niż wiele staników, więc jeśli będziesz zamawiała inne staniki z Allegro to jeżeli zdecydujesz się na obwód 30 polecam większą miseczkę niż E. Co do powiększania się biustu - w czasie okresu powiększa się większości kobiet, jednym bardziej innym mniej. Możliwe, że Ty należysz do tych, którym powiększa się mocno, warto mieć wtedy w domu jeden czy dwa staniki o nieco większych miseczkach niż pozostałe. Będziesz je mogła nosić w dniach, kiedy biust najbardziej Ci rośnie :).
-
2008/10/27 11:57:20
Witam ponownie :)
Dziekuje besame za Twoja odpowiedz na moje ostatnie pytanie. Musze Ci powiedziec ze moje zainteresowanie prawidlowym doborem biustonoszy, wlasciwym mierzeniem biustu oraz wyborem rozmiaru calkowicie zaskoczylo moja Panią ... Kiedy zaczalem jej tlumaczyc jak ma sie zmierzyc (oczywiscie z checia jej pomoglem) oraz powiedzialem o tym jakim rozmiar powinna nosic, "umarla" z wrazenia ;) Z pewnoscia zdajesz sobie sprawe jaki "szok" wywoluje informacja ze zamiast C powinno sie nosic E lub F ;)
Dokladnie przyjrzalem sie dopasowaniu aktualnych biustonoszy. I rzeczywiscie pod biustem nie leza one bardzo scislo. Moze nie ma wielkiego luzu ale spokojnie moge je odciagnac od ciala i obrocic reke. Mysle ze w tej sytuacji sensownym bedzie sprobowanie rozmiaru "70". Inne objawy zlego dopasowania to tworzenie sie waleczkow z boku biustu. Chcialem sie tez upewnic czy dobrze zrozumialem ze fiszbina powinna sie konczyc pod pachą. Bo przy aktualnych staniczkach fiszbina konczy sie duzo blizej - zaraz za "kulką" piersi. I jeszcze jedno: moja dziewczynka jest zwolenniczka biustonoszy push up - wiem ze ksztaltowanie biustu od nowa powinno sie zaczac od miekkich biustonoszy, lecz czy to calkowicie konieczne? ... Moze jednak moglibysmy kupic taki rozmiar w push up?
No i jesli mozesz mi wyjasnic co oznacza staniczek "plunge" oraz "kroj balkonowy" to juz bede zupelnie happy ;)
Pozdrawiam Cie serdecznie :)
-
2008/10/27 17:46:10
Witam serdecznie! Całe życie noszę źle dobrany stanik :( Właśnie obmierzyłam się zgodnie z zaleceniami: 74/73 pod biustem (zależy, jak ciasno mierzę) i 93 w biuście (dość luźno przy fatalnie dobranym staniku). Proszę o poradę, jakiego powinnam szukać rozmiaru, jakiego producenta. W grę wchodzą tylko sklepy internetowe, bo jestem z małej mieściny.
Pozdrawiam
-
2008/10/28 10:56:27
pawo mam nadzieję, że Twoją Panią zaskoczyłeś pozytywnie :). W końcu fakt, że ma się fajnego faceta, który traktuje staniki nie jako dziwną babską zachciankę, powinno się docenić! Jeśli obwód zachowuje się tak jak mówisz to zdecydowanie trzeba spróbować 70. Brytyjskie 70F lub polskie 70G. Jeśli wałeczki z boku biustu są bardzo duże, to wyniki mierzenia mogą być trochę przekłamane i wtedy niewykluczone, że lepsze byłoby brytyjskie 70FF a polskie 70H. Jeśli chodzi o fiszbiny - tak, powinny celować w środek pachy. Kiedy kobieta swobodnie opuszcza rękę wzdłuż ciała, to fiszbina powinna być zakryta ramieniem. Jeśli kończy się bliżej, to tak naprawdę nie kończy się za piersią, ale na niej! Tylko "kroi" część piersi, przez co właśnie tworzą się "bułeczki". Prawidłowy stanik obejmuje całą pierś i należy mu w tym pomagać - zakładając stanik delikatnie wygarnąć ręką ciało spod pachy do miseczek.
Spróbuj przekonać swoją ukochaną, żeby decydując się na pierwszy stanik wybrała jednak miękki. Powodów jest kilka. Po pierwsze - zgaduję, że lubi push-upy, bo te najładniej układają jej biust - jest w nich zebrany do środka i podniesiony. Ale miękki stanik robi to samo! Musi tylko być w dobrym rozmiarze. Osobom, które noszą złe rozmiary, trudno jest na początku uwierzyć, że miękki stanik potrafi tak podnieść i ukształtować biust jak usztywniany push-up, ale właśnie tak jest :). Po drugie - osobie, która dopiero zaczyna eksperymentowanie z nowymi rozmiarami bardzo trudno jest ocenić, czy usztywniane staniki leżą dobrze czy źle. Łatwo popełnić błąd i dalej niszczyć biust nie do końca dobrym rozmiarem. W miękkim ocena jest o wiele łatwiejsza, dlatego lepiej jest najpierw ustalić rozmiar w takim staniku, a dopiero potem szaleć ze sztywnymi skorupkami.
Stanik balkonowy, balkonik, balkonetka, balconette - to stanik, w którym miseczka szyta jest z trzech lub czterech części materiału. Takie staniki są wyżej zabudowane niż plunge - przede wszystkim za sprawą mostka (to ta część między miseczkami), który sięga w nich nieco wyżej. Wiele osób chwali je za to, że mocno trzymają biust (można w nich spokojnie uprawiać większość sportów, bez narażania biustu na nieprzyjemne skakanie).
Najbardziej chyba popularnym balkonikiem (zwłaszcza wśród osób, które dopiero poznały swój rozmiar - stanik jest dobry dla początkujących, bo zagarnia wszystkie dawne buleczki do miseczek i pozwala im znowu stać się biustem ;) ) jest Tango II firmy Panache - wklejam link do zdjęcia, tak właśnie wygląda klasyczny balkonik.
Plunge to stanik, którego mostek jest niższy, w związku z czym miseczki kończą się mniej poziomo, a bardziej ukośnie, co sprawia, że całość jest bardziej wycięta i pozwala na założenie większego dekoltu :). Można je podzielić na dwa rodzaje - miękkie (te po prostu są nisko wycięte, kształtują biust naturalnie) i sztywne (to właśnie to, co zazwyczaj nazywamy push-upami, mocno zbierają biust do środka). Przykładem miękkiego plunge'a może być Freya Zeta , a przykładem usztywnianego - Freya Retro
Uff, to rozpisałam się :).
Pozdrawiam i życzę powodzenia w ostanikowywaniu Twojej Pani!
-
2008/10/28 11:03:02
pawo Oho, blox zjadł mi linki :). Wklejam jeszcze raz.
Balkonik - Panache Tango II
Miękki plunge - Freya Zeta lub Freya Arabella
Usztywniany plunge - Freya Retro
-
2008/10/28 11:10:12
natala1512 na Twoim miejscu przymierzylabym brytyjskie 65FF lub 70E. Raczej 65FF. Co do producenta - na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo staniki różnych producentów różnią się takimi rzeczami jak szerokość fiszbin, układ ramiączek itd, a to jaki najbardziej pasuje Tobie - musisz ocenić sama. Każda z nas jest inaczej zbudowana, dlatego pasują nam staniki różnych firm, nie da się wirtualnie ocenić jaki będzie najlepszy dla kogoś innego :). Trzeba zamawiać, mierzyć i odsyłać aż do skutku Podobnie z rozmiarem - polecane tu przeze mnie rozmiary to tylko wersje prawdopodobne, od których trzeba zacząć poszukiwania. Mało która z nas idealnie pasuje do tabelek rozmiarowych, niemal zawsze pojawiają się pewnie wahania i odstępstwa, dlatego do proponowanego przeze mnie rozmiaru trzeba podchodzić krytycznie - zamawiać stanik, samodzielnie oceniać czy leży dobrze, a jeśli nie to albo samodzielnie próbować dalej, mając już taki punkt wyjścia, albo napisać co się zamówiło, w jakim rozmiarze i co jest nie tak, a ja spróbuję doradzić na co w takim wypadku najlepiej wymienić nietrafiony zakup.
Wklejam Ci link do listy sklepów internetowych opisywanych na forum Lobby Biusciastych - są tam linki do nich wszystkich i komentarze dotyczące tego ile wynosi cena dostawy w danym sklepie, ile czeka się na przesyłkę itd.
-
2008/10/29 12:05:31
WITAM!!! PROSZĘ O POMOC bo już się w tym wszystkim pogubiłam.Na blogach , poradach itp. jestem od wczoraj bo chciałabym w końcu miec odpowiedni biustonosz. bo mój biust przez lata noszony w tym czymś co znajdujemy w sklepach i na targach a zwanym właśnie biustonoszem wygląda okropnie 'bułeczki" pod pachami mam prawie tej wielkości co piersi a piersi bez stanika wyglądaja jak u kobiet w prymitywnych plemionach w których kobiety nie noszą biustonoszy.Po przeczytaniu wielu opisów porad komentaży itp.nadal nie wiem jaki rozmiar powinnam nosić. Moje wymiary: pod biustem lużno-95 ściśle-89 ; w biuście- 114 bez stanika, ze stanikiem-112. PROSZĘ o podanie jakiej rozmiarówki powinnam szukać w Polsce i za granicą i jeszcze jedno czy w Katowicach lub okolicach są sklepy które mogłybyście polecić? Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ!!!!
-
2008/10/29 14:37:16
Serdecznie dziekuje besame za wyczerpujace objasnienia :) Zabieram sie za dopasowywanie staniczka a w razie problemow od razu do Ciebie uderzam ;) ...
Pozdrawiam :)
-
2008/10/30 17:22:48
wiatam besame.moze i mi uda ci sie pomoc,mam taka nadzieje.wiem ze nie zajmujesz sie tymi malobisciastymi ,ale...wiec mam pod biustem 67 a w 79-80.zawezam i daje mi to 28 d ,26e, 30b wszystkie w brytyjskiej numeracji bo tylko taka mnie interesuje.no i co teraz sa 3 i ktory powinnam wybrac??dodam ze jestem szczupla osoba i nie wysoka .waze 42 kg 158 cm.dziekuje serdecznie
-
2008/10/30 23:43:46
Bardziej interesują mnie sklepy 'naziemne'. Jestem z Częstochowy :P
Ale jeśli tutaj nie znajdę takich sklepów, to jakie sklepy internetowe polecasz?
-
2008/11/02 20:20:28
bianka ja bym Ci polecała 85F lub 85FF brytyjskie, a jeśli będzie za luźne to 80G/80GG. Nie znam niestety sklepów katowickich. Jeśli jakieś są, to są opisane w tym wątku. Przejrzyj go :). A bułeczki podpachowe należy wciągać do stanika (kiedy będziesz już miała taki w dobrym rozmiarze) wykonując przy okazji mały masaż. Po pewnym czasie znikną.

stefannia 26 po 1 raczej się nie produkuje, a po 2 mogłoby być przesadnie ciasne - osoby z małym obwodem pod biustem powinny mniej zaniżać obwód stanika niż te z większym. Jest tak dlatego, że z reguły mają mniej tłuszczyku więc żebra są bliżej skóry i już przy niewielkim zaniżaniu obwód stanika oprze się na nich :). Ja bym zaczęła od 30B lub 30C. A jeśli obwód będzie latał kombinowałabym z 28. Chyba, że masz bardzo drobną budowę żeber i jest na nich trochę więcej tłuszczu, a nie od razu kości - wtedy lepiej od razu sięgnąć po 28D/28DD.

minimini niestety nie znam żadnego dobrego sklepu w Częstochowie. Przejrzyj wątek który zalinkowałam w tym poscie odpowiadając Biance - jeśli w Częstochowie jest jakiś dobrze zaopatrzony sklep to zapewne jest w nim opisany :). Jeśli nic się nie znajdzie to trzeba będzie skorzystać z zakupów internetowych. A tu link do opinii na temat różnych sklepów internetowych.
-
2008/11/03 12:24:13
Dzięki za pomoc :) Byłabym wdzięczna również za podanie sklepów "naziemnych" w Poznaniu.
-
2008/11/03 15:45:01
natala tutaj link do adresów trzech poznańskich sklepów. Polecam pierwszy - nie jestem z poznania i nigdy w żadnym z tych sklepów nie byłam, ale słyszałam opinie, że jeśli dopiero szukasz swojego rozmiaru, to Yoshi jest bardzo dobrym sklepem, bo ekspedientki są kompetentne i pomogą Ci wybrać właściwy stanik.
-
2008/11/04 14:38:30
Witam! Jeszcze raz Bardo Dziekuję za pomoc z rozmiarówką i za link, niestety nie znalazłam żadnego naziemnego sklepu w pobliżu, ale ostatnio czytałam o sklepie internetowym dopasowana.pl i napewno tam coś wybiore. Pozdrawiam! ;)
-
2008/11/05 01:36:26
Blanko w takim razie powodzenia z zakupami :). O dopadowanej słyszałam same dobre opinie, więc myślę, że będziesz zadowolona. Zwróć tylko uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, w dopasowanej fajne jest to, że wiele staników ma dodatkowy opis uwzględniający wielkość miseczek czy rozciągliwość materiału. Na przykład tu:
www.dopasowana.pl/product-pol-120-Biustonosz-Harmony-z-serii-Superbra-firmy-Panache-4031-balkonetka.html

Obok zdjęcia jest tylko nazwa firmy i modelu, ale kiedy popatrzysz trochę niżej dowiesz się, że to rozciągliwiec. I już wiesz, że w takim staniku powinnaś celować w obwód 80, a nie 85. Warto czytać te opisy.

Po drugie, mimo że w dopasowanej jest sporo pięknych usztywnianych staników, to radziłabym Ci na początek wziąć coś może mniej widowiskowego, ale za to miękkiego :). O wiele łatwiej dobrać rozmiar w miękkim staniku. A kiedy już go dobierzesz możesz do woli szaleć ze "sztywniakami".

I po trzecie - pamiętaj, że niepasujący biustonosz zawsze możesz odesłać! Nie odrywaj od razu metek z biustonosza, który zamówisz, tylko spokojnie go przymierz. Jeśli nie jesteś pewna czy pasuje - odłóż na godzinę i przymierz jeszcze raz :). Jeśli stwierdzisz, że coś nie gra, to nie wrzucaj go do szuflady i nie zrażaj się do internetowych zakupów bielizny, tylko leć na pocztę i odsyłaj stanik, w zamian zamawiając lepszy.
-
2008/11/14 10:24:24
Witam, też by mi sie przydała pomoc.
Obwód pod biustem 85-86cm
Obwód biustu - 100-102cm
Wzrost 170cm
Jaki rozmiar powinnam nosic? Pzrd
-
2008/11/14 16:37:59
Witam. proszę o pomoc, bo mam problem i juz sama nie wiem jaki biustonosz mam kupować. Pod biustem mam w scisku 64 cm, a w biuście 75-76 cm, noszę miseczkę ,niestety A. proszę o pomoc.
-
2008/11/14 20:35:29
Kolejna zdesperowana wita i prosi o pomoc:)Od dłuższego czasu w "moim"nieśmiertelnym 75B czułam się na tyle niekomfortowo,że poczułam silną potrzebę zmiany.Pani w sklepie(zwykłym,niestety,mieszkam w stutysięcznym mieście,w którym nie ma profesjonalnego)widząc moje buły pod pachami zawyrokowała-za mały obwód-i wcisnęła 80C z silikonowymi wkładkami:(A ja mam-wiem to od wczoraj dopiero,niestety-71 cm pod biustem bardzo ciasno,prawie oczy na wierzchu,ale miarka nie pękła:),i 90-91 luźno wokół...Pozdrawiam:)
-
2008/11/14 21:04:51
Jasmin75, na początek poleciłabym przymierzenie brytyjskiego 75F lub 75FF (w polskich firmach to będzie 75G/75H.

Asiiiaa91, a przy jakim obwodzie nosisz to A? Bo to robi dużą różnicę, 65A ma zupełnie inny rozmiar i kształt miseczki niż 80A :). Z Twoich wymiarów wynikałoby 60C, ale jeżeli nosisz na przykład 70A i miseczka jest na Ciebie dobra, to 60C będzie pewnie za małe i trzeba będzie spróbować czegoś w okolicach 60DD :). Napisz więc proszę jakie obwody mają Twoje staniki i czy miseczki w nich są za małe/za duże i co w ogóle w nich nie gra.

Anette_29, oj nie, żadne 80. Niestety dużo pań w sklepie lubi wmawiać klientkom bzdurę, że jeśli mają bułeczki (spowodowane tym, że piersi nie mieszczą się do miseczek!) to powinny kupić większy obwód. To oczywiście bzdura, bo piersi powinny zmieścić się w miskach, a nie pod obwodem :). Skoro masz 71 cm pod biustem to poleciłabym Ci obwód 65, a nie zadne 80 (no, chyba że w naprawdę super-ciasnych stanikach, wtedy 70. Ale takich ciasnych staników jest bardzo mało - ja sama mierzyłam setki staników, a tylko dwa miały naprawdę porządnie uszyte obwody, których nie trzeba było dodatkowo zaniżać). Twoje wymiary mówią, że dobre będzie 65F. Ale ja radziłabym przyjrzeć się miseczkom w tym 80C (próbując zapomnieć o fatalnym obwodzie). Nie są za duże? Bo miseczki w rozmiarze 80C są przewidziane na obwód w biuście ok. 96 cm. Jeśli więc nie są za duże, to lepsze niż 65F będzie 65FF lub 65G. (Wszystko to rozmiary brytyjskie. W polskich firmach 65F to 65H, 65FF to 65I, a 65G to 65J).
-
2008/11/15 16:16:47
proszę o radę. mam 75 cm pod biustem i 92 cm w biuście. do tej pory nosiłam biustonosz 75 C (bo tak mi doradzały panie w sklepach), ale często po bokach robiły się "bułeczki". czy inny rozmiar byłby lepszy?
-
2008/11/15 16:18:35
proszę o radę. mam 75 cm pod biustem i 92 cm w biuście. do tej pory nosiłam biustonosz 75 C (bo tak mi doradzały panie w sklepach), ale często po bokach robiły się "bułeczki". czy inny rozmiar byłby lepszy?
-
2008/11/17 12:10:34
Droga besame.mucho. Piszę w sprawie staników. Sam nie nosze bo jestem facetem a do napisania skłonił mnie temat mojej najbliższej audycji która jest w ramówce radia LUZ z wrocławia 91,6 FM. W najbliższej audycji będziemy rozmawiać na temat damskich staników. Czy są one tylko rzeczą użyteczną czy też musza posiadać odpowiedni wygląd, kolor. No i jakie problemy ze stanikami mają współczesne kobiety. Jeżeli zgodzisz się na udział w audycji proszę podaj mi swój numer telefony mailem. mój mail to: bmalec@radioluz.pwr.wroc.pl Inne chętne panie również zapraszam jeżeli tylko odważycie się napisac maila z numerem telefonu i będziecie skłonne odebrać telefon w najbliższą środę tj. 19.11.2008r. między 23.00 a 24.00 wieczorem. Dla uwiarygodnienia podaję link do strony audycji: www.radioluz.pwr.wroc.pl/show_art.php?id=851&kat=7. audycję można równierz słuchaj w internecie, wszelkie info na ten temat na stronie www.radioluz.pwr.wroc.pl lub na dolnym śląsku 91,6 FM
-
2008/11/17 20:22:39
Witam, potrzebuje porady... Nie jestem pewna jaki rozmiar stanika powinnam wybrac. Moj obwod pod biustem wynosi 78 cm (bez zaokraglania), natomiast obwod samego biustu to 86 cm. Z gory dziekuje.
-
2008/11/22 10:27:47
czy mógłby mi ktoś poradzić gdzie mogę dostać biustonosz rozmiaru 55C (tak mi wyszło z obliczeń - mając 63 cm pod biustem i 72 w biuście). bo ne mogę nigdzie nic znależć :( i jeszcze w dodatku mam szeroki rozstaw piersi :( będę wdzięczna za odp
-
2008/11/22 11:32:23
funnybetty inny rozmiar zdecydowanie byłby lepszy. Lepsze byłoby brytyjskie 70E a przy rozciągliwych modelach 65FF. Obwód 75 nie ma prawa dobrze trzymać Twojego stanika :-).

szczurek niestety po fakcie, dopiero teraz zobaczyłam Twój post. Ale mam nadzieję, że audycja się udała.

paulinam9 a jaki rozmiar nosisz teraz? Z wymiarów wynika, że powinno Ci pasować 70C, ale zawsze lepiej porównać wymiary z tym, co nosisz teraz (z opisem co dokładnie w noszonych teraz stanikach Ci nie odpowiada).

ania-58 szanse na to, że uda Ci się znaleźć stanik o obwodzie 55 są niewielkie. Ale nie przejmuj się tym, moim zdaniem aż takie zaniżenie obwodu nie jest Ci potrzebne. Obwód powinien opierać się na żebrach. Z tego powodu osoby pulchne muszą zaniżyć go bardziej, bo mają na żebrach więcej tłuszczu, osoby szczupłe natomiast mniej. Z Twoich wymiarów wynika, że jesteś bardzo szczupła, a Twoje 63 centymetry obwodu pod biustem tworzone są głównie przez żebra, a nie przez tłuszcz na nich. Dlatego zupełnie wystarczające powinno być zaniżenie obwodu do 60 i wypróbowanie najpierw rozmiaru 60B, a dopiero jeśli ten okazałby się nietrafiony kombinowanie dalej :-).
-
2008/12/05 01:21:54
Witam! Mam ogromną prośbę. Czy mogłabyś mi doradzić, jaki rozmiar stanika powinnam nosić? Wymiary pobrane według opisu to: w biuście 99 cm, pod 82 cm. Jestem z małego miasteczka, gdzie ciężko znaleźć sklep dysponujący zróżnicowaną rozmiarówką, nie wspominając o kompetentnej osobie, która mogłaby coś poradzić. Wcześniej nosiłam 75B:) Wiadomo, każdej młodej dziewczynie pasuje:) Ale jakiś czas temu trochę przytyłam. Dostałam biustonosze 80C lub 75 C, ale wszystkie jakoś źle leżą. Myślałam, że to wina dodatkowych kilogramów, ale widzę, że jednak nie. Kompletnie nie wiem, jak się zabrać za zakup dobrze dobranego stanika. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
-
2008/12/07 01:50:23
Witam:) Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam na tego bloga :) Bardzo proszę o dwie rady . Pierwsza dotyczy rozmiaru stanika . Najczęściej kupuję bieliznę w polskich sklepach. Niestety, nigdy nie jestem w 100% zadowolona z wyglądu mojego biustu w staniku. Zazwyczaj kupuję 75C. Moje wymiary to 73/89. Jaki więc rozmiar powinnam nosić? I jeszcze jedno pytanie.... Moim wielkim kompleksem jest strasznie duży rozstaw piersi. Bardzo chciałabym aby w biustonoszy były one uniesione i blisko siebie (wtedy wydawałyby się większe) Gdy zakładam bluzkę z dużym dekoltem to praktycznie nie mam biustu (wszystko sie rozchodzi)...:( Jaki model/tym powinnam nosić? (Jakbyś mogła umieścić link ze zdjęciem...) Może powinnam zmniejszać ramiączka? Jak będziesz miała chwile czasu to bardzo proszę o odpowiedź....
Pozdrawiam serdecznie :)
-
2008/12/07 15:09:23
Aacie jeśli te 82 cm pod biustem są ciasno zmierzone, to polecałabym Ci brytyjski rozmiar 75E, czyli polskie 75F/G. 80C ma dla Ciebie za szeroki obwód, a 75C - za małe miseczki. Jeśli w miasteczku, w którym mieszkasz nie znajdą się żadne sklepy z brytyjskimi stanikami lub z polskimi stanikami w szerszej rozmiarówce niż A-D, to trzeba będzie wybrać się na zakupy do innego miasta, albo zdecydować się na zakupy internetowe :).

Aga19.5 to, że biust nie jest zebrany do środka i nie tworzy kuszącej "dolinki" to przede wszystkim wina zbyt szerokiego obwodu. Kiedy przymierzysz ładnie zbierający stanik w dobrym rozmiarze to na pewno zobaczysz różnicę :). Przy takich wymiarach proponowałabym Ci brytyjskie 65E/F albo polskie 65G. Jeśli chodzi o modele, to najlepiej dopytaj na tym forum:
www.malobiusciaste.prv.pl
bo ja mogę poradzić jakie modele ładnie zbierają większy biust, ale nie mogę obiecać, że sprawdzą się one też na mniejszym. A na zalinkowanym forum dziewczyny mają o wiele więcej doświadczenia jeśli chodzi o modele najlepsze dla zbliżonych do Twoich rozmiarów :).
-
2008/12/07 19:40:42
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź:) Jutro ruszam na sklepy w poszukiwaniu odpowiedniego rozmiaru (tylko gdzie ja go znajdę....) :D
Pozdrawiam serdecznie :)
-
2008/12/07 21:11:16
Dziękuję:)))) Teraz pozostaje coś znaleźć.
-
2008/12/09 00:45:21
Witaj droga Besame!
Pomóż mi proszę. Zupełnie nie potrafię dobrać rozmiaru dla siebie. Mam 63 centymetry pod biustem, oraz 79 w biuście. I jeśli doradzisz mi stanik z obwodem 60 (bo z Twoich porad tak wnioskuję) to proszę, powiedz gdzie takie "maleństwa" można dostać bo nie mam zielonego pojęcia! Z góry gorąco dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie !
-
2008/12/09 10:37:59
Anka3082 słusznie wnioskujesz :). Spróbowałabym na Twoim miejscu zacząć mierzenie od rozmiaru 60D. Nie wiem skąd jesteś, więc nie wiem czy mogę polecić Ci jakiś sklep "naziemny", na pewno mogę polecić internetowe, tu jest lista dobrych sklepów z linkami do nich:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=70768200
Jest też coraz więcej slepów stacjonarnych sprowadzających pełne rozmiarówki, ale idąc do nich trzeba pamiętać, że nie wszędzie można liczyć na pomoc w doborze rozmiaru (są sklepy z dobrze przeszkolonymi ekspedientkami, które chętnie doradzą i pomogą, a są takie, w których lepiej samemu poprosić o kilka rozmiarów i ocenić który leży najlepiej).
-
2008/12/12 01:54:03
Besame.mucho ratuj, plzzz.
Mam kłopot z dobraniem stanika. Pod biustem, ciasno zmierzone mam 78, w biuście w staniku, czy bez 93-95, w zależności od fazy cyklu. Rozmiary z kalkulatora 65-70 D - F!!
Kupiłam w ciemno na allegro śliczny komplet ze stanikiem 70DD. I tak za mały względem rozmiarówki.... (www.allegro.pl/item493812550_m_s_truly_you_70dd_nowy_seksowny_komplet.html). I tak: fiszbiny wreszcie nie leżą na piersiach, tylko tam gdzie powinny:). Krój biustonosza ma wyłącznie pionowy szew (jest tylko na jednym z obrazków), który mi zawsze najbardziej pasował. Miseczka miękka, jak radziłaś przy dobieraniu. Ale ja tam nie za bardzo mam co włożyć, to znaczy, pierś nie wypełnia miseczki całkowicie, zostają drobne "zmarszczki". Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę w kwestii rozmiaru, czy, a zwłaszcza, fasonu. O doborze fasonu jakoś nie mogę za wiele znaleźć - może nie umiem szukać.
Pozdrawiam serdecznie i jestem pod wrażeniem Twojej fachowiej wiedzy!!!
-
2008/12/13 00:12:37
Ziutka777 bardzo dziękuję :). Zobaczmy po kolei jak to jest z nowym stanikiem. Obwód jest okej, fiszbiny się nie przesuwają, ani nic nie ciśnie? Jeśli tak, to połowa dobierania za Tobą. Gdzie na miseczce robią się zmarszczki? Bo marszczący się materiał może oznaczać różne rzeczy (za duże miseczki, za małe miseczki, dobre miseczki ale za szerokie albo za wąskie fiszbiny). Zazwyczaj można ocenić co jest powodem marszczenia się po tym, w którym miejscu marszczenie występuje. W skrócie wygląda to tak:
(1) Jeśli marszczy się i odstaje od ciała górna krawędź miseczki, to najprawdopodobniej miseczka jest za duża i pierś jej nie wypełnia.
(2) Jeśli marszczenie jest na środku - miseczka może być za mała. Na pierwszy rzut oka może Ci się to wydać paradoksalne, ale wyobraź sobie dużą pomarańczę i wąską szklankę :). I wyobraź sobie, że chcesz włożyć tę pomarańczę do szklanki. Efekt? Większość pomarańczy nie zmieści się i będzie wystawała poza szklankę. A szklanka prawie cała będzie pusta. A przecież to, że będzie pusta nie będzie znaczyło, że jest za duża, tylko że jest za mała, żeby zmieścić pomarańczę :). Stanik jest bardziej elastyczny niż szklanka, a biust niż pomarańcza, dlatego wygląda to nieco inaczej, ale zasada jest ta sama.
(3) Marszczenie na środku może być też spowodowane zbyt wąskimi fiszbinami. Zasada ta sama, co przy pomarańczy w szklance ;). Spróbuj założyć ten stanik i rozgiąć na chwilę ręką fiszbiny tak, żeby tworzyły szersze łuki. Jeśli okaże się, że wtedy piersi wypełniają całe miseczki (a fiszbiny sięgają na tyle daleko, że celują w środek pach, ale nie tak daleko, że celują aż w plecy) to znaczy, że rozmiar jest dobry, ale potrzebujesz innego kroju (ba, jeśli to kwestia wąskich fiszbin, to może się nawet okazać, że rozmiar jest za mały kiedy porządnie je rozegniesz).
(4) Marszczenie po bokach pod pachami przy ładnie wypełnionych pozostałych częściach materiału to zazwyczaj oznaka za szerokich fiszbin. Wtedy też najlepiej zacząć od tego samego rozmiaru, ale innego kroju.
(5) Marszczenie na dole miseczek przy dobrze wypełnionych pozostałych częściach materiału najczęściej oznacza źle (za nisko) założony stanik. Trzeba wtedy ułożyć go wyżej, podciągnąć ramiączka i zobaczyć, jak wtedy zachowają się miseczki.

Niestety o fasonie wirtualnie nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej, to bardzo indywidualna kwestia i trudno doradzić coś tylko na podstawie opisu. Może pomogą Ci powyższe sugestie, a jeśli nie, to może zainteresuje Cię opcja często stosowana na Lobby Biuściastych. Mamy tam galerię staników, do której można wysłać swoje zdjęcie w staniku i poprosić o radę. Galeria jest z ograniczonym dostępem (bronimy się przed "podglądaczami"), uzyskać go można po jakimś czasie udzielania się na forum, ale wysłać zdjęcia z prośbą o pomoc może również osoba, która dostępu nie posiada - wtedy po prostu komentarze na temat doboru pojawiają się na forum, albo przesyłane są mailem. Jeśli będziesz potrzebowała takiej rady, to załączam link do tematu na forum, w którym opisane jest jak galeria funkcjonuje (na jaki adres przesłać zdjęcia, jak zdjęcia powinny być zrobione, żeby najlepiej było widać co leży nie tak, itd):
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=79525208&a=79525208


-
2008/12/13 20:40:46
Witam,
denerwuja mnie staniki ktore kupuje od jakiegos czasu.
Mierzac sie wwg Waszych porad mam:
- pod biustem 91 (ścisle bardzo) a 94 bardziej komfortowo (nie wiem co wazniejsze)
- w biuście ok 105
Do tej pory nosilam staniczki z fiszbinami, ok 85 b/c
Dodatkowy dylemat to moj slub. Pierwsza przymiarka jeszcze przede mna, a chcialabym na nia isc w dopasowanym staniczku. Sukienka ma miec przod zakladany na szyje i gole plecy i ramiona. Potrzebny wiec stanik z niskim zapieciem z tylu i szelka na szyje. Nigdy takiego nie kupowalam.
Bardzo prosze o rade :)
-
2008/12/14 17:47:54
Englein2009 ważniejszy jest pomiar "na ścisk". Mierzysz się nierozciągliwą taśmą, a materiał stanika się rozciąga, dlatego to co wydaje się "na ścisk" w staniku okazuje się akurat :). Jak się czujesz w obwodzie 85 kiedy założysz stanik miseczkami do tyłu albo miseczkami w dół (chodzi o to, żeby ocenić sam obwód, a trochę za małe miseczki zmieniają to, jak odbieramy ciasność obwodu)? Wydaje się wystarczająco ciasny, aby trzymał się na miejscu i nie jeździł po plecach, czy też po zdjęciu miseczek okazało się, że sam obwód jest nieco za luźny?
Jeśli obwód jest w porządku, to proponuję przymierzyć 85D lub 85DD. Jeśli natomiast mógłby być bardziej ciasny, to 80E lub 80F (wszystkie podane rozmiary to rozmiary brytyjskie).
Do sukienki przyda Ci się stanik z przepinanymi ramiączkami, na przykład Panache Inferno. Jeśli gołe plecy oznaczają sukienka głęboko wyciętą na plecach, to możesz dokupić do stanika specjalny przedłużacz obwodu - dopina się go do zapięcia i zapina na talii (działa to tak).
Jeśli nie jest bardzo głęboko wycięta i możesz zrezygnować z przedłużki, to zamiast stanika z odpinanymi ramiączkami możesz też postawić na stanik bez ramiączek, np Panache Porcelain albo na jakiś sympatyczny gorset z przepinanymi lub odpinanymi całkowicie ramiączkami - na zdjęciu Masquerade Hestia.

Wszystkie tego typu modele to staniki "do zadań specjalnych". Są zazwyczaj usztywniane i przez nietypowe kroje trudniej dobrać w nich właściwy rozmiar. Dlatego niezależnie od tego jakie rozwiązanie wybierzesz, radziłabym Ci zacząć od kupienia zwykłego miękkiego (z fiszbinami, ale o nieusztywnianych miseczkach) stanika, żeby ustalić prawidłowy rozmiar. A dopiero po ustaleniu rozejrzeć się za stanikiem do sukienki. Skąd jesteś? W kilku polskich miastach działają już sklepy z dobrym bra-fittingiem, jeśli do ślubu pozostało niewiele czasu i stanik potrzebny jest Ci dosyć szybko, to może warto skorzystać z pomocy w takim sklepie, oszczędzi to zamawiania i odsyłania kolejnych rozmiarów i stresu, że nie zdążysz znaleźć odpowiedniej bielizny przed przymiarką sukienki.
-
2008/12/14 21:36:10
oooo zasypalas mnie informacjami...dziekuje pieknie:)
Dla mnie to niestety nowosc, musze poczytac, poogladac i pocwiczyc:)
Jestem z Gdanska, slub w sierpniu a w lutym pierwsza przymiarka u krawcowej.
Sukienka ma byc zakladana na szyje ale z przodu dekold w szpic:)
Dziekuje za wszystkie rady:)
-
2008/12/14 23:54:33
Englein, w takim razie sprawdzi się jakiś głęboko wycięty stanik (fason plunge) z przepinanymi ramiączkami :). W Trójmieście nie kojarzę niestety żadnego sklepu z dobieraczkami staników z prawdziwego zdarzenia, ale na pewno są dwa sklepy sprowadzające staniki w szerokiej rozmiarówce: jeden w Gdańsku na ulicy Węglarskiej (nie znam dokładnego adresu, nie jestem z Trójmiasta i nigdy w tym sklepie nie byłam, powtarzam tylko opinie gdańszczanek), a drugi w Gdyni przy ulicy Wójta Radtkego 47 (sklep nazywa się Galeria Rajstop, ale są też staniki). Jeśli jesteś zainteresowana mierzeniem w sklepach, a nie zamawianiem przez internet, to wstawiam linki do wątków, w których dziewczyny z Trójmiasta opisały te sklepy:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300&a=83856671
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300&a=83902809

Powodzenia na nowej stanikowej drodze ;)
-
2008/12/19 20:43:49
Bardzo dziekuje. Wybieram sie tam po niedzieli:) Poizdrawiam i dam na pewno znac:)
Z opisow sadze,ze to moze chodzic o dawny sklep Galux
-
2008/12/21 13:21:31
Mogłybyście mi pomóc??:) z góry dziękuje;)

pod biustem- 65cm (bardzo ciasno)
w biuście- 86cm
-
2009/01/02 19:35:32
Witam was serdecznie. Poczytalam Was troche i tez widze ze nosze zle dobrany staniczek. Bede bardzo wdzieczna o pomoc w doborze rozmiaru stanika dla mnie. Do tej pory nosilam rozmiar 85C. I caly czas czulam ze jest za szeroki dla mnie w obwodzie biustu. A miseczki tez nie bardzo lezaly jak powinny. Ale moze przejde juz do konkretow czyli moich wymiarow. Otuz pod biustem mam 82cm. natomiast w biuscie 100cm. i wszystko mierzone bez stanika. Biust na luzno a pod biustem tak troche na scisk. Na kalkulatorze wyszlo mi ze powinnam nosic rozmiar 75F. Czy to dobry rozmiar dla mnie. Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam. Do uslyszenia.
-
2009/01/03 14:22:32
Witajcie. Dzis znowu bardzo dokladnie sie zmierzylam ale tym razem w staniczku. Wymiary sa takie same jak bez stanika czyli pod biustem 82cm. natomiast w biuscie 100cm. I znowu policzylam sobie na kalkulatorze moje wymiary i dzis wyszlo mi ze rozmiar mojego staniczka to 75G a z wczorajszych wyliczen wyszedl mi rozmiar 75F. To ja juz nie bardzo wiem ktury rozmiar jest dobry. Wiem ze trzeba mierzyc ale nie wiem od kturego rozmiaru zaczac. Bede bardzo wdzieczna za porade. Pozdrawiam
-
2009/01/05 17:37:29
Monikus7 spróbuj przymierzyć brytyjskie 60F

Wiolcia0 ja na Twoim miejscu zaczęłabym od brytyjskiego 75F czyli polskiego 75G (może właśnie tak wyszło Ci w kalkulatorze, tylko przeoczyłaś to, że jeden rozmiar dotyczy staników brytyjskich firm, a drugi - polskich?)
-
2009/01/06 11:20:48
Tak wlasnie mi wyszlo, najpierw napisalam brytyjska rozmiarowke a puzniej polska. Mam jeszcze takie male pytanko. Otuz co sadzis o firmie KRIS LINE, pytam poniewaz bardzo podobaja mi sie staniczki z tej wlasnie firmy. I czy firmowka nie jest u nich zawyzona lub zanizona. Z gory dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam
-
2009/01/06 17:17:04
Wiolcia0, nigdy nie miałam stanika Kris Line, ale tutaj masz cały wątek na temat ich bielizny:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=40950344

Możesz tu poczytać o modelach, które Ci się podobają i o rozmiarówce, jaką ma ta firma.
-
2009/01/09 11:30:17
Ja również proszę o poradę.. Pod biustem - 75 (ściśle), wyżej 96 (luźno). Co mi "przepiszesz"?:-)
-
2009/01/11 13:44:04
Gagolka, na początek "przepiszę" 70F z firm brytyjskich, albo 70G/H z firm polskich :).
-
2009/01/13 13:33:34
Dzięki, w takim razie idę na zakupy..:-)
-
2009/01/13 22:40:55
Chciałabym zapytać Ciebie Besame jaki rozmiar stanika powinnam nosić(polski i brytyjski), mam 81-cm pod biustem i 94cm w biuście, czy mogłabys mi równiez doradzić jakich firm staniki sa dobre jakosciowo i przystepne cenowo (jestem z Wrocławia)Pozdrawiam
-
2009/01/14 11:17:12
Witam ponownie! Dziękuje za poprzednie porady! bałam się kupować przez internet- ale teraz nie widzę wyjścia. najlepszym (jedynym) stanikiem jaki znalazłam jest 70F Triumpha (na metce 70F to rozmiar EU, jako GB widnieje 32E) mieszam się jeszcze w tych różnych rozmiarówkach różnych państw, firm itp... ale umiem się porządnie zmierzyć;) i wychodzi mi , że mam teraz ~72/96. Ocieplacza tam praktycznie nie mam i ten triumph na najluźniejszą haftkę jest ok, a na najciaśniejszą - ciśnie (jest b. mało rozciągliwy). poza tym jeśli chodzi o miseczki jednej piersi było za luźno jak zwykle;/ teraz trochę mi się spuchło - zaszłam w ciążę:))) i są dobre, tylko, że nie układają ładnie biustu (jest taki... naturalny). jeszcze jedno mnie drażni - wysokie fiszbiny na bokach i mostku, dość cisnące ciało. nie potrafię się do tego przyzwyczaić, zwłaszcza, ze koronka mnie drapie;/ Więc chciałam Cię jako znawczynię:) prosić jeszcze raz o pomoc, tym razem nie tylko jeśli chodzi o rozmiar, ale i jakiś konkretny model/firmę. bardzo mi się podoba np Harmony blue SUPERBRA, ale piszą, że ma rozciagliwy obwód...
próbowałam też znaleźć coś z ciążowych lub karmników z fiszbinami (tych, co "rosną"), ale nie znalazłam mojego obwodu, zresztą nie wiem, na jaką miseczkę celować- bo pewnie urośnie (pytałam na lobby biuściastych, jeszcze nikt nie odpowiedział)
to się rozpisałam;) jeszcze tylko dodam, że próbuję ostanikować mamę, męczącą swoje piersi latami (nie cierpi, jak ją coś ciśnie i kupuje za wielkie obwody), ma ok. 78/96, ale myślę, że miseczka by się w dobrym staniku jeszcze zwiększyła. może też coś polecisz?
pozdrawiam i z góry dziękuję za Twoją nieskończoną cierpliwośc i chęć pomocy cudzym biustom :)
-
2009/01/14 16:59:36
Witaj besame to znowu Ja. Poczytalam sobie troche o staniczkach z firmy KRIS LINE i raczej zrezygnuje z nich. Dzisiaj mam taki malutki problemik. Otoz mam zamiar kupic sobie staniczek z firmy FREYA ale nie wiem ktory model bedzie dla mnie najodpowiedniejszy z tej firmy. Podoba mi sie ZETA , ARABELLA te staniczki ktore sa miekkie. I teraz musze zamowic staniczek przez internet bo nie mam innego wyboru, i zamawiajac mam wybrac rozmiar 75F tak jak mi radzilas. I powiedz mi jeszcze czy te staniczki FREYA z roznych modeli maja taka sama rozmiarowke czy troche inna . Bo np. jesli zamowie stanik ZETA o rozmiarze 75F to czy ARABELLA tez bedzie na mnie o takim rozmiarze dobra czy juz nie. Troche tego sie nazbieralo ale mysle ze dasz rade mi odpowiedziec na to wszystko. Bede Ci bardzo wdzieczna za odpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam.
-
2009/01/14 21:46:45
Justyna000002, ja bym Ci poleciła brytyjskie 75D lub 75DD. W polskiej rozmiarówce to 75D lub 75E. Ale jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że we Wrocławiu jest sklep, który podobno ma naprawdę dobrą obsługę i można się w nim umówić na dobieranie rozmiaru. Jeśli zainteresuje Cię taka opcja, to tutaj jest dokładny opis tego sklepu:
stanikowe-sklepy.blogspot.com/2008/10/milla.html

Mymari osobiście odradzam Triumpha. Staniki tej firmy są zazwyczaj kiepskiej jakości, przez co nawet w dobrze dobranym rozmiarze biust nie zawsze jest ładnie uniesiony i zaokrąglony. Jeśli chodzi o rozmiarówkę, to Triumph stosuje kontynentalną, dlatego jest różnica między nim, a stanikami brytyjskimi. Najprościej mówiąc w stanikach kontynentalnych firm każda miseczka jest o 2 centymetry większa od poprzedniej, a literki idą: A, B, C, D, E, F, G, itd. W brytyjskich natomiast każda miseczka jest większa o 2,5 centymetra, a kolejne literki idą: A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG itd. Łatwo więc zobaczyć, że brytyjskie E odpowiada mniej więcej kontynentalnemu F - dlatego, że w stanikach kontynentalnych nie ma rozmiaru DD. Są jeszcze różnice w związku z tym, że w jednych firmach miseczki "przyrastają" o 2 cm, a w innych o 2,5 - ogólnie jest to tak, że ustaloną granicą jest miseczka D, zawsze jest na 19 centymetrów różnicy między obwodem w biuście, a obwodem stanika - niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi biustonosz. "Rozjeżdża" się to przy dalszym liczeniu w dół lub w górę - im dalej z literkami, tym bardziej. A co do obwodów, to idzie to tak: brytyjskie 28 to nasze 60, 30 to 65, 32 to 70, 34 to 75 i tak dalej. U nich co dwa u nas co pięć :).
Sądząc z Twoich wymiarów, powinno na Ciebie pasować ściśliwe 70F (brytyjskie) lub mniej ściśliwe 65G. Z tego co piszesz, pasuje miseczka o rozmiar mniejsza (dlatego właśnie, trzeba mierzyć staniki samodzielnie, a nie tylko zdawać się na tabelki - z powodu różnic w budowie, szerokości pleców, jędrności biustu, itd niemal żadna z nas nie pasuje idealnie do tabelek). Ale skoro jesteś w ciąży (serdecznie gratuluję!) to możliwe, że już niedługo będziesz musiała sięgnąć po większe miseczki. Chciałabym tu zwrócić Twoją uwagę na to, żeby często przyglądać się dopasowaniu stanika i uczciwie przyznawać czy miseczki nie robią się za małe - w ciąży i w czasie karmienia biust bardzo się zmienia, a ponieważ robi się większy i cięższy, należy mu się jak najlepsze podtrzymanie.
Jeśli chodzi o Harmony, to rzeczywiście jest to rozciągliwy stanik, ale za to bardzo miły w dotyku, nie ma mowy o żadnych drapiących koronkach. Może skoro jest rozciągliwy, a Tobie zwiększa się biust, warto właśnie na nim wypróbować, jak będzie leżało 65G :) ? Tego o ile urośnie Ci w czasie ciąży biust, niestety nikt nie jest w stanie Ci przepowiedzieć. Jedynym kobietom rośnie niewiele, innym o dobrych kilka rozmiarów. Dopóki jesteś w ciąży sprawdzą się po prostu zwykłe staniki (Nie ufałabym tym, które "rosną" razem z biustem. Jeśli materiał jest na tyle elastyczny, że rośnie, to jest raczej zbyt elastyczny, żeby porządnie podtrzymać biust), a później możesz zaopatrzyć się w karmniki. W szerokiej rozmiarówce są dostępne na przykład tu:
www.bravissimo.com/products/lingerie/nursing-bras

Twojej mamie poleciłabym na początek brytyjskie 75DD (polskie 75E), skoro nie jest przekonana do wąskich obwodów. A jeśli to pomoże się jej przekonać, to docelowo radziłabym 70F (polskie 70G/H). Na początek, a potem stopniowo zwiększałabym miseczkę (skoro piszesz, że mama ma trochę "zemigrowanego" biustu). Jeśli "migracja" była duża, to może od razu brytyjskie 75E lub 70FF, żeby w miseczkach było miejsce na zagarnianie "zbłąkanego" biustu ;).
-
2009/01/14 21:47:52
Wiolcia0, pytanie nie jest trudne, bo trafilaś w mój ukochany model stanika (Freya Zeta), a i Arabellę lubię i mam kilka, więc mam materiał do porównywania :). Te staniki mają bardzo podobne miseczki, do tego oba są dosyć rozciągliwe (Arabella bardziej). Ja wszystkie Zety i Arabelle mam w takim samym rozmiarze i nie dostrzegam wielkich różnic (poza tą większą rozciągliwością Arabelli) w rozmiarze. Jeśli chodzi o kształt biustu, to osobiście bardziej podoba mi się Zeta, bo piersi są w niej naturalnie okrągłe, w Arabelli mają trochę kształt zadartych nosków. Ale to kwestia indywidualna, bo to, jak biust będzie układał się w staniku w dużej mierze zależy od samego biustu jego jędrności, szerokości podstawy, kształtu, itd. Dlatego na Twoim miejscu jeden i drugi kupiłabym w rozmiarze 75F i samodzielnie oceniła, który lepszy.

-
2009/01/14 23:26:44
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź i namiar sklepu we Wrocławiu, ale chciałabym Cię jeszcze prosić o radę. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o dobór stanika (ale sumiennie staram się to nadrobić z Twoją pomocą, która jest bezcenna dla mnie hi hi), do tej pory kupowałam zwykle tańsze stanik i(niestety) i trumpha, ale nie jestem z nich zbytnio zadowolona.Co do reszty marek kompletnie nie mam rozeznania.Do tego nie cierpię kiedy piersi mi za bardzo "wiszą" lub stanik wrzyna mi sie w skórę a miało to miejsce nagminnie bo kupowałam zły rozmiar, czego nie byłam do dziś świadoma.Marzę o staniku , który podniesie mi piersi i zblizy je ku środkowi i będzie mi w nim wygodnie(niestety nie lubie za bardzo "obcisłych"staników).Będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli doradziłabyś mi jaką firmę/model powinnam brać pod uwagę , bo nawet nie wiem od czego zaczać.A wybierając się do sklepu chciałabym mieć juz te minimum wiedzy,żebym mogła sprawnie coś wybrać.Czy byłyby dla mnie odpowiednie push-upy czy lepiej skupić się na miękkich stanikach z fiszbiną, bo bardotka chyba odpada.Bedę wdzięczna za kazdą poradę ściskam i pozdrawiam Mój nowy rozmiar (od dziś)brytyj. 75Dlub 75DD, polski 75Dlub 75E.
-
2009/01/15 00:37:36
Justyna000002 przede wszystkim pamiętaj, żeby nie przywiązywać się bardzo do zaproponowanego przeze mnie rozmiaru ;). Tak jak do znudzenia powtarzam - wszystkie jesteśmy różnie zbudowane i znając obwód pod biustem i obwód w biuście jesteśmy w stanie obliczyć rozmiar orientacyjny, ale nie ze stuprocentową pewnością. Na rozmiar składa się też wiele innych czynników, takich jak wysokość, na której zaczynają się piersi, szerokość podstawy piersi, jędrność piersi, szerokość pleców, kształt biustu i tak dalej i tak dalej. Dlatego proponowane przeze mnie rozmiary to taki punkt wyjścia. Dobrze mieć taki punkt, żeby nie iść do sklepu kompletnie nie wiedząc czego szukać, ale trzeba też patrzeć krytycznie. Zacząć od przymierzenia tego 75D czy DD i przyjrzeć się czy coś jest nie tak. Jeśli jest, to ocenić co i zgodnie z tym przymierzyć inny rozmiar :).
Jeśli chodzi o firmy, to jesteś w świetnej sytuacji, bo Twój rozmiar (o ile będzie taki, jak wstępnie Ci zaproponowałam ;) ) szyje większość producentów. Ja aż takiego szczęścia nie mam ;) więc dobrze orientuje się w jakości tylko kilku czy kilkunastu firm (głównie brytyjskich), które szyją staniki w moim rozmiarze. Z polskich firm niestety żadna mnie nie zachwyciła - staniki są często trochę tańsze, niż brytyjskie, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Po kilku praniach wszystkie bardzo się rozciągały, albo traciły fason. Ale ponieważ niewiele polskich firm szyje mój rozmiar - nie miałam okazji mierzyć zbyt dużo polskich staników, nie wykluczam, że istnieją też naprawdę porządne. Jeśli chodzi o staniki brytyjskie, to najbardziej popularnymi markami są Freya i Panache. Różnią się przede wszystkim szerokością fiszbin. Fiszbiny w stanikach Freyi tworzą wąską literkę U, a w Panache - szeroką. Jeśli wybierzesz się do Mille (w tym sklepie są właśnie brytyjskie staniki), to warto przymierzyć jakiś jednej i drugiej firmy - po tym, który będzie na Tobie lepiej leżał ocenisz, czy potrzebujesz staników z fiszbinami wąskimi czy szerokimi. Łatwiej będzie Ci wtedy szukać dalej, bo jeśli np. okaże się, że pasuje Ci Panache, a Freya leży okropnie - będziesz wiedziała, że raczej nie będą na Tobie dobrze leżały inne staniki z wąskimi fiszbinami.
Inne popularne brytyjskie marki to na przykład Fantasie czy Fauve (obie należą do tej samej wytwórni co Freya, są jednak nieco droższe), Ruby Pink i Curvy Kate (te dwie za to są dosyć tanie), Masquerade (to część firmy Panache oferująca głównie usztywniane i bardzo ozdobne staniki), Kalyani (bardzo kolorowe i radosne, ale trzeba uważać na okropnie rozciągające się obwody) itd. Jeśli będziesz miała ochotę poczytać bardziej dokladne opinie o różnych firmach, to zapraszam do tego wątku:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=43676955
są w nim zawarte odnośniki do tematów dotyczących poszczególnych marek.
Ja niestety nie mogę wirtualnie ocenić, jakiej firmy stanik będzie dla Ciebie najlepszy. Musisz pomierzyć sama i stwierdzić jakie kroje i modele pasują Ci najbardziej.
W każdym razie odradzam zaczynanie zakupów od push-upa. W usztywnianych stanikach o wiele trudniej jest dobrać właściwy rozmiar. Na początek najlepiej kupić miękki stanik z fiszbinami, a dopiero kiedy będziesz już pewna swojego rozmiaru - szaleć z usztywnianymi dekoltowcami, bardotkami itd :).
Ogólnie rzecz biorąc na początek zawsze radzę mierzyć miękkie staniki o kroju balkonikowym, jak np Panache Harmony:
images.figleaves.com/product/220x308/r450341-p450413-front.jpg
albo o kroju plunge, jak np Freya Arabella:
content.nordstrom.com/ImageGallery/store/product/MediumLarge/0/_5601960.jpg
Są to dwa najpopularniejsze i najłatwiejsze do ocenienia kroje. Kiedy na nich uda się już dobrać dobry rozmiar, to o wiele łatwiej jest to później zrobić z krojami trudniejszymi.
-
2009/01/15 14:50:25
Besame jestem ci dozgonnie wdzieczna za wszystkie informacje, dopiero teraz czuję jakbym wyszła z "ciemnogrodu" w stronę światła (hi hi) dzieki Tobie. Chciałabym Cie prosić (pewnie masz mnie juz dość hi hi)o poradę- przejrzałam opinie o firmach"stanikowych"jednak wiem,że będę mogła pozwolic sobie na te lepsze staniki tylko raz na jakis czas (niestety),choć są piękne i dobre jakosciowo, dlatego chciałam prosic Cię o opinie na temat staników takich firm jak Atlantic, Henderson(chyba taka pisownia),Key, H&M bo łatwo mozna je dostac w przystępnej cenie w centrach.Wydaje mi się, że te lepsze jakosciowo staniki mozna kupic tez w sklepach internetowych, jednak nigdy z nich nie korzystałam, więc nie mam pojęcia, z których warto korzystać i czy byłabym w stanie dobrać sobie dobry stanik.I na koniec tylko chciałabym prosic Cię o potwierdzenie czy obwód biustu 75 to odpowiednik 34 brytyjskiego?Ściskam Cię bardzo mocno, pozdrawiam i obiecuję już głowy wiecej nie zawracać hi hi (no moze czasami)
-
2009/01/15 16:06:39
Justyna000002 pytaj do woli. Nie obiecuję, że zawsze będę miała czas, żeby odpowiadać od razu, ani że zawsze będę znała odpowiedzi na wszystkie pytania, ale na pewno będę starała się pomóc na tyle, na ile potrafię.
Jeśli chodzi o firmy takie jak H&M, Key, itd to niestety właśnie tu mamy przykład pytania, na które nie potrafię odpowiedzieć. Wypadam z rozmiarówki tych firm, dlatego nie mam ani jednego stanika żadnej z nich i nie potrafię powiedzieć jaka jest ich jakość.
Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to są bardzo wygodne (i często tańsze niż sklepy stacjonarne). Korzystając z nich warto wiedzieć, że kupując towar w sklepie internetowym zawsze mamy prawo go odesłać bez podania przyczyny i należy nam się zwrot pieniędzy. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby nie odcinać od staników metek, przymierzyć je z wiszącymi kartonikami, a jeśli nie pasują, to wrzucić w kopertę i odesłać. Spis różnych sklepów internetowych i opinie na ich temat są tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=70768200

Warto też wiedzież, że tańszą alternatywą zakupową są serwisy aukcyjne, jak Allegro czy Ebay. Jednak z nich warto korzystać, kiedy zna się już swój rozmiar (właśnie dlatego, że zamawiając ze sklepu internetowego masz prawo odesłać stanik, a kupując na aukcji - często nie). Da się na nich znaleźć nowe albo używane staniki dobrych firm po kilkadziesiąt albo nawet kilkanaście złotych.

Tak, 75 to w brytyjskich markach 34 :).
-
2009/01/15 18:26:21
Ślicznie dziękuję jesteś niezastąpiona.
-
2009/01/20 22:22:10
Witam. Mam w obwodzie 65 cm, w biuście 81cm. Chciałabym kupić miękki stanik. Panie w sklepach proponują mi kompletnie niekobiece staniczki, bez fiszbin.. :( Gdzie szukać?:(
Sklepy internetowe, stacjonarne? (Kraków?)... i.. co najważniejsze: jakiego rozmiaru szukać(60 B,C??), i gdzie? Może mogłabyś mi zaproponować jakiś konkretny model? Już nie mam pomysłu, ani siły... Z góry dziękuję serdecznie za każdą informację!
-
2009/01/20 22:59:56
zuzinka000, jesteś w bardzo dobrej sytuacji, bo w Krakowie jest porządny sklep z dużym wyborem staników i kompetentną właścicielką, która pomoże Ci dobrać rozmiar. Tu jest jego opis:
stanikowe-sklepy.blogspot.com/2008/04/intimo4you-stacjonarny.html

Ja na Twoim miejscu zaczęłabym mierzenie od rozmiaru 60DD, ale jeśli zdecydujesz się na wyprawę do Intimo, to oddasz się w ręce osoby, która będzie Cię widziała i mierzyła na żywo, a nie tylko wirtualnie, więc jej porada będzie pewniejsza :). Taka osoba będzie mogła Ci też polecić odpowiedni model, ja nie bardzo mam możliwość to zrobić znając tylko dwa wymiary Twojego biustu - do zaproponowania konkretnego modelu potrzebna jest też wiedza na jakiej wysokości klatki piersiowej jest Twój biust, jakie fiszbiny Ci pasują (wąskie czy szerokie) i tak dalej.
Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć idealny stanik. Powodzenia!
-
2009/01/27 18:44:49
Ja juz sama nie wiem jaki powinnam nosic rozmiar, pod biustem ciasno mierzone 67 a luzno w biuscie 84.
-
2009/02/03 00:29:23
eh... mierząc miseczkę A fiszbina zachodzi mi na pierś, tzn. nie uklada sie w polowie pachy, co by znaczylo, ze miseczka jest za mala. Gdy mierzę B fiszbina jest na swoim miejscu, ale piersi nie wypelniaja miseczki idealnie, mimo iz zagarniam je cale i dokladnie umieszczam w miseczce, ta odstaje :( W obwodzie pod biustem mam 70 cm, w biuscie 78. Niedość że płaska to jeszcze niewymiarowa. Staniki mierzę 65A lub B w zależności od marki. I co ja mam zrobić???
-
2009/02/03 13:04:48
lol-a09 ja bym przymierzyła bardzo ściśliwe 65D, albo bardziej rozciągliwe 60E

sylwia84_2 może po prostu mierzyłaś modele niekompatybilne z Twoim biustem (np. wąskofiszbinowe, a Ty potrzebujesz szerokich fiszbin, albo odwrotnie) i dlatego nie mogłaś trafić w dobry rozmiar. Bo teoretycznie powinno być na Ciebie dobre właśnie albo 65A albo 65B. Ja niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z problemami związanymi z dobraniem dobrego stanika do mniejszego biustu, dlatego najlepiej zrobisz, jeśli popytasz tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580

bo tu dziewczyny są ekspertkami :).
-
2009/02/06 12:33:59
Wspomożecie i mnie, miłe panie? Mam 76 pod biustem i 96 w biuście... co mogłabym zrobić z takimi cyferkami? Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie ^^
-
2009/02/14 17:18:43
Jestem ciekawa jaki i ja powinnam nosic rozmiar. Pod biustem mam 84cm, a w biuście 104cm. Interesują mnie głównie staniki Frei, więc byłabym wdzięczna, gdybyś podała mi także odpowiedni rozmiar tej firmy. Z góry dziękuję!
-
2009/02/15 16:22:26
A moje wymiary to 74 pod biustem i 87 w biuście. Do tej pory nosilam zazwyczaj rozmiar 70B ale nie czuje sie w nim zbyt dobrze. Jaki rozmiar powinnam nosic?? Dzięki wielkie z góry za pomoc :)
-
2009/02/19 16:45:46
Yuvenall z takimi cyferkami przymierzyłabym brytyjskie 70F albo polskie 70H.

Malenne w zależności od tego jak ciasno zmierzone jest to 84 radziłabym Ci zmierzyć brytyjskie (czyli m.in. freyowe) 80E albo 75FF, czyli polskie 80H albo 75I.

Monika_2509 spróbuj przymierzyć 70D raczej :). A jeśli 74cm pod biustem nie są mierzone naprawdę ciasno, to nawet lepiej 65E.
-
2009/02/19 19:25:13
Pod biustem naprawdę ciasne 84, wszystkie staniki, które do tej pory nosiłam miały pod biustem 75 i bardzo mi ten obwód odpowiadał, dlatego spróbuję 75 FF :)
Wielkie dzięki za pomoc!
-
2009/02/21 18:24:09
Witam :) również mam problem z doborem stannika. moje rozmiary pod biustem to ciasne 67 a w biuscie 83. na stronie bra-fitter obliczyłam ze powinnam nosic 65C. Czy uważasz ze to odpowiedni rozmiar dla mnie? I jeszcze jedno pytanie. Bardzo podoba mi sie gdy biust jest do siebie tak scisnięty ze tworzy kreseczką między piersiami przypominajaca lekko dwa posladki :). Jak uzyskac taki efekt? Bardzo proszę o radę poniewaz nie mam do kogo zwrócic sie o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam :)
-
2009/02/22 14:33:19
witam ;) ja mam mierzone ciasno pod biustem 73 , a w biuscie luzno jakieś 74-75 . dotyczczas nosiłam 75C lub 75D ale swierdziłam że jest on nieodpowiedni. jaki rozmiar byłby najlepszy?
-
2009/02/22 14:35:28
w biuście 94-95 *
-
2009/02/22 21:52:28
Izzzysq ja bym raczej celowała w 65D :). Co do efektu kreseczki - rozumiem, że Ci się podoba, ale szczerze mówiąc noszenie "kreseczkujących" staników codziennie nie jest dobrym pomysłem. Skóra na piersiach jest delikatna i kiedy cały czas piersi będą się ze sobą stykały - może powodować do podrażnienia, albo nawet odparzenia. Dlatego polecałabym Ci raczej zwykłe staniki, które rozdzielają piersi (co nie znaczy, źe rozstawiają je na boki! po prostu tworzą kuszącą dolinkę, a nie kreseczkę), a te "kreseczkujące" zostawiłabym na większe wyjścia. Efekt kreseczki uzyskasz dzięki usztywnianym plunge'om, jak na przykład Panache Inferno

Karolajnaxd spróbuj przymierzyć brytyjski rozmiar 70E lub 70F w modelu, któy ma dosyć ciasny obwód, albo 65FF/65G w takim, który jest raczej luźny :)
-
2009/02/22 23:34:37
dzięki ;) a na polskie to jakie będą odpowiedniki?
-
2009/02/23 17:25:43
Dziekuję :)
-
2009/02/23 19:28:09
Karolajnaxd w polskich (i innych kontynentalnych) firmach to będzie odpowiednio 70G i 65I/J.

Nie ma za co dziewczyny, mam nadzieję, że uda Wam się dobrać dobre rozmiary :). Pamiętajcie, że to co ja polecam, to tylko podstawa (bo nie da się wirtualnie ocenić rozmiaru ze stuprocentową pewnością) od której dobrze jest zacząć i której trzeba przyjrzeć się krytycznie i samodzielnie ocenić :).
-
2009/03/01 21:03:34
Witaj besame.mucho, mam do Ciebie pytanie, pewnie jak wszystkie, ale poczytalam sobie troszke i stwierdzilam ze zdecydowanie mam zle dobrane staniki, do tej pory nosilam 85c/d no i obwod byl dobry, ale miseczka zdecydowanie mala-bo wyplywaly na boki, z przodu i wygladaly bardzo kiepsko. moje wymiary to: 88 pod i 114 w biuscie. pod biustem mierzylam sie ciasno (bo nie lubie latajacych stanikow) a w biuscie lekko. podpowiedz prosze co powinnam nosic. wiem ze nie jestem z Twoich rejonow, ale zasygnalizuj co by to ewentualnie bylo dobre. pozdrawiam goraco :)
-
2009/03/02 09:52:47
Tasha.mama jeśli w 85C/D obwód 80 jest na Ciebie dobry, to przy większej miseczce radziłabym spróbować obwodu 80. Chodzi o to, że za małe miseczki naciągają obwód i sprawia on wrażenie bardziej ciasnego niż w rzeczywistości. Przy odpowiednich miseczkach 85tki wydawałyby się już raczej za szerokie i nie zapewniłyby właściwego podtrzymania piersi. Jeśli chodzi o miseczkę, to ja bym na Twoim miejscu zaczęła przymierzanie od brytyjskiego 80G/GG, pamiętając o dokładnym wygarnięciu całych piersi spod pach do miseczek (sądząc po Twoim obwodzie w biuście, 85C/D mają sporo za małe miseczki, pewnie więc zdążyły Ci zrobić "wałeczki" pod pachami, które teraz trzeba cierpliwie zagarniać z powrotem do miseczek stanika :) ). Jak słusznie zauważyłaś nie są to do końca moja okolice rozmiarowe, więc w razie czego dopytuj jeszcze na Lobby Biuściastych (zawsze na górze nad wszystkimi innymi tematami podpięty jest temat "Jaki powinnam nosić rozmiar"). Pozdrawiam i powodzenia :).
-
2009/03/02 19:02:16
Dziekuje bardzo za podpowiedz, nie sadzilam, ze do polskiego H/IJ dojde, ale warto mierzyc, dziekuje i pozdrawiam serdecznie :)
-
2009/03/03 11:19:45
Proszę o pomoc w doborze stanika, moje wymiary pod biustem 73 w biuście 88 ...
-
2009/03/07 23:49:01
Witam! Pod biustem mam 78cm w bisucie ( w staniku) 104cm. Zwyklam nosic biustonosze 75F, mam zamiar zakupic Biustonosz HESTIA 4541 black Masquerade i wolalabym jednak aby fachowec doradzil mi czy dobry rozmiar nosze. Pozdrawiam
-
2009/03/09 19:27:41
kimi22, spróbuj przymierzyć 70D, a stanikach z bardziej rozciągliwym obwodem - 65E (brytyjskie, polski odpowiednik ot 65F).

czarnad2008, to 75F które nosisz to 75F polskie czy brytyjskie? I czy nie ma dla Ciebie nieco zbyt szerokiego obwodu (czy obwód nie podjeżdża Ci na plecach i czy trzyma biust na tyle mocno, że nie muszą robić tego ramiączka - więc nie czujesz, żeby ramiączka wbijały Ci się w ramiona)? Sądząc po wymiarach doradziłabym Ci brytyjskie rozmiar 70GG (Hestia niestety w takim rozmiarze nie występuje, jest szyta do miseczki G, musiałabyś więc kupić 75FF i ewentualnie podszyć obwód, gdyby okazał się za szeroki), ale odpowiedz proszę na moje pytania, bo może po prostu powinnaś nosić "nietabelkowy" rozmiar :).
-
2009/03/10 12:59:38
Raczej staram sie uniknac sytuacji kiedy stanik przesuwa sie na plecach , wydaje mi sie jednak ze fiszbina nie trafia w polowe pachy,tylko dalej w strone plecow. Zaryzykowalam z Hestia 70G ( czasami miezylam sie to obwod wynosil 102 cm). Najwyzej bede robic zwrot :)
-
2009/03/10 13:01:23
Aha a to 75f ktore nosze to w staniku triumpha na przyklad i gaia., [przepraszam za rozkojarzenie]
-
2009/03/10 13:02:10
AAA z tym bolem bywa tak ze generlanie bola mnei rmaiona , wlasnie tak jakby calky czas wbijal sie w nie stanik
-
2009/03/10 13:36:53
witam mój rozmiar to pod biustem ciasno 65 w biuście 75...z tego co już przeczytałam rozumiem że powinnam chyba nosić 60B a nie jak dotychczas to koszmarne 70a:/ gdzie mogę znaleźć takie biustonosze?Przejrzałam już wiele stron ale nie oferują takich rozmiarów większość zaczyna się od 70A ewentualnie 60C????Za pomoc z góry dziękuję;*
-
2009/03/10 16:55:45
czarnad2008, zawsze warto próbować zamawiać, sama mam kilka staników, które teoretycznie nie miały szans pasować, a okazały się super :). Ale jeżeli bolą Cię ramiona od stanika, to koniecznie odpuść sobie te 75tki i kupuj 70tki. To przede wszystkim obwód powinien trzymać ciężar biustu, ramiączka pełnią tylko funkcję pomocniczą.

anita01987, szczerze mówiąc, ja bym na Twoim miejscu spróbowała przymierzyć też to 60C, bo tak tabelkowo, to jesteś pomiędzy rozmiarem 60B i C. Ale niestety nie doradzę konkretnych marek, polecam za to poczytanie tego forum:
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580
tutaj dziewczyny wymieniają się informacjami na temat firm szyjących staniki z mniejszymi miseczkami przy niewielkich obwodach :).
-
2009/03/10 17:48:07
Dziekuej za pomoc, wszystkie uwagi sa dla mnie cenne, teraz zostaje m itylko czekac na realizacje zamowieniea. Pozdrawiam!!
-
2009/03/10 18:33:23
Dzięki za pomoc mam nadzieję że znajdę coś dla siebie:)
-
2009/03/20 14:27:12
witam!
Chcialabym zapytac jaki rozmiar weglud was dziewczyny powinnam miec: pod biustem idealny na mnie jest 65cm w biuscie mam 108-110 i niewiem jaka bedzie miska
Z gory dziekuje za pomoc i Serdecznie Panie Pozdrawiam :)
-
2009/03/23 17:19:22
haruchan spróbuj przymierzyć brytyjskie 65JJ :)
-
2009/03/23 21:07:26
witam, i ja chcialabym skorzystać z porady:)
Jestem szczupłą osobą, więc moje 'wymiary' też nie są jakieś powalające;)
pod biustem mam 73cm, dosyć ciasno-71, w ciuscie-88.
Z góry dziękuję:)
-
2009/03/24 12:33:46
Juz sprobowalam 65JJ panache tango two tone i przyslali mi siatki do lowienia ryb :( o wiele za duze zalamalam sie :(
-
2009/03/24 13:19:14
wronkowa spróbuj przymierzyć brytyjski rozmiar 65E (polski odpowiednik to 65F) :).

haruchan nie ma się czym załamywać. Jeśli było za duże, to szczerze mówiąć tym lepiej dla Ciebie - staników z miseczkami JJ nie jest za wiele, jeśli pasują Ci jednak mniejsze, to masz o wiele większy wybór. Nie widząc Cię i mając tylko takie dane jak Twój rozmiar pod biustem i rozmiar w biuście nie jestem w stanie poradzić Ci innego rozmiaru niż teoretyczny-tabelkowy, a to właśnie 65JJ. Skoro mówisz, że jest za duże, to musisz po prostu spróbować zamówić mniejszy. Wygarnij dokładnie całe ciało spod pach to miseczek, wyprostuj się i wtedy spróbuj ocenić o ile za duży jest stanik - czy lepiej zamówić mniejszy tylko o miseczkę, czy o więcej.
-
2009/03/26 10:17:10
ratunku! moje wymiary to 80/106-108 (w staniku/bez).od kilku dni czytam i czytam i mam coraz większy mętlik w głowie!potrzebuje nowy biustonosz po dwóch ssakach i nadprogramowych kilogramach w stare (75d,dd,e) sie nie mieszcze ale nie wiem jaki wybrac rozmiar i od jakiego stanika zacząć
-
2009/03/26 17:56:57
Proszę bardzo o pomoc! Mam 15 lat i nie mogę dopasować odpowiedniego stanika. Przed chwilą mierzyłam:
ciasno: pod biustem- 68; na biuście- 91-93.
luźno: pod biustem- 71; na biuście- 94-95.
Jeżeli określi się mój rozmiar to proszę o adres i nazwę sklepu w kielcach, jak nie będzie to kraków. Z góry uprzejmie dziękuję.
ps. Obecnie noszę 75C... I miał być dobry ale piersi się nieco wylewają, a mi nie jest przyjemnie.
-
2009/03/28 08:15:53
Ostatni schudłam i muszę dobrać nowy rozmiar biustonosza
Pod biustem 76, biust 103
Pomóż proszę
-
2009/03/28 13:29:36
Witam. Proszę o radę gdyż mam naprawdę maleńki biust. 69 cm w obwodzie, przy czym jestem bardzo szczupła i to raczej same żebra, a w biuście 74cm. Jak widać tkanki tłuszczowej tu raczej niewiele... Zawsze to był mój kompleks wiec nosiłam 65 lub 70A, z La Senzy mam jeden biustonosz 32A i bardzo dobrze mi się go nosi z tym że trzeba to przyznać ma tam małe wypełnienie, którego raczej nie wyciągam. Dodam ze mam 25 lat, jestem niska i szczupłej budowy po rodzicach.Z góry dziękuję za pomoc.
-
2009/03/29 15:59:09
hej mam pod biustem 90 a w biuscie 109

moge prosić o porade dotyczaca rozmiaru?
-
2009/04/01 19:50:06
katharsis77 ja bym zaczęła przymierzanie od ścisłego 75GG, albo bardziej rozciągliwego 70HH :)

sblacklady spróbuj przymierzyć 65G. Nie znam niestety za dobrze ani Kielc ani Krakowa, ale zajrzyj do tego tematu na Lobby Biuściastych:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300
są tu opisywane dobre sklepy w różnych miastach.

gemite spróbuj przymierzyć 70GG

annemarie84 tabelkowo wychodzi 65A, ale jeśli jest na Ciebie dobre 70A, to niewykluczone, że przy 65 lepsze będzie B. Niestety ja nie czuję się najmocniejsza w temacie niewielkich biustów, proponowałabym Ci zajrzeć tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=50580
na tym forum dziewczyny wymieniają się informacjami na temat najlepszych krojów i rozmiarów na mniejsze piersi.

mucia87 spróbuj przymierzyć 85E albo 80FF.
-
2009/04/04 21:26:32
Ratujcie :(
Pod biustem na ścisku mam 84-85, a w biuście "na luzie" 110 natomiast w staniku 104.
Mam stanik, który myślałam, że dobrze laży i ma on rozmiar 85c niestety nie mogę w nim korzystać z funkcji odpinanych ramiaczek bo... wszystko mi wówczas zwisa. Bardzo proszę o podanie właściwego dla mnie rozmiaru zarównow polskiej jak i angielskiej rozmiarówce.
Znacie jakieś sklepy w Gdańsku lub całym Trójmieście gdzie dobrałabym sobie porządny stanik do noszenia bez ramiączek pod sukienkę? (już nawet nad gorsetami się zastanawiam ale prawie nigdzie nie ma większych rozmiarów). Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
-
2009/04/04 21:27:14
Ratujcie :(
Pod biustem na ścisku mam 84-85, a w biuście "na luzie" 110 natomiast w staniku 104.
Mam stanik, który myślałam, że dobrze laży i ma on rozmiar 85c niestety nie mogę w nim korzystać z funkcji odpinanych ramiaczek bo... wszystko mi wówczas zwisa. Bardzo proszę o podanie właściwego dla mnie rozmiaru zarównow polskiej jak i angielskiej rozmiarówce.
Znacie jakieś sklepy w Gdańsku lub całym Trójmieście gdzie dobrałabym sobie porządny stanik do noszenia bez ramiączek pod sukienkę? (już nawet nad gorsetami się zastanawiam ale prawie nigdzie nie ma większych rozmiarów). Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam
-
2009/04/04 23:21:35
Nata-nata nie pękaj ;). Wszystko jest - zwykłe staniki, staniki bez ramiączek, gorsety, co tylko sobie zamarzysz. Grunt to dobry rozmiar. Jak sama zauważyłaś na przykładzie stanika bez ramiączek - za luźny obwód nie ma szans utrzymać Ci piersi. Masz 84 cm pod biustem zmierzone niezorciągliwą miarką - a weź pod uwagę, że obwód stanika dodatkowo się rozciąga. Więc 85tka nie ma szans działać. Zależnie od tego jak duży był ten ścisk przy mierzeniu polecam Ci spróbowanie brytyjskiego 80G (w tym rozmiarze spokojnie kupisz gorset albo bezramiączkowca) lub 75H (tu już niestety gorsetów i bezramiączkowców jest o wiele mniej). Polskie odpowiedniki to 80J i 75L.
-
2009/04/05 09:06:53
Nata-nata, nie doczytalam pytania o sklepy :). Zajrzyj tutaj:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300
w tym miejscu są opisywane różne dobre sklepy w całej Polsce.
-
2009/04/07 18:50:14
Besame dziękuję za odpowiedź i podpowiedź, spróbuję dowiedzieć się czegoś na LMB. Pozdrawiam:)
-
2009/04/08 13:47:40
Annemarie, mam nadzieję, że dziewczyny będą umiały Ci coś podpowiedzieć :).


!!!!! UWAGA !!!!!

Nie będzie mnie co najmniej do przyszłej środy, jeśli pojawią się tutaj w tym czasie jakieś pytania, to nie będę w stanie na nie odpowiedzieć. Wesołych świąt :).
-
2009/04/10 12:00:14
Dzięki wielkie!!!!! Wyruszam na poszukiwania ;)
-
2009/04/20 16:01:54
pod biustem mam prawie 70, w biuście 83. Jaki (polski) rozmiar mi doradzicie?
-
2009/04/20 21:39:55
agoraj spróbuj przymierzyć 65D.
-
2009/04/23 16:06:57
67 pod biustem i 84 w biuście. Czy mogłabyś podsunąć jakieś modele albo chociaż producentów na dobry początek? No i żeby cena nie była za wysoka...:) Z góry dziękuję.
-
2009/04/28 10:53:25
całkiem nieźle wypadam więc w moim ulubionym staniku, nic się nie wylewa, nie wypada, nie wpijają ramiączka obwód trzyma się mocno na miejscu nie wpija nie uwiera i nie przesuwa. Miseczki nie odstają. Linia biustu jest jak trzeba. Jest jedno ale i bardzo proszę o pomoc co jeśli spełnione są wszystkie inna czynniki ale fiszbiny nie kończą się w połowie pachy tylko na początku, od frontu że tak powiem:) dodam ze nie wpijają się ani nie wylewa się z nich biust po bokach, proszę o komentarz i radę
-
2009/04/28 10:57:39
i jeszcze jedno pod biustem 75 na ścisk, w biuście 89. noszony obecnie to 75C dodam że nie zawsze ten rozmiar jest dobry, czyli powinnam spróbować 70D, jeżeli chodzi o polską rozmiarówkę, narazie bowiem nie mam odwagi kupować w zagranicznych sklepach...
-
2009/04/28 21:07:58
melon-chan, przymierz rozmiar 65D. A jeśli chodzi o firmy i modele, to najlepiej zrobisz jeśli zajrzysz na to forum: malobiusciaste.prv.pl/
Dziewczyny wymieniają się uwagami na temat najlepiej uszytych staników na mniejsze piersi, na pewno pomogą Ci coś wybrać :)

soce, oczywiście najważniejsze jest to, jak się w staniku czujesz :). Biusty mają różne kształty, więc nie jest wykluczone, że Twój zaczyna się po prostu bliżej środka klatki piersiowej, a nie już w okolicach pach, dlatego mimo wąskich fiszbin - nic nie wbija się w piersi. Myślę jednak, że warto, żebyś przymierzyła stanik z troszkę węższym obwodem, a za to większą miseczką - wtedy fiszbiny powinny sięgać dalej, a Ty będziesz mogła porównać w którym staniku czujesz się lepiej. Jeśli 75C nie jest na Ciebie za duże, to poradziłabym Ci rozpoczęcie mierzenia od polskiego 70E, a nie 70D (70D ma trochę mniejsze miseczki niż 75C).
-
2009/05/01 16:21:48
Witam!
Bardzo prosze o pomoc w wyborze dobrego stanika pod suknie slubna, ktora jest dopasowana w gornej czesci. Mam bardzo niewielki biust (69/79) i trudno mi znalezc odpowiedni model, ktory nie spada bez ramiaczek. Dodam ze suknia jest bez ramiaczek, a stanik musi dobrze lezec i mysle powinie byc usztywniony. Bardzo prosze o namiary na konkretny model i pomoc w rozmiarze.
-
2009/05/01 23:43:06
Lajla, żeby stanik bez ramiączek trzymał się na miejscu - przede wszystkim musi mieć odpowiednio dobrany obwód. Za luźny nie ma szans utrzymać miseczek na odpowiedniej wysokości. Jeżeli zmierzyłaś się pod biustem ciasno i trafisz na stanik o mało rizciągliwym obwodzie - przymierz rozmiar 65B. Jeżeli natomiast zmierzyłaś się dosyć luźno, albo trafisz na wyjątkowego rozciągliwca - 60D. Niestety nie potrafię podsunąć Ci konkretnego modelu - z racji osobistych potrzeb ;) jestem lepiej zorientowana w firmach szyjących biustonosze na duże biusty i po prostu nie wiem, które z firm zajmujących się mniejszymi piersiami są najbardziej godne polecenia. Ale serdecznie Cię zapraszam tutaj:
www.malobiusciaste.prv.pl
Dziewczyny są ekspertkami w dziedzinie mniejszych biustów i na pewno doradzą Ci konkretny model :)
-
2009/05/03 17:18:40
Proszę o pomoc, trochę się pogubiłam. Mam 100 cm pod biustem i około 117 w biuście. Poczytawaszy trochę już teraz wiem dlaczego nie lubiłam chodzić w biustonoszach! Zawsze coś mi nie pasowało. Proszę, podaj mi rozmiar jaki mam kupić.
-
2009/05/06 00:33:19
Kunegunda_13, spróbuj przymierzyć stanik w brytyjskim rozmiarze 90F albo 90FF. Albo polskie 90H.
-
2009/05/11 22:48:12
Hej, mam w biuście 99 cm a pod biustem w ścisku 78 cm. Jaki powinnam mieć rozmiar?
-
2009/05/12 20:44:19
Ja mam 70cm w obwodzie i 77 w biuście. Wydaje mi się, że prawidłowy rozmiar to 65A, mam rację?
-
2009/05/18 00:53:43
Witam
Pod biustem mam 99, a w biuście 117 i dotąd nosiłam rozmiar 80B.
proszę o pomoc.
M:)
-
2009/05/18 12:37:57
Witam. Zmierzyłam się ciasno pod biustem - 78cm jak nic, a w biuście luźno mierzyłam -98,5cm. Jaki to rozmiar?:( Noszę stanik 75d i wydaje mi się, że dobrze leży, ale to już chyba zależy od producenta. Czy warto kupować staniki w sklepach internetowych bez przymierzania? Do jakich sklepów się udać, by trafić na różnorakie rozmiary nie mieszczące się tylko w skali 75A-80C? Strasznie mnie to denerwuje. Marzy mi się idealnie dobrany stanik w rozsądnej cenie. Proszę o odpowiedź.
-
2009/05/18 23:09:00
djj-ka, spróbuj przymierzyć brytyjskie 75E (w stanikach o dosyć ciasnych obwodach) lub 70FF (w tych nieco bardziej rozciągliwych). W polskiej rozmiarówce to odpowiednio 75G i 70I.

yuki2020, jesteś na pograniczu rozmiarów 65A i 65B. Najlepiej spróbuj przymierzyć taki i taki, wygarnij porządnie całe piersi do miseczek i zastanów się, który leży lepiej :).

ladybirdss.only, ojej, koniecznie pozbądź się tych 80B, mają o wiele za małe miseczki! Jak się czujesz w obwodzie 80? Nie jest Ci za ciasno? Jeżeli nie, to poradziłabym Ci przymierzyć brytyjskie 80H. Jeśli będzie za ciasne w obwodzie, to 85G, a przy wyjątkowych ściśliwcach 90F. Pamiętaj tylko, żeby zakładając stanik lekko się nachylić i _dokładnie_ zagarnąć całe piersi do miseczek (całe piersi, czyli całe ciało spod pach, a nawet z pleców). Jeżeli długo nosiłaś rozmiar 80B, który naprawdę ma o wiele za małe miseczki, to biust na pewno "zmigrował" Ci trochę pod pachy i musisz pomóc mu wrócić z powrotem na jego miejsce :).

judy_g, ja bym na Twoim miejscu przymierzyła odrobinę większe miseczki. Czyli w ściśliwych stanikach brytyjski rozmiar 75E, a w rozciągliwcach 70FF. W polskich stanikach to odpowiednio 75G i 70I.
Jeśli chodzi o kupowanie w sklepach internetowych, to nie kupuje się w nich bez przymierzania :). Kiedo dostajesz stanik, to przymierzasz go w domu (pamiętając, żeby nie odrywać wcześniej metek), a jeśli nie pasuje, to zawsze masz prawo go odesłać. Jest też trochę sklepów z porządnym zaopatrzeniem, tutaj są wymienione dobre sklepy w różnych polskich miastach:
forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=32203&w=76905300

-
2009/05/22 19:41:58
hej :)
juz od jakiegos czasu czytam rozne artykuly dotyczace prawidlowo dobranych stanikow. kolezanka namowila mnie nawet do pojscia do sklepu na Chmielna, do pani Hani. Dobrala mi rozmiar 70D przy wymiarach 75/89. kupilam sobie sporo nowych biustonoszy w tym rozmiarze, wiekszosc usztywniana i z tego co przeczytam zrobilam bardzo zle :( kilka jest z firmy Esotiq, czesc Triumpha i La Senzy. jedyny nieusztywniany biustonosz to Masquerade Polka 32D zamowiona na eBay'u. czuje sie w niej dosc dziwnie, jak zgarne caly biust do miseczki to jest ok ale po calym dniu chodzenia wydaje mi sie ze mam puste miejsce po srodku miseczki. poza tym biust bardzo dziwnie wyglada pod bluzka w tym staniku. on sie odznacza i powstaja takie jakby 'trojkaty'. nie wiem co mam zrobic, czy powinnam kupic sobie jakis zupelnie miekki biustonosz? boje sie ze bede w nim zle wygladac :( moj biust naprawde jest maly i po prostu sie go wstydze, a przy moich 180 cm wzrostu musi to wygladac dosc komicznie :(
bardzo prosze, pomoz mi.
-
2009/05/22 23:58:32
Marskoo, e, wcale nie zrobiłaś źle :). Sądząc z Twoich wymiarów - 70D wydaje się odpowiednim rozmiarem, więc wszystko w porządku. No, chyba że (jak wielu osobom, które zaczynają nosić dobry rozmiar) biust Ci "zmigruje" i trzeba będzie wymieniać miseczki na większe, wtedy okaże się, że niepotrzebnie zrobiłaś aż tak duże zakupy, bo 70D już nie pasuje. No, ale nie ma co się martwić na przyszłość! Polka jest tak uszyta, że pod ciuchami wygląda dziwnie. Tzn wygląda dobrze do dekoltów, ale osobiście nie przepadam za nią do bardziej zabudowanych bluzek, może Ty po prostu też. Tak, ja na Twoim miejscu spróbowałabym kupić jakiś miękki biustonosz. Po porządnym wygarnięciu całego biustu do miseczek piersi w miękkim biustonoszu wcale nie wyglądają na mniejsze niż piersi w usztywnianym (no, chyba że ten usztywniany ma duuużo gąbki, ale takich wygąbkowanych staników nie powinno się nosić codziennie, bo "rozsmarowują" piersi na klatce piersiowej). Zwłaszcza z profilu. Push-upy wypychają piersi do środka sprawiając, że z przodu wyglądają na większe, ale żeby je tak wypchnąć muszą trochę je spłaszczać. W miękkich stanikach tego efektu spłaszczenia nie ma, biust z profilu jest bardziej okrągły i często wydaje się większy niż w push-upie.
Popatrz na te zdjęcia:
stanikomania.blox.pl/2008/05/Wypchniecie-czy-upchniecie-czyli-push-up-na.html

Zwłaszcza na widok z profilu. Właśnie o takim push-upowym efekcie piszę (na zdjęciach po lewej stronie modelka jest w push-upie, po prawej - w miękkim staniku).
-
2009/05/23 00:40:46
Witam. Trafiłam na tą stronę przypadkowo i z tego co tu czytam, to chyba muszę zmienić rozmiar biustonosza jaki noszę. Moje wymiary to 80cm pod biustem i 98cm w biuście. Do tej pory nosiłam 80C i raczej wydawało mi się, że jest to właściwy rozmiar. Nieraz przy zdejmowaniu bluzki lub energicznych ćwiczeniach muszę go trochę poprawiać, ale 75 był trochę za ciasny. Nie wiem czy to już taka moja budowa, ale mój biust nigdy nie jest ładnie wyeksponowany, a wręcz opada i "rozsuwa" się na boki. Ostatnio wybrałam się na zakupy no i chyba mi się biust zmniejszył, bo 80C było trochę za duże w biuście, ale 80B znowu trochę za małe, w efekcie nie kupiłam nic. Z ciekawości mierzyłam też 75D, ale jeden był za mały (większych niestety nie było), a do drugiego to mój biust był wyraźnie za mały. Mogłabyś mi doradzić jaki rozmiar powinnam wybrać? Ja jakoś nie mogę dobrać tego właściwego, a mój biust niestety w żadnej bluzce z nawet niedużym dekoltem nie wygląda ładnie:/
-
2009/05/23 09:21:48
Moni.ni zakładam, że 75tka, która wydawała Ci się za ciasna, miała po prostu za małe miseczki. Za małe miseczki nie mieszczą calych piersi, przez co naciągającały obwód, który wydaje się bardziej ciasny niż w rzeczywistości. Opadanie i rozsuwanie się biustu to ewidentnie obwód zbyt luźnego obwodu, który nie ma szans odpowiednio podtrzymać piersi. Spróbuj przymierzyć rozmiar 75E (brytyjski) albo 75F (polski). Piszesz, że mierzyłaś 75D, do którego Twój biust był za mały. A pamiętałaś, żeby przy zakładaniu stanika lekko się pochylić i wygarnąć całe ciało spod pach i z pleców do miseczek? Przy noszeniu złego rozmiaru biust "ucieka" z miseczek pod pachy, zaczynając nosić dobre staniki trzeba go cierpliwie zagarniać z powrotem do miseczek, żeby wrócił na swoje miejsce.
-
2009/05/23 16:18:05
jejku, bardzo dziekuje za blyskawiczna odpowiedz :):):)
ciesze sie, ze kupujac nowa bielizne nie zrobilam tak zle, bo juz zaczelam sie martwic :) rozumiem, ze wszystkie usztywnienia, np. wkladki powiekszajace biust mam koniecznie wyjac zeby nie zaszkodzic swojemu biustowi, tak? te zdjecia, ktore mialam obejrzec bardzo dobrze pokazuja to, ze zawsze zle myslalam o biustonoszach. teraz musze sie za czyms koniecznie rozejrzec :) czy uwazasz ze moglabym zamowic ten biustonosz www.peachfield.pl/model/60# ?
jeszcze raz, bardzo, bardzo dziekuje za Twoja pomoc :)
-
2009/05/23 20:26:43
Witaj!
No to ja również proszę baardzo o pomoc. Mój rozmiar zmienił się całkowicie po ciąży i karmieniu i nie mogę z tym dojść do ładu. Noszę teraz staniki feliny w rozmiarze 75G ale są one pozostałością po ciąży (w te z przed ciąży się nie mieszczę a nosiłam rozmiar 75E). Zmierzyłam się ciasno pod biustem i wyszło mi 79cm a obwód w "najlepszym" moim staniku w miarę luźno to 102. Chciałabym wreszcie mieć ładną bieliznę, w której poczułabym się jak kobieta a nie tylko jak zabiegana mama:-( Z góry dziękuję za odpowiedź!
-
2009/05/29 04:27:13
Bardzo dziękuję Ci za radę. Chociaż trudno było mi uwierzyć, że powinnam nosić taki rozmiar, to ponownie wybrałam się na zakupy w poszukiwaniu tego odpowiedniego biustonosza. I w związku z tym mam kolejne pytanie: jak najlepiej dobrać typ biustonosza? Bo niestety nadal mam problem z rozmiarem:/ Pamiętam o Twoich zasadach prawidłowego zakładania biustonosza, ale te które mierzyłam to najczęściej 75E delikatnie się marszczyły u góry albo odstawały w miejscu wszycia ramiączek, a 75D trochę się wbijały. Najczęściej panie proponowały mi bardzo zabudowane, które za specjalnie mi się nie spodobały i jakoś nie wydawały się dobrze dobrane. A w ogóle jedna pani jak usłyszała o jaki rozmiar pytam, to z ironią spojrzała na mój biust i stwierdziła, że takiego dużego to ja nie mam i wystarczy mi 75D. Przymierzyłam, ale właśnie wrzynał mi się w biust, co owa piani skomentowała, że ten krój tak ma, bo to specjalnie do bluzek z głębokim dekoltem i większego nie trzeba (dodam, że większego nie było). Możesz napisać jak to jest z tymi typami biustonoszy?
-
2009/05/31 00:09:11
mam.aja jak się czujesz w tych felinowych 75G? Z Twoich wymiarów wynika, że powinnaś nosić właśnie 75G/H (brytyjskie 75F/FF). Ale najlepiej napisz jak te staniki na Tobie leżą - czy obwód nie jest za luźny, a miseczki za małe?
Jeśli chodzi o ładną bieliznę w większych rozmiarach - zajrzyj na Lobby Biuściastych i poklikaj w linki do sklepów internetowych. Pooglądasz sobie i wybierzesz coś ładnego :). W coraz większej ilości miast da się też tę bieliznę kupić stacjonarnie (dobre sklepy stacjonarne też są opisywane na Lobby).

moni.ni - jeśli chodzi o dobranie typu biustonosza, to ja wirtualnie nie mogę pomóc. Musisz po prostu pomierzyć różne kroje i modele i sama ocenić, w którym wyglądasz i czujesz się najlepiej. To czy stanik będzie dobrze leżał, to oczywiście nie tylko kwestia rozmiaru - mogą być modele, które do Twojego biustu po prostu nie pasują, a możesz też trafić na stanik po prostu źle uszyty, który nie będzie pasował nie tylko na Twój biust, ale na żaden. Aha - nie daj sobie wmówić, że stanik ma się wrzynać, bo ma być do dekoltu. Dobrze dobrany stank do dekoltów w nic się nie wrzyna - jest po prostu tak skonstruowany, że mocniej unosi piersi i jest głębiej wycięty. Oczywiście, czasami dla spektakularnego efektu pozwalamy sobie na bardzo lekkie "bułeczki", ale żadnego wrzynania się :) !
-
2009/06/02 12:55:25
W felinowych 75G nie czuję się dobrze i nigdy nie czułam się w nich dobrze. W tej chwili wszystkie są już rozciągnięte w obwodzie i noszę je na najciaśniejszym zapięciu a mimo to mam wrażenie, że i tak są zbyt luźne. W dwóch z nich miseczki marszczą mi się tak jakby były za duże reszta wydaje się być rozmiarowo w porządku pod warunkiem, że co jakiś czas "poprawię" w nich piersi. Nie czuję się w nich dobrze bo wydaje mi się, że mój biust w nich brzydko wygląda i powinien być nieco wyżej.
-
2009/06/02 21:04:55
mam.aja, w takim razie powinnaś spróbować staników z węższym obwodem, będą o wiele lepiej podtrzymywały piersi. Przymierz brytyjskie 70G/GG, albo kontynentalne 70J.
-
2009/06/02 21:15:28
Dziękuję Ci za radę. Ruszam na internetowe zakupy!
-
2009/06/03 15:54:23
czesc, nie wiem czy ci pomoge, ale mam 83cm pod biustem ii 100 w biuście. i ostatnio kupiłam sobie stanik w rozmiarze 32(70) F z brytyjskiej rozmiarówki. polecam sklepy stacjonarne aby dobrać rozmiar
-
2009/06/05 13:13:03
Witam!
Mam prośbę o radę: moje rozmiary to 70 pod biustem i 88cm w biuście.
Ostatnio kupiłam biustonosik firmy Comexin 70G - miseczka idealna, obwód na razie ciasny. Muszę nosić przedłużkę, żeby swobodnie wziąć głęboki oddech. Mam szczupłą talię, więc obwód stanika opiera się na żebrach.
(Wiem, że polskie firmy mają trochę zawyżoną numerację). Czy może któraś z pań wie, jaki stanik powinnam nosić w skali brytyjskiej?
Dziękuję uprzejmie za radę!
Hurysa
-
2009/06/23 21:56:07
witam serdecznie :) moje wymiary to: pod biustem mierzone ciasno-85cm, w biuscie mierzone luźno-95cm jaki stanik powinnam nosic? pozdrawiam i dziekuje :)
-
2009/06/24 08:20:13
Witam,
Czy przy 95cm pod biustem i 114cm w biuście muszę koniecznie nosić biustonosz (chodzi o względy zdrowotne) i jaki rozmiar.
Dziękuję za rady.
-
2009/06/25 22:27:04
Topolanka85, przykro mi że tak długo czekałaś na odpowiedź, miałam kompletne urwanie głowy i brak czasu na bloga. Comexim ma bardzo ciasne obwody, dlatego myślę, że w brytyjskich stanikach spokojnie możesz spróbować obwodu 65. Teoretycznie (sądząc z Twoich wymiarów) dobrym dla Ciebie rozmiarem powinno być 65E, ale biorąc pod uwagę, że dobre jest na Ciebie comeximowe 70G (z wymiarów wynikałoby raczej 70D, ale mało która z nas idealnie trafia w producenckie tabelki :) ) spróbowałabym raczej z większymi miseczkami - 65FF lub 65G.

Elficzka00 jeśli to 85 to tak naprawdę super-ciasno - spróbowałabym 80C (i w brytyjskiej i w polskiej rozmiarówce). Jeżeli natomiast wcale nie tak ciasno, albo jeżeli nosiłaś 80tki i czujesz, że wcale nie trzymają się pod biustem wystarczająco mocno, podjeżdżają na łopatki, itd - wtedy celowałabym w brytyjskie 75DD czyli polskie 75E.

Jak_1 przykro mi, nie mam żadnego doświadczenia medycznego, więc trudno mi powiedzieć, czy ciężar biustu przy Twoim rozmiarze jest obciążający dla kręgosłupa i w związku z tym trzeba mu pomóc biustonoszem, czy nie. Myślę, że najlepiej będzie jeśli spróbujesz ponosić przez jakiś czas stanik w dobrym rozmiarze i sama ocenisz, czy czujesz się lepiej w nim czy bez niego. Przy Twoich wymiarach sugerowałabym przymierzenie brytyjskiego 85FF lub polskiego 85I.
-
2009/06/25 22:44:16
Witam :)
Jestem kolejną biuściastą dziewczyną z tym samym problemem - prawidłowym doborem biustonosza. Chciałabym prosić o radę, jaki rozmiar byłby odpowiedni dla mnie. Moje wymiary to : 89cm ciasno pod biustem i 110 luźno w biuście. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
-
2009/06/26 15:14:53
Witam!! ja z kolei tak dla odmiany jestem małobiuściastą dziewczyną (14 lat). pod mam mam dosyć ciasno 68 a na wysokości sutków w miarę lużno. 75 próbowałam kilku tradycyjnych, szmacianych plaskaczy ;) AA ale były zbyt ciasne. Bardzo proszę o radę... na razie jeszcze dorastam w rok z 68 na 70 przeskoczyłam na 68 na 75 ;) nie rozeznaję się za bardzo w firmach, ani , tym bardziej modelach ;@. w kalkulatorku mi wyszło, że powinnam nosić 60AAalbo, jak dowiedziałam się że w biuście mnależy mierzyć lużno 60 albo 65 A (już nie pamiętam)... Można by doradzić coś dla takiej deseczki jak ja? dodam, że wygodne są dla mnie profilowane, ale najlepiej bez fiszbin. z góry dziękuję za odpowiedź. jeśli wyślę ten kometnasz kilka razy z góry przepraszam, problemy z Internetem
-
2009/06/26 22:28:21
Witam serdecznie!
Chciałam zapytać jaki rozmiar powinnam kupować, jezeli moje wymiary to ciasno pod biustem 73 i w biuście lużno 94. Bardzo proszę o polską wymiarówkę. Biustonosze które teraz nosze, sprawiają że albo biust mi obwisa i z tyłu biustonosz jest za wysoko, albo biust mam wypchnięty do góry, że mało nie eksploduje. Nie potrafię dobrać sobie odpowiedniego stanika :(
-
2009/06/29 19:48:31
nagisa_chan spróbuj przymierzyć brytyjski rozmiar 85F lub 80 G. Polskie odpowiedniki do 85G i 80J.

elphia moim zdaniem w Twoim przypadku wystarczy zaniżenie obwodu do 65. Sądząc z wymiarów jesteś szczuplutka, czyli nie masz na żebrach zbyt dużo tłuszczu, więc zaniżanie aż o 8 centymetrów nie jest potrzebne. Spróbuj przymierzyć rozmiar 65A (brytyjskie) lub 65A (polskie). Odezwij się też na forum www.malobiusciaste.prv.pl - dziewczyny tam są ekspertkami od mniejszych piersi :).

rupieciowa przymierz polskie 65I lub 70G. Gdybyś chciała spróbować z brytyjskimi stanikami, to celuj w 65FF lub 70E.
-
2009/06/29 22:21:09
Dziękuje serdecznie za radę :)) Już nie mogę się doczekać kiedy znajdę super dopasowany staniczek. Niestety przez internet nie można przymierzyć. Może orientujesz się jakie sklepy prowadzą taką rozmiarówkę?
-
2009/06/29 23:16:32
Bardzo dziękuję za radę.
Jakie firmy produkujące biustonosze w tych rozmiarach mogłabyś polecić?
Jeszcze jedno pytanie, czy z Twojego doświadczenia nienoszenie stanika, przy moich wymiarach biustu, może rzeczywiście doprowadzić do obwisania piersi, bo ostatnio pod i nad nimi zaczęły pojawiać mi się rozstępy - czy to już sygnał alarmowy?
Dziękuję jeszcze raz za przyjacielską pomoc.
-
2009/06/30 10:34:27
rupieciowa przez internet zawsze można mierzyć! Tzn. chodzi mi o to, że jeśli zdecydowałabyś się zamawiać stanik z internetu to pamiętaj, że _zawsze_ masz prawo go odesłać jeżeli nie pasuje. To ważne, bo mało która z nas idealnie pasuje do tabelkowych rozmiarów, więc rozmiary, które ja tutaj polecam są tylko orientacyjne, trzeba je potraktować jako punkt wyjścia i samodzielnie krytycznie ocenić czy pasują, czy lepiej celować w inne. A tutaj jest bardzo fajna stanikowa mapa - może gdzieś w Twojej okolicy jest dobry sklep stacjonarny i możesz dobrać rozmiar w nim.

jak-1 tak, częste nienoszenie stanika nie wpływa najlepiej na kondycję piersi - skóra rozciąga się i z czasem wiotczeje, pojawiają się rozstępy i znika jędrność. Nie jest to nieodwracalne - nosząc dobre staniki można poprawić kształt nawet bardzo zniszczonych piersi, ale wymaga to znacznie więcej czasu niż zniszczenie ich (chodzi mi oczywiście o poprawienie "na stałe" a nie o dobry wygląd w biustonoszu, bo ten uzyskuje się od razu).
-
2009/06/30 11:49:51
Witaam !
po przeczytaniu od razu poszłam do szafy zeby pooglaadac moje staniki. Jestem załamana wszystkie DUŻO za duże o obwodzie. Proszę o pomoc w doborze bo jak pójde po jakiś stanik to zaś kupie zły. Moje wymiary: 67 ciasno pod biustem i 87 luźno w biuście. Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Prosze o polską wymiarówkę.
-
2009/06/30 12:07:57
white_mona najlepiej przymierz staniki i o obwodzie 65 i 60 i oceń w jakich czujesz się lepiej - dwa centymetry zaniżenia to czasami zbyt mało, żeby biust był dobrze podtrzymany, ale z drugiej strony u osoby szczupłej nie ma zbyt dużo "ocieplacza" na żebrach, więc ściśnięcie się o 7cm może być przesadą. Przy obwodzie 65 spróbuj z 65E/F polskim czyli 65DD/E brytyjskim. A przy 60 - 60H polskie czyli 60F/FF brytyjskie.
-
2009/06/30 12:30:14
Dziękuje bardzo ! pędze do sklepu xD
-
2009/07/02 09:53:41
Proszę o pomoc w doborze stanika. Pod biustem mam 80 cm na scisk 78 w biuscie 98. Mam zamiar kupic sobie bielizne elomi i nie wiem jaki wybrac rozmiar. Problem w tym ze kupuje przez internet i nie moge przymierzyc kilka sztuk. Prosze o POMOC moze ktos ma podobne wymiary
-
2009/07/06 19:54:06
urszulammm przede wszystkim - kupując przez internet MOŻESZ przymierzyć staniki. Kupując bieliznę zawsze masz prawo odesłać ją jeżeli nie pasuje, musisz tylko pamiętać, żeby przed przymierzeniem nie urywać metek.
Jeśli o rozmiar chodzi - przymierz brytyjskie (Elomi ma rozmiarówkę brytyjską) 34E. Nie wszystkie staniki Elomi są produkowane w tym rozmiarze - głównym pomysłem tej firmy jest trafienie w szerszoobwodową niszę rynkową, dlatego niektóre modele zaczynają się od rozmiaru 36 (nasze 80), który będzie dla Ciebie zbyt luźny.
W stanikach o bardziej rozciągliwych obwodach powinnaś celować raczej w rozmiar 32FF. Wtedy niestety wypadasz z rozmiarówki Elomi, ta firma nie szyje takiego obwodu.
-
2009/07/07 10:55:22
witam wszystkie biuściaste kobitki:) mam prośbę o sugestie co do mojego rozmiaru, moje wymiary to 85 pod i 124w biuście. Jestem mamą dwójki ssaków więc nie muszę mówić dokąd sięga mi biust bez stanika, w drugiej ciąży kupiłam sobie 95 F feliny no i było dobrze do czasu... tak więc proszę o pomoc.
-
2009/07/07 13:18:36
hogata69 przymierz brytyjskie 80JJ albo 75K. Pamiętaj, że przy zniszczonym przez złe staniki biuście (piersi łatwo tracą jędrność kiedy w czasie ciąży i karmienia są źle podtrzymywane) szczególnie ważne jest dokładne wygarnianie całych piersi do miseczek biustonosza przy zakładaniu go. A z czasem kondycja piersi zdecydowanie się poprawia :).
-
2009/07/11 22:12:26
!!!UWAGA!!!
Dziewczyny drogie, wyjeżdżam na długie wakacje i aż do powrotu nie będę miała możliwości odpowiadać na Wasze pytania. Także aż do końca września ze wszystkimi pytaniami zapraszam na Lobby Biuściastych.
-
2009/08/28 22:20:41
Hej, mam pod biustem 77, a w biuście w staniku ok. 92, jaki rozmiar stanika byłby dla mnie najlepszy?
pozdrawiam
-
2009/09/16 10:59:02
Witam właśnie do mnie dotarło, że noszę zle dobrany stanik aktualnie 80C... pod biustem mam 85cm w biuście 106 jaki tak naprawdę mam rozmiar?
-
2009/09/19 23:36:13
Korzystając z waszych porad skorygowałam rozmiar swego stanika z 75D na 65F. W sklepie rozmiar skoczył do 65FF i doradzono mi model Panache Scarlet i Tango II. Kupiłam obydwa. Faktycznie cycki skoczyły do góry, przy mostku przylega jak należy ale... po całym dniu noszenia jestem umęczona, czuję dyskomfort szczególnie pod pachami. Coś mnie uwiera, uciska, wciąż daje mi znać że mam go na sobie. Nie wiem czy to wina fiszbin,coś jakby za daleko na plecy idą, materiału, a może tak ma być na zasadzie cierp ciało jak żeś chciało? a może po prostu model nie ten. Uff, ulżyło jak zdjęłam.
-
2009/09/28 13:46:04
Witam,
proszę o pomoc. Mam 77 pod biustem, a w biuście 89 (mierzone w biustonoszu). Jaki rozmiar jest dla mnie właściwy???
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
-
2009/10/03 14:25:54
ja tez mam problem z biustonszem, mam 73cm pod biustem i 84 lużno mierzone w biuscie. Zawsze nosilam 75A i niby ok bylo, ale w kalkulatorze rozmiarów mi wyszlo ostatnio że powinnam miec 65D, to mozliwe?? Faktycznie??
-
2009/10/04 12:08:38
Witam! Proszę o pomoc. Przed pięcioma laty nosiłam rozmiar 75B. Będąc mamą 2 szkrabów:) wszystko się zmieniło.Jestem chuda, biust zwiotczał - moim zdaniem zanikł:(. Pod biustem mam 74 cm, biust 65cm (naciągnięte). Nie potrafię dobrać rozmiaru, ani fasonu:( Mam push-apy, ale nie wiem czy to dobry pomysł...Może któraś z Was zna sposób na widoczną poprawę biustu? Czy siłownia może pomóc? Z góry dziękuję za pomoc.
-
2009/10/04 19:09:59
moje wymiary to:
biust - 85
pod biustem - 77
talia - 80
biodra - 100
nie dość że jestem niewymiarowa to jeszcze najmniejsze staniki są dla mnie za duże, noszę 70 AA lub A i wg mnie są one za duże bo odstają, nie mogę znaleźć nigdzie staników o tak dziwnych rozmiarach jak 65 C :( jaki ja powinnam nosić stanik - a najlepiej chyba bz bo na krosty to tylko oxycort :(
-
2009/10/04 19:11:01
a dodam że mam 26 lat :(
-
2009/10/04 19:23:11
wg kalkulatora wychodzi mi 70 A które noszę teraz i są wg mnie za duże i unoszą się podczas ruchu i wypadają z miseczki - ciągle muszę poprawiać :( masakra - mi tylko ułatwi życie operacja plastyczna :( dlaczego nie urosły mi piersi :( czuję się taka niekobieca :( żyć mi się nie chce - nie wspomnę już, że nie ma dla mnie strojów kąpielowych :(
-
2009/10/08 16:27:04
Bardzo proszę o radę:( Pisałam 04.10.2009
-
2009/10/14 17:52:11
No to tak jestem młodziutka i chuda pod biustem mam na ciasno 67 a w biuście 83 (mierzyłam w biustonoszu) zawsze kupowałam 75B i nie myślałam za bardzo czy jest dla mnie odpowiedni, dopiero jak trafiłam na ta str to coś mnie naszło żeby sprawdzić. Z góry dziękuję za pomoc.
-
2009/10/15 23:12:02
Dziewczyny, z powodu niezależnych ode mnie problemów z czasem i internetem na odpowiedzi czasami trzeba będzie poczekać dłużej. Wszystkim spieszącym się osobom bardzo polecam Lobby Biuściastych, gdzie można znaleźć dużo wiedzy i poprosić o poradę. Tymczasem odpowiedzi na dotychczasowe pytania:

kuczi-kuczi spróbuj przymierzyć brytyjski rozmiar 70E czyli polskie 70F.

margi24 jak trzymają się na Tobie 80tki? Masz wrażenie, że obwód jest wystarczająco ciasny i dobrze podtrzymuje piersi, czy raczej przesuwa się na ciele, podjeżdża, a ciężar biustu spoczywa głównie na ramiączkach? Jeśli 80tki są w porządku - przymierz brytyjskie 80F (polskie 80H). A obwód nie jest wystarczająco ciasny - brytyjskie 75G czyli polskie 75J.

ak1957 to może być kwestia fiszbin - Panache ma je w swoich stanikach dosyć szerokie - dla wielu osób zbyt szerokie, co powoduje nieprzyjemne wbijanie się drutów pod pachami. Spróbuj przymierzyć staniki w tym samym rozmiarze, ale innej firmy (wąskie fiszbiny mają np. staniki firmy Freya). Jeśli taka zmiana nie pomoże - może przesadziłaś z zaniżeniem obwodu i lepiej będzie nosić 70tki? Trudno mi powiedzieć, bo nie znam Twoich wymiarów, więc strzelam w ciemno.

edyssia2711 spróbuj przymierzyć 70D.

zlosliwa_bestia to zależy jak ciasno zmierzyłaś się pod biustem. Zaniżanie obwodu jest zależne od tego jak ciasno zmierzy się go miarką i od tego jakiej budowy jest osoba mierząca się. Te z nas, które mają na żebrach nieco więcej tłuszczu muszą zaniżać obwody bardziej, tym bez grama "ocieplacza" będzie w tak mocno zaniżonych obwodach za ciasno. Jeśli zmierzyłaś się ciasno, a do tego jesteś szczupła to w stanikach o obwodzie 65 może być Ci niewygodnie. Wtedy lepiej będzie przymierzyć 70B. Jeśli natomiast nie zaciskałaś miarki zbyt mocno, albo masz wąskie żebra i sporą część tych 73 centymetrów tworzy tkanka tłuszczowa - wtedy faktycznie może odpowiadać Ci 65D.

plaska_jak_deska czy aby na pewno podałaś mi dobre wymiary? Trudno mi uwierzyć, że w biuście masz 10 centymetrów mniej niż pod nim :). Najlepszym sposobem na poprawę kondycji biustu jest noszenie odpowiedniego rozmiaru stanika, który pomaga piersiom wrócić do dawnego stanu. Warto też smarować biust balsamem (nie musi to być super-ujędrniająco-bajeranckie-serum, bardziej liczy się sam codzienny masaż przy wcieraniu kosmetyku niż jego magiczne właściwości), a wiele dziewczyn poleca nie tylko codzienne chodzenie ale i spanie w bieliźnie - podobno biust o wiele szybciej wraca do dobrej kondycji (sama nie potwierdzę ani nie zaprzeczę, bo nie testowałam tego sposobu). Warunek - biustonosz musi być w odpowiednim rozmiarze, złym (zwłaszcza sztywnym push-upem!) można bardziej piersiom zaszkodzić niż pomóc.

ona0obdarzona no, no, jaka znowu niewymiarowa. Dziewczyno, masz tzw. figurę gruszki (sądząc z wymiarów z super biodrami świetnie podkreślającymi różnicę między dolną częścią ciała a talią), która jest chyba najbardziej popularną kobiecą figurą! Popatrz na przykład na Brazylijki, większość z nich ma dosyć niewielkie piersi za to szerokie biodra i spore pupy, nie powiesz chyba, że wszystkie są nieatrakcyjne i niekobiece :) ? Przy 85 centymetrach w biuście 70A naprawdę jest na Ciebie zbyt duże? A zakładasz je porządnie? Tj. pamiętasz o tym, że stanika nie wystarczy zapiąć i naciągnąć ramiączek - trzeba dokładnie zagarnąć całe piersi do miseczek? Jeśli chodzi o stroje kąpielowe, to myślę, że przy Twojej figurze doskonale sprawdziłby się taki typ:
www.allaboutyou.com/?module=images&func=display&fileId=54294
Takie szorty mają fantastyczny krój i nie widziałam jeszcze pupy, która wyglądałaby w w nich niezgrabnie, a stanik bardzo ładnie podkreśla i optycznie powiększa niewielki biust (trójkąty są z delikatnej pianki, dzięki czemu świetnie zbierają piersi, a optyczny trik - ciemny środek i jasna obwódka - sprawia, że biust wydaje się większy).
-
2009/10/15 23:13:18
aniakamila1414 stanik, który ma 75 centymetrów w obwodzie nie potrzyma Ci wystarczająco biustu, skoro Twój obwód to 67 :). Dlatego poradziłabym Ci raczej przymierzenie rozmiaru 65D albo 65DD.
-
2009/11/04 09:28:41
Nie chcę wypaplać, ale jestem strasznie nie wymiarowa.
Pod biustem mam 73/72 zależy. W biuście (jeśli można to tak nazwać ;/) to 80. Co ja mam zrobić? Postanowiłam drastycznie zaprzestać noszenia staników Push Up. Myślałam, że przez to będę atrakcyjniejsza, a tak nie jest. Ja sama w sobie jestem atrakcyjna.. Nie no dobra, never again this topic. Po prostu push upu nie będę nosić i kropka. Z Push upem to jest tak: 70 b [jest taki z lekka mały, piersi tak jakby chciały się wydostać z miseczek], jest także 34/75, tylko że to jest tak, jest z lekka za duży. Nie odstaje, czy coś, robi ten push upek, ale spoglądając na te panie z allegro, które go mierzyły, to nie jest to. Taki, za mały. Bez Push upu mam 34/75 i jest taki.. dziwny. Uwiera mnie, itd. Więc jaki ja mam rozmiar? Może ja w ogóle powinnam tego stanika nie nosić? Pomocy!
-
2009/11/08 14:33:46
a jesli ja mam 73cm pod biustem a w biuscie 84-85? moj najlepszy stanik jak do tej pory mial rozmiar 32/70, chociaz nie mam pojecia co to byla za miseczka..

dzieki besame za taka bezinteresowna pomoc ;)
-
2009/11/09 10:02:29
nieidealna15 zaniechanie noszenia push-upów (jeśli mówimy o wygąbkowanych miskach, a nie po prostu mocno zbierających stanikach - te czasami się przydają do wyjściowej wydekoltowanej kreacji) to dobra decyzja. Wygąbkowane miseczki, zwłaszcza takie w złym rozmiarze, nie są najlepsze dla biustu.
Przede wszystkim 34/75 to żaden rozmiar. Stanik, w którym nie podaje się wielkości miseczki to nieporozumienie (to tak jakbyś chciała ogrodzić ogródek i powiedziała, że działka ma pięćdziesiąt metrów długości i nie podała szerokości!). Zawsze trzeba patrzeć i na rozmiar obwodu i na miseczkę. Co ciekawe - z tabelek wynikałoby, że rozmiar 70B przy 80 cm w biuście powinien być na Ciebie dobry a nawet nieco za duży. Ale tabelki nie zawsze się sprawdzają - jeśli uważasz że jest za mały, to przymierz staniki z większymi miseczkami. Ale - uwaga - nie sięgaj po staniki z obwodem 75! 70 to dla Ciebie dobry obwód, musisz poszukać stanika w rozmiarze 70C, a jeśli miseczki nadal będą za małe to dalej szukać większych miseczek nie zmieniając obwodu.

czarny-feromon tabelkowo wychodziłoby 70C (brytyjskie 32C). Jeśli okazałoby się, że obwód jest za luźny i nie trzyma jak powinien (a miseczka jest ok) - spróbuj 65E (brytyjskie 30DD). Nie ma za co ;)
-
2009/11/10 09:19:12
Proszę o pomoc w doborze dobrego rozmiaru.Jak dotąd to albo miseczki są za małe ,a obwód dobrze trzyma.A jak dobiorę miseczkę to obwód jest za luźny.I jakby jeszcze było mało to mi rosną jakieś bułeczki pod pachami.Moje wymiary to :78/89
-
2009/11/10 09:49:49
jag-ala a napisz jeszcze, proszę, w jakim rozmiarze obwód dobrze się trzymał, a w jakim miseczki były dobre, ale obwód jeździł.
-
2009/11/10 11:07:59
kupowałam takie zwykłe z rynku .I tak np.34/75 miseczki za małe;36/80 obwód za duży.Teraz chcę zainwestować w odpowiedni stanik.
-
2009/11/10 19:26:56
jag-ala aha, myślałam że może takie z oznaczeniem miseczek, to łatwiej by było doradzić rozmiar, tak, żeby prawdopodobieństwo poradzonego rozmiaru było większe :). Na Twoim miejscu spróbowałabym przymierzyć 75C, a jeżeli obwód nie będzie dobrze trzymał (co jest bardzo możliwe) to brytyjskie 70DD czyli polskie 70E. A jeśli zaczynają rosnąć bułeczki to pamiętaj o zagarnianiu ich do miseczek kiedy zakładasz stanik!
-
2009/11/11 15:25:10
zawsze nosiłam push-upy ,miseczka c nie będzie za duża?
-
2009/11/11 16:56:03
70 C jest o wiele za małe.. musiałabym obydwie miseczki na jedną pierś włożyć, dopiero wtedy by pasowało ;]
a 65 E nie wiem czy gdziekolwiek znajde :/
-
2009/11/14 11:31:53
Witam ! Mam ten sam problem co dziewczyny tj żle dobrany stanik. Mam pod biustem 91, a w biuście 105cm.
-
2009/11/14 11:59:55
Witam ! Mam ten sam problem co dziewczyny tj żle dobrany stanik. Mam pod biustem 91, a w biuście 105cm. Teraz noszę 80 B/C rozmiaru zwyklego dostępnego w zwykłych sklepach i czuje, że sąza małe miseczki.
-
2009/11/14 12:43:29
Źle zmierzyłam obwód, przepraszam.
Pod biustem mam 71, w biuście 85, 6.

Właśnie przymierzyłam za małe staniki mojej mamy, rozmiar 34/ 75 C jest za duży ... taki, no miseczki są za daleko siebie. Jest firmy Rosalette. Według kalkulatora powinnam nosić rozmiar 65D, ale ja w takiej miseczce bym się zatopiła ! Pomocy..
-
2009/11/15 17:54:15
głupie pytanie : co to są te fiszbiny? do tej pory zdawało mi się,że wiem co to jest ale jak poczytałam wszystkie Twoje wpisy na blogach to zgłupiałam doszczętnie i nie wiem już co to jest ...
-
2009/11/16 09:50:02
jag-ala nie mogę Ci wirtualnie obiecać, że nie będzie za duża. Sądząc z Twoich wymiarów - nie będzie. Ale nie wszystkie idealnie pasujemy do tabelek, więc musisz to sprawdzić w praktyce.

czarny-feromon w takim razie, co zdarza się często :) , jesteś nietabelkowa - musisz mierzyć większe miseczki niż wynikałoby z Twoich wymiarów i tabelek rozmiarowych (chyba, że omsknął Ci się palec na klawiaturze i tam powinno być np 94-95 a nie 84-85?). Sprawdź więc 70D, 70E itd. Aha, jeżeli 70C jest za małe, to nie masz co przymierzać 65DD, bo ma podobne miseczki. Odpowiedniki 70tek w 65tkach idą tak: 70C-65DD, 70D-65E, 70DD-65F, 70E-65FF, 70F-65G, 70FF-65GG, itd.
Fiszbin może być w staniku kilka - zazwyczaj ma się na myśli te, które formują miseczkę i okalają pierś (zaznaczyłam Ci je na obrazku niebieską kreską i literką A), niektóre staniki mają też wszyte w obwód fiszbiny pionowe, które dobrze się sprawdzają przy podtrzymywaniu większego i cięższego biustu (na rysunku czerwona kreska i literka B), poza tym fiszbiny są też częścią zapewniającą stabilność gorsetów (pionowe druty wszyte od miseczek aż do dołu gorsetu).

olcia222222222222 a obwód 80 jest dla Ciebie wygodny? Jeśli tak, to przymierz stanik w brytyjskim rozmiarze 80F (36F) czyli polskie 80G. Zakładając go pamiętaj o dokładnym zagarnięciu całych piersi spod pach do miseczek.

nieidealna15 a skąd, nie utopisz się w rozmiarze 65D (a nawet nie wiem czy nie będzie za mały i czy nie lepszy okazałby się 65DD). Miseczki zmieniają się w zależności od obwodu, D przy obwodzie 75 czy 80 to nie to samo D co przy obwodzie 65. D przy obwodzie 80 przewidziane jest dla osób, które mają w biuście 99cm, w takim D rzeczywiście byś się utopiła. Ale D przy obwodzie 65 przewidziane jest dla obwodu w biuście 84cm, dlatego mówię, że może być nawet za małe i lepiej będzie sięgnąć po DD.(75C Twojej mamy ma prawo być za duże - miseczka C przy obwodzie 75 przewidziana jest na 91cm w biuście, czyli na więcej niż miseczka D lub DD przy obwodzie 65! No a zbyt szeroki dla Ciebie obwód powoduje, że miseczki są zbyt daleko od siebie).
-
2009/11/16 20:00:48
Poradź mi kochana! Mam wymiary 78/94 kupiłam sobie dzisiaj ładny staniczek - pierwszy w chyba dobrym rozmiarze (chyba bo ciasno leży i tak jakby wcinały mi się fiszbiny między piersiami) jest to kris opera 70 DD. Czy dobry rozmiar wybrałam? bo możliwe że tak ciasno się czuję dlatego że do tej pory kupowałam rozmiar 80B (i nie muszę mówić jak leżał...). A może powinnam spróbować inny rozmiar?
-
2009/12/01 21:26:22
Nie będę wyjątkiem jeśli poproszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru stanika.Mam zamiar zainwestować w naprawdę dobrej jakości bieliznę a nie bazarową jak do tej pory.Moje wymiary to pod biustem 82 a w biuście 97
-
2009/12/02 01:45:16
Witaj, ja też poproszę o pomoc. Pod biustem mierzone jak najbardziej ściśle-77 cm, w biuście- 92 cm. Do tej pory nosiłam rozmiar 80B, ale z tego co już wyczytałam na stronach Lobby to robię sobie duże KUKU jak mówi mój synek. Chciałabym, abyś doradziła mi również najlepszy stanik na początek- mam szeroki rozstaw piersi. Pozdrwawiam gorąco. :)
-
2009/12/07 19:48:21
witam i bardzo proszę o poradę. moje wymiary to 71 pod biustem i 91-93 (w zależnosci od pomiaru) w biuście. jaki stanik powinnam dobrać? niedawno nabyłam 70D, nie wiem jednak czy to dobry wybór. pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
-
2009/12/09 19:17:05
jowitka30toja sama ocenisz to najlepiej. Jeśli fiszbiny wbijają się między piersiami - warto pomyśleć o innym rozmiarze (albo innym kroju - czasami po prostu niektóre kształty miseczek nie są dla nas). Pamiętajmy, że to bielizna jest dla nas, a nie my dla bielizny. Ładne uniesienie i wygląd to jedno, ale stanik musi być przede wszystkim wygodny. Teraz kiedy trochę już go ponosiłaś sama najlepiej wiesz, czy była to kwestia przyzwyczajenia do zbyt luźnych obwodów i teraz jest Ci już wygodnie, czy nadal fiszbiny się wbijają i jest Ci ciasno. Tabelkowo Twój rozmiar to 70E (jeśli lepiej się czujesz w DD to nie sugeruj się za bardzo tabelkami, nie musimy do nich idealnie pasować) lub 75D. Także jeżeli w kupionym staniku nie jest Ci wygodnie i okaże się, że to nie kwestia kroju, to spróbuj z 75D :).

charlene00 spróbuj przymierzyć 75DD lub 75E (to rozmiary brytyjskie, jeśli będziesz szukała firm polskich to 75E lub 75F).

mag.win spróbuj przymierzyć brytyjskie 70DD lub 70E, a gdyby było Ci za ciasno to 75C lub 75D (polskie odpowiedniki - 70E/F, 75C/D). A tutaj jest wątek o stanikach, które często polecamy na początek.

me-and-myself z tabelek wynika, że lepsze miseczki dla Ciebie to 70DD lub 70E, ale wiele z nas nie pasuje idealnie do tabelek, więc musisz sama to ocenić :). Pomyśl czy zakładając stanik dokładnie zagarniasz całe piersi do miseczek, a potem przyjrzyj się czy na pewno nad miseczkami albo pod pachami nie tworzą się żadne "bułeczki", a fiszbiny dokładnie okalają całe piersi, a nie leżą na nich. Jeśli tak jest, to wszystko w porządku. Aha, przy okazji możesz też spróbować przymierzyć staniki z obwodem 65 (jeśli 70D jest dobre, to 65E, jeśli okaże się, że powinno być większe, to 65F lub FF), ale jeśli będzie Ci w nich ciasno, a 70tki trzymają wystarczająco dobrze i nie jeżdżą po plecach ani nie pozwalają fiszbinom wjeżdżać na piersi przy podniesieniu rąk to nie musisz zaprzątać sobie tym głowy.
-
2009/12/11 12:44:06
Witam. Mam może dość nietypowe pytanie. Czy osoby chore na ginekomastię lub lipomastię powinny również nosić biustonosze. Czy ma to jakieś uzasadnienie zdrowotne? Na przykład, czy ktoś mający wymiary 93/109 powinien już nosić stanik. Jeśli tak to w jakim rozmiarze?
Pozdrawiam
-
2009/12/11 17:36:44
hk-0 przykro mi, ale nie jestem w stanie z absolutną pewnością odpowiedzieć na Twoje pytania, bo nigdy nie zajmowałam się tym tematem. Noszenie biustonoszy na pewno wskazane jest w przypadku kobiet cierpiących na gigantomastię, ale to trochę inna sprawa (Uzasadnieniem zdrowotnym dla noszenia biustonosza jest potrzeba pomocy kręgosłupowi obarczonemu zbyt dużym ciężarem. U kobiet mówimy o makromastii kiedy waga jednej piersi przekracza 4,5 kg, widać, że to jest już spore obciążenie, dlatego noszenie stanika jest wskazane).
Mam też pewien problem z określeniem rozmiaru - męska budowa jest inna niż damska i zapewne inny procent obwodu, który podajesz, przypada na szerokość pleców a inny na same gruczoły piersiowe. W każdym razie postaram się pomóc na tyle na ile potrafię. Rozmiary zaproponowałabym 90C/D lub 85DD/E, modele jak sądzę, takie, które będą miały największy rozstaw miseczek i szerokość fiszbin.
A moje intuicje co do tego, czy stanik jest przy takich wymiarach potrzebny, są takie: jeśli odczuwalne są bóle kręgosłupa i zmęczenie pleców, to można przypuszczać, że kręgosłup rzeczywiście potrzebuje pomocy w podtrzymaniu ciężaru piersi i wtedy stanik może być przydatny. Jeżeli nie, to moim zdaniem przy takich wymiarach stanik nie jest niezbędny.
W każdym razie z całą pewnością na pewno warto skonsultować się z osobą bardziej orientującą się w temacie niż ja, najlepiej z lekarzem - w zależności od tego czy występują inne objawy albo z endokrynologiem, albo z urologiem - który oceni czy występuje ginekomastia czy lipomastia, czy występuje przyczyna fizjologiczna, czy też nie można takiej znaleźć (to ważne, bo ginekomastia, jeśli nie jest spowodowana naturalnymi przyczynami fizjologicznymi - a w większości przypadków jest - ani przyjmowaniem niektórych rodzajów leków lub używek, to może być skutkiem innej choroby, np. nadczynności tarczycy czy chorób wątroby, dobrze jest więc to sprawdzić).
Przykro mi, że nie umiem odpowiedzieć bardziej konkretnie. Pozdrawiam serdecznie.
-
2009/12/11 19:57:10
Dziękuję za porady. Problem stanowi głownie nieprzyjemne uczucie przylegania piersi do ciała przy siedzeniu - powstają czerwone zagięcia na skórze, rozstępy oraz przemieszczanie się piersi w czasie aktywności fizycznej. Czy, z Pani doświadczenia, są jakieś sposoby, aby przeciwdziałać tym negatywnym skutkom? Z góry dziękuję z pomoc.
Pozdrawiam
-
2009/12/11 21:06:34
Rzeczywiście przyleganie piersi do skóry może być problemem, zwłaszcza kiedy do tego jest gorąco - mogą powstawać odparzenia. W takim przypadku rzeczywiście biustonosz może się przydać, unosi piersi tak, że nie przylegają do skóry pod nimi. Kobiety stosują też takie metody jak smarowanie dołu piersi talkiem kosmetycznym albo podkładanie chusteczek, ale w przypadku biustu uniesionego biustonoszem jest to zbędne - skóra na piersiach i na żebrach nie styka się wtedy ze sobą, więc peoblem nie istnieje.
Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to zdecydowanie przyda się biustonosz (Jaki - to zależy od tego jak intensywny jest wysiłek fizyczny. Do spokojnych ćwiczeń wystarczy zwykły stanik, do sportów wymagających biegania, skakania, itd lepiej kupić stanik sportowy - np. taki, który zdecydowanie lepiej podtrzymuje piersi), bo podskakujące na wszystkie strony piersi zdecydowanie potrafią zniechęcić do sportu :).
-
2009/12/12 12:04:38
Stanik rzeczywiście we wspomnianych sytuacjach zdecydowanie poprawia komfort i ułatwia funkcjonowanie. Jednakże dla mężczyzny jego noszenie jest raczej krepujące i wstydliwe, zwłaszcza, że piersi w biustonoszu są podniesione, a przez to jeszcze bardziej rzucają się w oczy. Czy są jakieś metody, aby było to mniej widoczne albo przynajmniej optycznie piersi wydawały się mniejsze?
Pozdrawiam
-
2009/12/13 01:03:56
Witam, poczytałam trochę komentarze i Twoje odpowiedzi i również postanowiłam zwrocić się do Ciebie po radę.
Jestem bardzo szczupłą osobą (ba, można po prostu stwierdzić, że chudzielec ze mnie niesamowity, mam około 170cm wzrostu i odkąd pamiętam miałam niedowagę, 26lat). Jeśli dobrze zmierzyłam to obwód pod biustem na wydechu wynosi ok 66-7cm, natomiast biust ok 78-9cm. Czytałam ostatnio o prawidłowym dobieraniu rozmiaru stanika i dochodzę do wniosku, że noszę zły rozmiar cały czas - za duży i to sporo.
Staniki, które kupowałam do tej pory mają raczej rozmiary 75B. Mam kilka staników ze sklepu Cubus właśnie w rozmiarze 75B. Dwa kupiłam również w Debenhams w rozmiarze 34B (Presence i Amore Moi). Zapinam je na drugą haftkę, czasem, po dłuższym czasie użytkowania materiał się rozciąga i zapinam na trzecią - tu już wiem, że popełniałam błąd, bo powinnam zaczynać od pierwszej.
Szczerze mówiąc, nie odczułam jakoś specjalnie w czasie noszenia, żeby obwód przesuwał się zbytnio na plecach ku górze. Co do miseczek, wydawało mi się dotąd, że było ok, ale sama nie wiem, może źle noszę, może dół z przodu mam - minimalnie, ale jednak - niżej niż być powinien.
Do tej pory wydawało mi się, że ten rozmiar jest ok. Przyznam się, że nie wiedziałam do tej pory o istnieniu rozmiarów poniżej 70...
Nosząc cały czas stanik o obwodzie 75 mam teraz wrażenie, że 65 byłby za mały, ale nigdy takiego nie przymierzałam (w sklepach nie spotkałam się z rozmiarami poniżej 70,
stąd nie wiedziałam nawet, że są takie). Jaki jest mój rozmiar według Ciebie?

Mam również dodatkowe pytanie. Jakie modele powinnam według Ciebie wybierać, przy takim rozmiarze biustu, i wspomnianym wzroście, będąc bardzo szczupłą osobą. Ciężko mi powiedzieć, czy jestem "zadowolona" z wielkości mojego biustu, czy wolałabym go nieco optycznie powiększyć, będąc szczupłą, nie chciałabym, żeby mój biust wyglądał trochę nieproporcjonalnie, ale równocześnie chciałabym - oczywiście - wyglądać ładnie :)

Pozdrawiam!
-
2009/12/14 22:41:42
hk-0 myślę, że stanik sportowy jest niezłym rozwiązaniem. Piersi są podtrzymane w czasie uprawiania sportu i nie dotykają skóry na żebrach, a jednocześnie staniki sportowe zazwyczaj działają trochę jak minimisery, czyli raczej zmniejszają optycznie piersi niż zbierają i unoszą. Nie wiem jednak czy noszenie stanika sportowego codziennie nie tylko w celach ćwiczenia jest zdrowe - taki stanik jest bardziej zabudowany niż zwykły, więc większa część ciała jest ciągle lekko uciskana, przy okazji konsultacji z lekarzem warto zapytać czy nie jest to przypadkiem niewskazane.

angel.m podjeżdżający na plecach obwód to bardzo częsty problem kobiet z dużymi biustami - większe i cięższe piersi po prostu ciągną miseczki w dół, a obwód nie daje rady utrzymać ich na miejscu, więc jedzie w górę. W przypadku mniejszych piersi najczęstsze przypadłości przy zbyt szerokim obwodzie są inne - jeśli ramiączka są zbyt wydłużone, to biustonosz jest po prostu "biustozasłaniaczem" a nie "biustopodtrzymywaczem" (tj. zakrywa piersi, ale nijak nie wpływa na ich kształt i podtrzymanie), a jeśli są odpowiednio skrócone - przy szybkim podniesieniu rąk albo przy pochyleniu się czy podskakiwaniu miseczki nie zostają na swoim miejscu, ale przesuwają się w bok lub w górę wjeżdżając fiszbinami na piersi. Jesteś szczuplutka, wystarczy więc niewielkie zaniżenie obwodu, zdecydowanie nie musisz sięgać po żadne 60tki. 65tki powinny być dobre. Jak sprawdzają się miseczki w Twoich stanikach w rozmiarze 75B? Pytam, bo 75B przewidziane jest na 89 cm w biuście. Więc z Twoich pomiarów wynika, że powinnaś nosić rozmiar 65B (na 79 cm w biuście), ale jeżeli dobre są miseczki w 75B (na 89) to 65B będzie za małe i powinnaś przymierzyć raczej 65E! To spora rozpiętość, bo między 65B a 65E jest jeszcze 65C, D i DD. Przy takiej niejasności byłoby najłatwiej gdybyś miała możliwość wybrania się do sklepu, który sprowadza biustonosze w szerokiej rozmiarówce i przymierzenia kilku sąsiednich rozmiarów, bo zamawianie i odsyłanie może chwilę potrwać. Jeżeli chodzi o modele to radziłabym Ci zajrzeć na forum Lobby Małobiuściastych bo dziewczyny są specjalistkami od szczupłych figur i mniejszych piersi na pewno będą więc potrafiły poradzić o wiele lepiej niż ja (ja mam większe doświadczenie raczej z dużobiuściastymi firmami, a te nie zawsze dobrze sprawdzają się na mniejszych piersiach).
-
2009/12/17 21:15:31
Witam :) mam pytanie, jaki będzie moj rozmiar moje wymiary to 73cm pod biustem i 83cm w biuście(bez stanika) zawsze nosiłam 70 B ale pewnie to zły rozmiar :)
pozdrawiam !
-
2009/12/18 16:59:58
Mam 72cm pod biustem i 82 w biuście.Jaki to rozmiar?Dotąd nosiłam biustonosz w rozmiarze 70A czy dobrze?
-
2009/12/25 15:08:42
Witam, moje wymiary to 95/80 czyli z tabelki wynikaloby, ze moj rozmiar to 70F:) wczesniej bylo koszmarnie luzne 80D..
Kilka dni temu wybralam sie na miasto w poszukiwaniu odpowiedniego biustonosza i ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu bylo to dosc trudne..
Ale jak juz znalazlam sklep, byly w nim tylko 2 szt. 70F...
Mialam do wyboru miekki z fiszbinami (modelu nie pamietam) i push-up(lingerie alles), ten pierwszy wydawal sie w miare dobry choc koronka na miseczkach lekko odstawala. Zdecydowalam sie na drugi (glownie przez to, ze byl tanszy...) przyjemnie ciasny, miseczki przylegaly do piersi, ale po juz zakupie, po dluzszym noszeniu czulam jak zewnetrzne krawedzie miseczek, razem z czescia ramiaczek lekko wpinaja sie w cialo... To znaczy, ze jednak zle wybralam? Juz po fakcie przeczytalam, zeby najpierw kupowac miekkie biustonosze, ale trudno...:)
-
2009/12/26 22:19:03
Witam :).
Mam problem z dobraniem wlasciwego rozmiaru biustonosza. Zmierzylam sie bardzo ciasno pod biustem 72 cm, a w biuscie luzno w niezbyt dobrze dobranym miekkim staniku 92 cm.
Do tej pory nosilam 70C (choc z tego co tu wyczytalam to byl to rozmiar jednak maly).Po urodzeniu dziecka - biust wyglada w nim nieestetycznie - wylewa sie z niego praktycznie jego wieksza czesc. Kupilam ostatnio przez Internet biustonosz rozmiar 75 C pushup- wg wskazowek z tabelki - jednak obwod wydaje mi sie zbyt luzny a miseczka niedobrze lezy tzn odstaje w gornej czesci, mimo ze widac juz brodawke - nie mam juz pojecia jaki mam rozmiar. Prosze o polska i brytyjska rozmiarowke.
-
2009/12/26 22:23:37
Dodam jeszcze, ze przy rozmiarze 75C tworza sie mi pod pachami "buleczki". Nie wiem w takim badz razie czy miseczka jest za duza czy za mala...
-
2009/12/27 21:30:37
Przegladam wlasnie jedna stronke na ktorej z podanej tabelki wynika, ze mam 75D...
Zwariowac mozna... :D
-
2009/12/27 23:15:41
Uff, świąteczny szał skutecznie uniemożliwia szybkie odpowiadanie na pytania.

madaline77 70B tabelkowo jest rozmiarem w sam raz dla Ciebie :). Jeśli coś Ci w nim nie odpowiada - musisz sama zastanowić się co to jest i w zależności od tego dobierać inny rozmiar. Kiedy wejdziesz na główną stronę tego bloga, to pokażą się notki jak założyć stanik, jak ocenić obwód i jak radzić sobie z dobraniem miseczek - spróbuj je przeczytać, porządnie założyć biustonosz i wtedy zobaczyć, czy jest się do czego przyczepić, czy wszystko gra.

kawa1601 moim zdaniem nie zaszkodzi przymierzyć też 70B. Jesteś na granicy tych rozmiarów, dlatego spróbuj założyć 70A, całe piersi dokładnie zagarnąć do miseczek i zobaczyć, czy wtedy nie pokażą się jakieś bułeczki. Jeśli się pokażą, to spróbuj tego samego w 70B :).

valha to zależy jak ciasno zmierzyłaś to 80 :). Ja nie jestem zwolenniczką bardzo mocnego zaniżania obwodów (sama zaniżam tylko o 2 centymetry i nic mi po plecach nie jeździ, ale to wszystko kwestia indywidualnej budowy - jednemu potrzeba więcej, innemu mniej) dlatego jeśli 80 cm zmierzyłaś dosyć ciasno, to uważam, że powinnaś zacząć mierzenie raczej od obwodu 75 niż 70 - a dopiero jeżeli okaże się, że ten jest za luźny, eksperymentować z 70tkami. Ja bym Ci radziła przymierzyć 75DD (w stanikach w rozmiarówce kontynentalnej, które nie mają "zdublowanych" literek będzie to 75E), a jeżeli uznasz, że potrzebny jest bardziej ciasny obwód, to 70F (kontynentalne 70G).
Co do biustonosza, który kupiłaś - główny powód, dla którego odradzamy stanikomaniaczkom-nowicjuszkom "sztywniaczki" jest to, że idealne określenie w nich rozmiaru jest dosyć trudne. Nie do końca widać, czy wbijanie się stanika spowodowane jest za wąskim obwodem, za małą miseczką, źle wyregulowanymi ramiączkami, czy po prostu niekompatybilnym z Twoim biustem krojem. Z Twojego opisu wnioskuję, że chodzi o zbyt małe miseczki, ale najlepiej by było, gdybyś pomierzyła więcej miękkich staników w podanych wyżej rozmiarach i zobaczyła jak one będą się zachowywały.

jassmine79 70C jest zdecydowanie za małe. 75 przede wszystkim ma za luźny obwód, ale z tego co piszesz wynika, że i miseczka jest zbyt mała (odstawanie może być spowodowane albo po prostu złym skrojeniem stanika, albo tym, że góra miseczki powinna kończyć się w innym miejscu niż u Ciebie, dlatego w takim miejscu leży niedobrze - w każdym razie to, że znad miseczki widać brodawkę oraz bułeczki to ewidentne oznaki zamałości). Jeżeli 72 centymetry pod biustem zmierzyłaś dosyć ciasno, to możliwe, że wystarczy zaniżenie obwodu do 70 i wtedy na Twoim miejscu przymierzyłabym takie rozmiary brytyjskie: 70E i 70F, czyli polskie 70F i 70G. Jeżeli natomiast mierzenie nie było ciasne, to niewykluczone, że przydałby się obwód 65, a wtedy brytyjskie 65FF i 65G czyli polwkie 65I i 65J. Przepraszam, że tak Cię zarzuciłam różnymi rozmiarami do przymierzenia, ale problem z mierzeniem obwodu w biuście w niezbyt dobrze dobranym staniku jest taki problem, że stanik rozpycha sporą część piersi na różne strony, więc na pewno trzeba do obwodu kilka centymetrów doliczyć, a nigdy nie wiadomo ile dokładnie, dlatego wolałam Ci zaproponować kilka okolicznych rozmiarów do porównania :).
-
2009/12/28 07:10:04
70 jest odpowiedni:) mierzylam 75 i swobodnie moglam sie zapiac ostatnia haftke. A co do miseczki.. Wlasnie wydaje mi sie, ze jest troche za duza.. Jak jestem wyprostowana, biustonosz lezy dobrze, a jak lekko sie pochyle juz miseczki odstaja...ech:]
-
2009/12/28 07:20:49
Jeszcze jedno mnie zdziwilo, ze na metce podany rozmiar eur i uk byl taki sam, a jesli sie nie myle to 70F brytyjskie, to polskie 70G? Moze jednak zla rozmiarowke kupilam..:D
-
2009/12/28 09:59:17
valha, to dosyć częsta praktyka, że na metkach nie przeliczają miseczek, tylko same obwody i często piszą np rozmiar eur 70F, rozmiar uk 32F. Nie powinno się tak robić, bo kontynentalny system rozmiarów miseczek jest zupełnie inny niż brytyjski (dlatego, że u nich miseczki rosną o 2,5 cm, a u nas o 2, oraz dlatego, że u nas kolejne miseczki idą A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, itd, a tam A, B, C, D, DD, E, F, FF, G, GG, H, HH, itd - więc przez te zdublowane literki im dalej w alfabet tym różnice są większe, także napisanie, że 70F = 32F to bzdura, a napisanie, że 70K = 32K to już bzdura olbrzymia ;) ). Alles ma rozmiarówkę kontynentalną, więc ichnie 70F to okolice brytyjskiego 32DD/32E. Wg tabelek 32DD jest przeznaczone na 91,5 cm w biuście, a 32E na 94. Ty masz 95, dlatego poradziłam Ci przymierzenie większej miseczki (32F, czyli 70G). Oczywiście często się zdarza, że jesteśmy "nietabelkowe" i powinnyśmy kupować miseczki większe lub mniejsze niż wynikałoby z tabelek, jednak zawsze warto zacząć od przymierzenia miękkiego stanika w "tabelkowym" rozmiarze (pamiętając o dokładnym zagarnięciu całych piersi spod pach do miseczek) i to potraktować jako punkt wyjścia do dalszego kombinowania. Co do odstawania miseczek - to jest problem ze sztywnymi stanikami, odstają nie tylko za duże, ale i za małe (po prostu rozpłaszczają biust i starają się wepchnąć go pod pachy, a na górze zostaje puste miejsce).
-
2009/12/28 10:56:33
Dzieki bardzo:)
Moze nastepne zakupy juz bardziej mnie zadowola:]
-
2009/12/29 23:51:45
strasznie przerpaszam, znowu mam problem.

jak radzilas, kupilam sobie stanik 70b. alez to jest masakra! obwod jest idealny! tyl stanika jest na tym samym poziomie co stanik w przodzie.
jednak to co sie dzieje z moimi piersiami w tym staniku - nie do wiary!


wychodza z miseczek! tzn. wylewa sie . po prostu mam mieseczke, i nie jest gladka linia - piersi ida jeszcze troche do gory.

moje wymiary to:pod biustem 70 w biuscie 85 - 86 (podczas okresu mam nabrzmiale piersi i nan 86-67)
jak kupuije staniki na bazarku , to kupuje 32/70 , to miska za mala, 34 / 75 obwod za duzy.
Mam jeden stanik 36/80 i jestem zadowolona, procz tego ze mam miseczki pod pachami i boli ;/ xdd
-
2009/12/30 11:02:17
nieidealna15 aj aj, pisałam wyżej nie o przymierzeniu 70B, ale 70C lub 65D/65DD! Jeżeli jednak w 70B miska jest o tyle za mała, a obwód dobry, to 70C też może być jeszcze trochę za małe, przymierz lepiej 70D. Pamiętaj o dokladnym zagarnięciu całych piersi do miseczek. I co najważniejsze - ja Cię nie widzę i nie dobieram stanika na żywo, tylko sugeruję rozmiar na podstawie dwóch wymiarów. To nie może być stuprocentowo pewna metoda, dlatego przymierzając stanik sama musisz go krytycznie ocenić. Jeśli znalazłaś dobry dla siebie obwód - 70 - to super. Teraz pójdź do sklepu, poproś o 70C, 70D i 70DD (jeśli w sklepie będą staniki polskie a nie brytyjskie, to miseczka DD nie istnieje, poproś wtedy o 70E) - przymierz wszystkie i sama się zastanów w którym Tobie jest najwygodniej, a Twój biust wygląda najlepiej.
-
2009/12/30 14:39:32
teraz pisze to dla mojej przyjaciolki. ; ))

ehm, normalka, chudzina taka pod biustem 70, w biuscie 87.

jaki powinna nosic?
-
2009/12/30 16:03:01
Besamo-ja rowniez prosze o rade:-)
Pod biustem mam 90 cm, w biuscie ok 105.Jaki mam rozmiar kupic?Najlepiej polskiej firmy, np. Krisline czy Konrad.Miałam kiedys z Krisline miekki stanik w rozm.80D, wg. mnie lezał ok, za to juz push-up z tej samej firmy i w tym rozm był wyraznie za mały.
Prosze o pomoc :-)
-
2009/12/31 11:27:55
nieidealna15 poradziłabym przyjaciółce 65E firm brytyjskich, czyli 65F w firmach polskich.

figga771 z brytyjskich rozmiarów poradziłabym Ci przymierzenie 85DD i 80F. Z polskich - 85E i 80G. (w zależności od tego jak ciasno zmierzyłaś się pod biustem i na jak rozciągliwy model stanika trafisz). Konrad, zdaje się, trzyma typową rozmiarówkę polską, ale ma ją dosyć oganiczoną, więc nie wiem czy dasz radę coś na siebie znaleźć. Za to w Kris Line nie podejmuję się określać rozmiaru - teoretycznie twierdzą, że trzymają typową rozmiarówkę brytyjską, ale w praktycze różnie to wygląda - czasem miseczki wypadają duże, czasem małe, mocno się to zmienia w zależności od modelu. Obwody kiedyś robili bardzo rozciągliwe, ostatnio ponoć są bardziej ścisłe. Ale w pzypadku tej firmy najlepiej jest móc kupić bieliznę w stacjonarnym sklepie, bo zamawianie rozmiaru to trochę ruletka ;).
-
2010/01/01 14:09:40
hej, dzięki serdeczne za poradę. Zaczęłam przyglądać się szczegółowo temu, jak noszę staniki i jak one tak na prawdę na mnie leżą i z przerażeniem zauważyłam, jak one po prostu mnie zakrywały i jak za duże były. Wreszcie dotarło do mojego małego rozumku :] Radziłaś mi 65B, na razie mam jedynie 70A, ale już widzę różnicę. 65B nie miałam okazji przymierzyć jeszcze. Jeśli nie znajdę dość szybko to myślę, że pozwolę sobie na jeszcze jakiś niedrogi 70A, jako stan przejściowy i będę stopniowo kompletować prawidłową dla mnie bieliznę (z pieniążkami też niestety na razie krucho, więc trzeba poczekać).
Mam jeszcze pytanie. Próbuje dojść jak by się rozmiar 65B (ewentualnie 70A, jeśli tego mniejszego nie mogłabym znaleźć; dopóki nie będę pewna nie chcę zamawiać online, zwłaszcza, że koszty przesyłki dochodzą,troszkę poczekam) przełożył na oznaczenie brytyjskie? czy byłoby to ok. 30A?
Dzięki za pomoc i szczęśliwego Nowego Roku!
-
2010/01/02 19:26:02
mam jeszcze pytanie, wiem ze jest o tym odrebny wątek, ale zaduzo tam tego i chcialam zapytac co sądzisz nt biustonosza gorsenii beauty 402?:) znalazlam taki w miare ladny i tani...;}
-
2010/01/03 17:47:14
Witaj Besamo:)
To fantastyczne, e potrfisz tak pomóc w doborze biustonosza!
Bardzo proszę o pomoc w doborze: mój obwód pod biustem, mierzony ciasno, to 74 cm, a obwód w biuście , mierzony w biustonoszu to 103-104 cm.
Do tej pory kupowałam biustonosze różnych firm w rozm. 80D, a ostatnio 80E ale właściwie nigdy nie byłam zadowolona.
Proszę o pomoc i pozdrawiam:)
-
2010/01/05 01:40:09
przypadkiem trafilam na te strone. Zaczelam czytac porad jakich udzielilas innym, co spowodowalo iz sama zaczelam bardziej watpic w moj rozmiar biustonosza. nosze w chwili obecnej 75D z triumpha. Wydawalo mi sie niby ze jest ok, ale okazuje sie ze nie jest :) Prosze o pomoc

82 pod biustem/95 w biuscie.

-
2010/01/06 00:40:15
angel.m polskie 65B i brytyjskie 65B (30B) są bardzo podobne. Wyjściowa miseczka taka sama we wszystkich rozmiarówkach to D (różnica obwodów 19 cm), różnice zaczynają się dalej. C, B i A są jeszcze bardzo podobne, bo to niewiele rozmiarów i bez "zdublowanych" literek typu DD, FF itd, tabelka polska i brytyjska zaczynają się poważnie rozłazić dopiero przy większych miseczkach :).

valha przykro mi bardzo, ale niestety nigdy nie miałam, ani nawet nie przymierzałam żadnego stanika Gorsenii więc nie potrafię Ci pomóc, musisz poczytać opinie gdzie indziej.

angiemm obwód 80 nie ma szans dobrze podtrzymywać Twoich piersi, bo jest szerszy niż Twój realny obwód pod biustem :). Spróbuj przymierzyć brytyjski rozmiar 70GG (32GG) albo polskie 70K.

skutelek jeśli dobrze się czujesz w biustonoszach z obwodem 75 to warto przy takich zosać. Poradziłabym tylko trochę większą miseczkę - brytyjskie 75DD (34DD), albo kontynentalne (czyli m.in. triumphowe) E. No chyba, że się okaże, że przy porządnym zagarnięciu piersi do miseczek obwód magicznie się powiększy i pojawią się bułeczki - wtedy próbuj dalej z większymi miseczkami nie zmieniając obwodu :).
-
2010/01/09 17:21:55
Bardzo dziękuję:)
Już zamówiłam pierwszy mój biustonosz w prawidłowym rozmiarze i czekam:)
Pozdrawiam
-
2010/01/13 23:45:08
angiemm pamiętaj, że doradzając wirtualnie nie jestem w stanie podać rozmiaru, który na sto procent będzie pasował, dlatego przyjrzyj się krytycznie stanikowi, który zamówiłaś! Kupując w sklepie internetowym zawsze masz prawo wymienić lub zwrócić biustonosz, więc jeśli cokolwiek nie będzie pasowało - nie zrażaj się i nie wrzucaj stanika do szuflady, tylko oceń co jest nie tak i wybierz inny rozmiar.
-
2010/01/18 13:46:01
a ja mam pod biustem ciasno mierzone 70 cm, w biuście 87 cm. podejrzewam, że pewnie będzie to 65, ale jaka miseczka??
-
2010/01/18 22:33:06
Witam :)

Bylam dzis na moich pierwszych prawdziwych zakupach. Sklep wyszukalam na forum biusciastych. Poszlysmy razem z mamą. Wymierzone, z informacja jaki przyblizony rozmiar (od Ciebie). Kiedy zalozylam stanik i zobaczylam jak moje piersi pieknie leza, nie chcialam go zdejmowac. mama troszke z przerazeniem, jakie g/h, ona przeciez c nosi, ewentualnie d :) ale po przymierzeniu zmienila zdanie.
Jeszcze wiele nauki przed nami, ale juz jest cos. :)
Dziekuje za uswiadomienie :)
-
2010/01/21 10:23:57
Witam,
Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza, wymiary:
- 76cm-pod biustem, ciasno, na wydechu
- 96cm w biuście
Dotychczas nosiłam jak większość kobiet sławne i wszechobecne 75C.
Jaki rozmiar prawidłowo powinnam nosić???

Z góry dziękuję za pomoc.
-
2010/01/27 10:44:56
Proszę o poradę gdzie w okolicy Katowic mogę kupić staniki w rozmiarze: Brytyjski 80 H lub polskie 80 L???
-
2010/01/27 22:21:40
Proszę o pomoc w doborze stanika- pod biustem 87 cm,, w biuście 105 cm. Do tej pory nosiłam 85 B-C, ale miseczki są zdecydowanie za małe.
-
2010/01/28 19:33:21
Dominikana25 z polskiej rozmiarówki powinnaś mieć właściwie 70G a z brytyjskiej 70F.
Jokar77 powinnaś nosić z polskich rozmiarów 80F a z brytyjskich 80E
-
2010/02/02 13:07:49
Witam :) Także prosze o pomoc .. Probuje od dluzszego czasu dobrac odpowiedni biustonosz, ale jakos nie udaje mi sie :(( Pod biustem, ciasno, mam 74 a w biuscie 90. Jaki powinnam nosić? Obecnie mam 85 B..
-
2010/02/03 23:07:09
Wybaczcie, dziewczyny, ale jestem w ciągłych rozjazdach. Teraz znów przez półtora tygodnie będę odcięta od sieci, poodpowiadam na Wasze pytania po powrocie. A bardziej niecierpliwe zapraszam na Lobby Biuściastych, tam na pewno Lobbystki odpowiedzą Wam szybciej :).
-
2010/02/15 01:41:49
pomocy
chyba wszystkie moje staniki sa w zlym rozmiarze. normalnie nosze 36E ale piersi wylewaja mi sie z miseczek. gdy jedak przymierzam stanik z miseczka F to jest za duzy. moj obwod pod biustem to 86cm a biustu w staniku 109. pomocy jaki stanik jest odpowiedni dla mnie (polska i ang rozmiarowka)

dzieki
-
2010/02/15 08:56:43
Bo na pewno nosisz za duży obwód pod biustem powinnaś nosić bryt. 34 lub polskie 75
-
2010/02/15 08:59:20
nutkaa94 nosisz zdecydowanie za szeroki pod biustem. Ja mam pod biustem 92 cm a nosze 80, więc jak Ty mając 74 cm możesz nosić 85??? Spróbuj 65 a miseczka absolutnie nie B tylko pewnie jakieś E lub F
-
2010/02/19 22:34:08
Proszę również o pomoc w doborze rozmiaru, obecnie jestem w 36 tygodniu ciąży - moje wymiary to 85 pod biustem i 108 w biuście bez stanika a 105 w staniku (przed ciążą nosiłam rozmiar 70E z Triumpha ale dokłądnych swoich wymiarów nie pamietam) Jaki w tej chwili powinnam mieć rozmiar stanika (poprosze również w polskiej rozmiarówce)? Jaki rozmiar stanika do karmienia zakupić? Czy Melissa na początek byłaby dobra - ale w jakim rozmiarze (chciałabym jakiś do karmienia w kolorze cielistym)
Czy na noc warto kupować stanik bez fiszbin bo na codzień to TYLKO z fiszbinami chce.
-
2010/02/24 09:19:48
Hej, jak wszyscy Cię męczą to ja też :) Pod biustem 72cm, w biuście takie nic- 80cm. Ale mój stanik 70A jakoś dziwnie leży :/ Poradzisz coś...? Pozdrawiam :)
-
2010/02/24 09:20:19
Hej, jak wszyscy Cię męczą to ja też :) Pod biustem 72cm, w biuście takie nic- 80cm. Ale mój stanik 70A jakoś dziwnie leży :/ Poradzisz coś...? Pozdrawiam :)
-
2010/02/26 15:11:54
ludwik-1 spróbuj przymierzyć brytyjskie 65E albo polskie 65F.

skutelek bardzo się cieszę, że Tobie i mamie udało się znaleźć odpowiednie staniki :). Mam nadzieję, że będą się dobrze nosiły! I pamiętajcie, nie warto na początku szaleć z zakupami. Jeśli dosyć długo nosiłyście złe rozmiary, to dobre staniki zmienią teraz trochę kształt piersi i wymiary i może się okazać, że niedługo będziecie musiały zaopatrzyć się w nową bieliznę w jeszcze innych rozmiarach, więc lepiej nie kupować od razu za dużo, ale poczekać na ustabilizowanie rozmiarów.

dominikana25 węższy obwód lepiej podtrzyma Ci piersi, a do niego trzeba odpowiednio przeliczyć miseczkę. Dlatego na Twoim miejscu przymierzyłabym brytyjskie 70F, czyli nasze rodzime 70G lub 70H.

ahag dziękuję za pomoc pod moją nieobecność :). Zajrzyj na Biuściastą Mapę Świata. Zaznaczamy tu sklepy oferujące szeroką rozmiarówkę. Przy każdym jest jego lokalizacja, opis, strona internetowa, itd. W Katowicach i okolicznych miastach jest na mapie kilka "szpilek" wybierz, która Ci najbardziej odpowiada :).

jokar77 jesteś na granicy brytyjskich rozmiarów 80E i 80F, najlepiej by było gdybyś miała okazję przymierzyć jeden i drugi i sprawdzić, w którym czujesz się lepiej. Z polskiej rozmiarówki polecałabym 80G.

nutkaa94 obwód 85 nie ma szans podtrzymać Twojego biustu, jest o 10cm szerszy niż Twój własny obwód! A do tego trzeba wziąć poprawkę na to, że obwód jest elastyczny i trochę się rozciąga, należy więc nieco go zaniżać przy dobieraniu rozmiaru. Tobie przy 74cm pod biustem radziłabym przymierzać staniki z obwodem 70, nie szerszym! Na 90cm w biuście powinien pasować brytyjski rozmiar 70DD lub polski 70E (miseczka "rośnie" z B do DD czy E bo przy innym obwodzie inaczej się ją oblicza). Jednak nosisz teraz 85B, a to teoretycznie przeznaczone jest na 99cm w biuście, a nie 90! Dlatego trudno mi dokładnie doradzić rozmiar, ale 70DD czy 70E może się okazać zdecydowanie za małe, jeżeli w 85B miseczka jest odpowiednia. Zgodnie z tym lepsze byłoby brytyjskie 70FF lub polskie 70I. Najlepiej by było, gdybyś mogła odwiedzić jakiś dobry stacjonarny sklep i pomierzyć więcej rozmiarów, bo między 70DD a 70FF są jeszcze dwie miseczki, to duży rozrzut.
-
2010/02/26 15:34:11
lalkajj25 tabelkowo powinno pasować Ci raczej nawet 36FF, a nie 36F. A jeśli piersi wylewają Ci się z miseczek, to najlepszy dowód na to, że E jest za małe :). Czy na pewno F mierzyłaś też przy obwodzie 36? Bo miseczki o takiej samej literce rosną wraz z szerokością obwodu. Jeśli tak, to nie pozostaje nic innego, jak nadal mierzyć różne staniki w rozmiarze 36F lub 36FF, odpowiednio zagarniać całe piersi do miseczek i po prostu znaleźć odpowiedni krój - czasami stanik wydaje się za mały/za duży, a po prostu jest z naszym biustem niekompatybilny, rozmiar jest w porządku, tylko krój nie ten :). Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć odpowiedni.
P.S. Jeżeli 86cm pod biustem jest zmierzone ciasno i 36tki dobrze trzymają, to nie szalałabym z obwodem 34, to już jednak spore zaniżenie. Ale jeźeli mierzyłaś luźno, albo obwód stanika jeździ Ci po plecach, to wtedy warto zmierzyć 34GG.

anesle spróbuj przymierzyć brytyjskie 80FF lub polskie 80I. Niestety nie podejmuję się oceny rozmiaru Melissy, bo nigdy nie miałam stanika tej firmy, więc nie wiem czy trzymają klasyczną rozmiarówkę. Jeżeli chcesz Melissę, a nie jesteś pewna rozmiaru, to zawsze możesz napisać do nich maila, powinni powiedzieć jaki ich rozmiar jest odpowiedni na Twoje wymiary :). Myślę, że na noc stanik bez fiszbin będzie dobrym rozwiązaniem. Ale pamiętaj, żeby w takim też dobrać odpowiedni rozmiar, a nie kupić jakieś M, L, czy XL. Piersi w czasie ciąży i karmienia są, jak na pewno sama czujesz, cięższe i bardziej narażone na powstawanie rozstępów itd, więc należy im się odpowiednie podtrzymanie (czyli dobry obwód) i nieuciskanie przez za małą ilość materiału w biuście (więc odpowiednia miseczka).

freta666 no no, żadne nic. Wszystkie biusty, niezależnie od rozmiaru, to nasze piękne piersi, a nie nic :) ! Teoretycznie według tabelek 70A powinno być ok. Jeżeli nie jest, to może bardziej będzie Ci pasował węższy obwód? W takim przypadku przymierz 65C. A poza tym zapraszam Cię serdecznie na forum Lobby Małobiuściastych. Tam na Twoje pytania odpowiedzą ekspertki od mniejszych biustów. Bardzo możliwe, że Twój rozmiar jest odpowiedni, powinnać po prostu poeksperymentować z innymi krojami staników. Ja niestety nie mam zbyt dużej wiedzy o bieliźnie odpowiedniej dla mniejszych piersi, dlatego myślę, że odpowiedzi, które dostaniesz na tym forum mogą być o wiele bardziej sensowne i przydatne niż moje :).
-
2010/03/17 17:44:50
witam
to i ja pomęczę ;)
wymiary :
pod biustem na ścisk 87 na luzie 95
w biuście - mierzone pochylona w dół, z pominięciem brodawek 119/120
wyprostowana z pominięciem brodawek 116
ale. jestem w ciąży więc biust może mi jeszcze urosnąć. tak wiem wybrałam sobi moment ;) no ale lepiej teraz niż nigdy ;) a wszystkie staniki które mam doprowadzają mnie już do szału. tematem interesuję się już od dłuższego czasu ale jeszcze ni trafiłam na dobry stanik.
-
2010/03/17 21:52:38
kkinder wybrałaś bardzo dobry moment, dbanie o piersi podczas ciąży jest bardzo ważne, bo wtedy ich rozmiar potrafi mocno się zmienić więc brak odpowiedniego podtrzymania może być szczególnie uciążliwy. Na Twoim miejscu przymierzyłabym brytyjski rozmiar 85H (38H). A jeśli rozmiar okaże się dobry, to nie kupuj zbyt wielu staników od razu, bo w czasie ciąży i karmienia niewykluczone, że wymiary będą Ci się jeszcze bardzo zmieniały :).
-
2010/03/18 16:09:54
dziękuję bardzo!
zakupiłam dziś na allegro freyę arabellkę w tym rozmiarze. już się nie mogę doczekać ;)
-
2010/03/21 17:27:28
witam, moje wymiary to 78 pod biustem i 89 w biuście, zazwyczaj noszę staniki 70b nieusztywniane i 75a-b usztywniane, powiedz mi proszę czy dobrze dobrałam stanik.
i jeszcze jedno pytanie: fiszbiny zazwyczaj wpisują się u mnie w środek pach ale pomimo to przy zgięciu pach robi się "bułeczka" czy rzeczywiście jest to wina noszenia źle dobranych staników przez dłuższy okres, czy może taka już kobieca uroda?

pozdrawiam :)
-
2010/03/23 21:16:10
Witam, również bardzo prosiłabym o radę - moje wymiary to 75 pod biustem i 85-86 w biuście ... czy 70B to dobrze dobrany biustonosz??

Dziękuję z góry za odpowiedź! :)
-
2010/03/24 10:14:24
kkinder mam nadzieję, że będzie pasował :). Ale pamiętaj, żeby przyjrzeć mu się krytycznie, bo ja nie mierząc Was na żywo jestem w stanie podać "tabelkowy" rozmiar, indywidualne różnice i lekkie odchylenia od tabelek są jak najbardziej normalne, musisz więc dokładnie ocenić czy rozmiar na pewno pasuje.

shah.hanah jeżeli w 70tkach czujesz się dobrze i nie jest Ci za ciasno, to spróbuj przymierzyć rozmiar 70D (pamiętając o dokładnym wygarnięciu całych piersi do miseczek). Jeśli trafisz na bardziej ciasny model - przymierz 75B. Co do "bułeczki" - trudno mi powiedzieć nie widząc jej - niewielka (a u niektórych trochę większa) fałdka skóry obok pachy to coś zupełnie normalnego, jeżeli taka fałdka po zagarnięciu jej do biustonosza i wyskakuje z niego po pierwszym ruchu ręką - najprawdopodobniej nie jest "bułeczką" tylko cechą Twojej budowy :)

s_hangover czy jest dobrze dobrany musisz ocenić sama - zagarnij dokładnie całe piersi do miseczek i oceń, czy aby na pewno mieszczą się w nich, nie pojawiają się nigdzie żadne "bułeczki", a fiszbiny okalają całe piersi. Z tabelek wynikałoby, że powinnaś nosić raczej 70C, ale zdarza się, że tabelki sobie, a nasze ciało sobie. W każdym razie 70C to dostępny w większości sklepów z bielizną rozmiar, więc nie zaszkodzi przy kolejnych zakupach przymierzyć taki stanik i porównać, który leży lepiej.
-
2010/03/24 20:58:50
Dziękuję bardzo,70C nie uciska mi tak piersi :) szkoda,że zawsze sądziłam,że "c jest dla dużych biustów" i prędzej nawet nie myślałam o zwiększeniu miseczki;/

-
2010/03/26 08:31:34
Dziękuję bardzo za poradę ;) spróbuję przymierzyć 70D, bo na prawdę jestem ciekawa efektu :)
-
2010/04/07 15:55:48
Moje wymiary to: pod biustem ciasno: 79 cm pod biustem luźno: 85 cm biust pochylona: 96 cm
biust stojąc prosto: 94 cm
talia: 78 cm
Jaki powinnam dobrać rozmiar?? Zwykle nosiłam 75 b lub 80 b i wygląda to raczej na maleńki biuścik- jakbym go w ogóle nie miała. Jak go porządnie zgarnę to nawet coś tam jest. Ogólnie jestem bardzo niezadowolona z mojego biustu. Błagam doradźcie coś :)
-
2010/04/07 16:34:36
Hej:) moje wymiary: ciasno pod biustem: 74 cm, pod biustem luźno: 76, bez stanika pochylona: 90, a w staniku w tej samej pozie: 88, bez stanika na prosto: 84 i tyle samo w staniku stojąc prosto:) Zazwyczaj kupuję staniki w rozmiarze 75B ale one nie sprawdzają się;/ dzięki za pomoc i odpowiedź:):)
-
2010/04/07 21:52:01
Mam pytanko, czy lekki 'kaczy dziobek' w miekkim staniku (kostar - noemi 083) to sprawka mojego niepelnego biustu? czy to czesto spotykane?:)
-
2010/04/08 11:16:32
Mroczna, ja mam podobne wymiary do twoich i podobno moj biust wcale taki maly nie jest:) a w usztywnianych biustonoszach nawet dosc okazale wygladal:p ale ze teraz mam miekkie to troszke sie zmniejszyl, wizualnie:)
-
2010/04/28 10:34:41
s_hangover cieszę się, że w nowym rozmiarze Ci wygodniej. Pamiętaj, że piersi wcześniej ściskane przez zbyt małe miseczki teraz wreszcie mogą wrócić do naturalnego kształtu i wielkości, więc przyglądaj się krytycznie stanikom, bo może się okazać, że niedługo będziesz potrzebowała miseczki o rozmiar większej.

mroczna_ja niezadowolona możesz być tylko ze staników :). W złym rozmiarze piersi są ściskane przez zbyt małe miseczki, rozsmarowywane przez zbyt luźny obwód, brrr. Ale w dobrym zawsze wyglądają pięknie. Spróbuj przymierzyć rozmiar 75D, porządnie zagarniając całe piersi do miseczek. Jeśli pokaże się wtedy jakakolwiek "bułka" - sięgnij po 75DD (z brytyjskiej rozmiarówce) lub 75E (w polskiej).

karolka365 75B ma na Ciebie przede wszystkim zbyt luźny obwód, więc nie ma szans na ładne podtrzymanie biustu. Spróbuj przymierzyć 70C lub 70D (raczej to drugie), powinny sprawować się lepiej :).

valha niestety nigdy nie przymierzałam staników Kostara, więc trudno mi powiedzieć czym jest to spowodowane. Dziobki mogą być spowodowane różnymi rzeczami - nie do końca dobrze dobranym rozmiarem, złą konstrukcją stanika, dobrą konstrukcją stanika ale kompletnie niekompatybilną z naszymi piersiami, źle wyregulowanymi ramiączkami. Jeżeli jesteś pewna, że rozmiar jest ok i odpowiednio podciągnęłaś ramiączka, to albo ten stanik po prostu jest kiepsko uszyty, albo do siebie nie pasujecie :). W każdym razie każdy biust da się ubrać tak, żeby nie robiły się żadne dzioby, po prkstu trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie krój. Na pewno nie jest tak, że mając lekko niepełny biust jesteś skazana na wieczne kacze dzioby :).
-
2010/04/28 21:51:21
Witam.Bardzo proszę o poradę doboru rozmiaru stanika.Moje wymiary to 72cm. ciasno mierzone pod biustem i 78 cm. w biuście ( o ile to biustem mozna nazwać ;) ) mierzone bez stanika.Zawsze kupuję staniki typu push-up .Z góry dziękuję za odpowiedź.
-
2010/05/14 22:39:28
Witam Cię,
również poproszę o poradę. Najpierw wymiarki: 74 i 88. Mój problem jest taki, że między piersiami (patrząc bez stanika) mam przerwę prawie 4 cm. Chciałabym jakoś ułożyć piersi, by przy noszeniu bluzki z dekoltem nieco się uniosły i zbliżyły do siebie. Czy jest coś na co zwracając uwagę uda mi się zniwelować ten odstęp?
Pozdrawiam.
-
2010/05/26 11:29:00
Hej! podobnie jak inne dziewczyny mam problem właśnie z doborem stanika. Mój problem jest niestety taki że podczas odchudzania niestety mój biust zmalał. Moje wymiary pod biustem to 78 i w biuście 96. Zawsze nosiłam i kupowałam biustonosze 75B. Bo miseczka C i dalej była za duża (tak mi się wydawało). Podobnie jak moja poprzedniczka mam "lukę" między piersiami i nie wygląda to dość ładnie. Dodatkowo dodam ze moje piersi nie są chyba zbyt jędrne i niestety "zwisają". Proszę o poradę. I z góry dziękuje.
-
2010/05/28 17:51:46
Witam! Ja również potrzebuję porady, jestem w ciąży i rozwiązanie będzie za niecałe 2 miesiące. Przed ciążą nosiłam stanik w rozmiarze 75B a obecnie 75C ale czuję że to nie jest mój rozmiar, ciśnie mnie pod piersiami a na plecach biustonosz "podjeżdża" mi do góry co jest bardzo uciążliwe. Zależy mi na kupnie dobrego biustonosza zarówno do chodzenia na codzień jak i do karmienia dziecka kiedy już się urodzi. Moje wymiary to: mierzone ciasno pod piersiami 81cm i mierzone luźno w piersiach 95cm. Bardzo proszę o pomoc w doborze rozmiaru zarówno w rozmiarówce polskiej jak i zagranicznej.

PS. Dokładnie takie same wymiary jak ja ma moja mama, kobieta po 50, tylko nie wiem czy dla niej będzie dobry taki sam rozmiar jak i dla mnie, choć podejrzewam że tak.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
-
2010/05/30 11:20:54
just-a31 oczywiście, że Twoje piersi można nazwać biustem :). A żeby wyglądały pięknie spróbuj przymierzyć biustonosz w rozmiarze 70A lub 65B. Pamiętaj, że rozmiar łatwiej dopasować w miękkim staniku, lepiej w nim widać czy miseczki nie są za małe albo za duże. Dlatego nawet jeśli zdecydujesz się kupić usztywniany, to mierzenie radziłabym Ci zacząć od miękkich.

small_rainbow przy odpowiednio dobranym rozmiarze wszystkie piersi dobrze wyglądają w dekoltach :). Różnica między takimi naturalnie rosnącymi blisko siebie, a rosnącymi trochę dalej jest taka, że pierwsze w mocno zbierających stanikach tworzą wizualnie efekt "kreseczki", a drugie "dolinki" między wypukłościami ;). Jedno i drugie może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Przede wszystkim zadbaj o dobry rozmiar, jeżeli ciasno zmierzyłaś się pod biustem, to zacznij przymierzanie od 70D. Piersi zbierają do środka modele o kroju plunge, czyli takie, których łączenie miseczek jest dosyć niskie. Jeśli chodzi po prostu o ładne zebranie, to możesz spróbować miękkich staników o takim kroju, takich jak na przykład Freya Eleanor, albo lekko usztywnianych jak Freya Deco. Bardziej spektakularny efekt dadzą mocniej usztywniane i przeznaczone przede wszystkim do dekoltów staniki takie jak np. Masquerade Shanghai.
Rozmiar 70D powinien być dosyć łatwo dostępny w większości sklepów, więc oczywiście nie musisz trzymać się firm o których piszę :). Podałam akurat te, bo mój rozmiar wypada już z rozmiarówek większości popularnych w Polsce firm, więc takie marki jak te wyżej znam najlepiej.

lola1991 bez stanika prawie każde piersi trochę zwisają i to zupełnie normalna sprawa :). Jest taka fajna strona na której pokazane jest jak bardzo różnorodne są prawdziwe kobiece biusty i jak normalne jest to, że trochę zwisają i niekoniecznie wyglądają jak idealnie okrągłe kulki :). Jeśli chodzi o rozmiar, to czy ciasno zmierzylaś się pod biustem? Jeżeli tak, to przymierz rozmiar 75, ale z brytyjską miseczką DD, czyli polską E. Jeśl będziesz pamiętała o porządnym wygarnięciu całych piersi do miseczek, to wcale nie będzie za duże, a już na pewno nie uwierzę, że takie jest 75C ;). Jeżeli nie zmierzyłaś się bardzo ciasno, to możliwe, że piersi będą lepiej potrzymane kiedy sięgniesz po ciaśniejszy obwód z odpowiednio przeliczoną miseczką (luka między piersiami, złe podtrzymanie, wrażenie że piersi wiszą nawet w biustonoszu często są spowodowane właśnie ztyb luźnym obwodem, który nie zapewnia piersiom właściwego podtrzymania) czyli brytyjskie 70F lub polskie 70G/H. Tu też pamiętaj, żeby dokładnie zagarnąć całe piersi do miseczek.
-
2010/05/30 11:23:03
magdzik126 ojej, dobrze że postanowiłaś zadbać o dobranie rozmiaru, bo w ciąży i podczas karmienia piersi stają się znacznie cięższe i dobre podtrzymanie jest szczególnie ważne :). W czasie karmienia piersi pewnie będą jeszcze zmieniały rozmiar, więc nie kupuj za dużo staników od razu, żeby potem nie trzeba było wszystkich wymieniać. Skoro obwód 75 podjeżdża Ci na plecach, to powinnaś przymierzyć 70. Z odpowiednio przeliczoną miseczką będzie to brytyjskie 70F, a polskie 70G. Ale zaniżenie obwodu o 10 centymetrów to w niektórych modelach dosyć dużo - możliwe że trafiałaś na bardzo rozciągliwe, a w takich trochę bardziej stabilnych wystarczy Ci brytyjskie 75DD, czyli polskie 75E. Warto przymierzyć i te z obdowem 70 i 75 i zdecydować w którym rozmiarze danego modelu stanika czujesz się lepiej, nic nie jeździ po plecach, ale też nie uciska żeber.
A przy okazji dobra wiadomość - rynek "karmników" niedawno zaczął się sympatycznie rozwijać i w czasie karmienia młoda mama nie jest już skazana na staniki czarne, białe i beżowe, ale może poszaleć z kolorami, koronkami i wzorami :).
Mamie poleciłabym taki sam rozmiar jak Tobie - z uwagą, że nasze mamy często początkowo odczuwają dużą niechęć do zaniżania obwodu, a w dodatku mama nie jest w ciąży ani nie karmi, więc jej biust jest najprawdopodowniej lżejszy od biustu młodej mamy w podobnym rozmiarze - więc radziłabym zacząć dopasowywanie od staników z obwodem 75, a do 70tek przejść jeżeli te okażą się za luźne.
-
2010/06/10 20:08:02
besame.mucho proszę podaj mi , jaki numer stanika powinnam nosić: obwód pod biustem -77cm, obwód w biuście - 82cm. Wyszło mi, że 70 A. Czy dobrze?
-
2010/06/13 16:28:39
Proszę o pomoc: 72/82 i biust obwisły (3-krotna matka karmiąca)
-
2010/06/15 21:37:49
Witam również mam problem z doborem biustonoszu mam 75cm pod biustem i 83cm w biuscie . W tej chwili nosze 75A i mysle ze obwod jest ok biustonosz zostaje na miejscu i jest wygodnie (gdy przymiezylam 70 było strasznie ciasno a na plecach powstały wałeczki wielksze nawet od moich niby piersi) .
Problemem wiec jest co bardzo dziwne to że pomimo iz w biuscie nic nie mam (gdy zdejme biustonosz jestem calkiem plaska to fakt a nie przesada) to z tego co przeczytałam zauwazylam ze pod paszkami mam wałeczki i tak jakby troszke tez z przodu sie robiły .
Nie wiem jak to rozumiec moze troche ma wystwac bo chocbym nie wiem jak sie mierzyla pod i w biuscie to nawet 10cm roznicy nie bedzie czyli powinno byc AA ale skad te waleczki czy mozliwe ze mam wiecej tłuszczu niz ogolnie biustu i dlatego sie "wylewa". Dodam ze mam 21 lat, 152cm i 52kg wagi.
-
2010/06/17 16:50:09
Witaj besame.mucho, Twój blog to fantastyczna sprawa, przeczytałam masę komentarzy i próbowałam dopasować Twoje wskazówki do siebie ale już się pogubiłam w tych rozmiarach:) Tak więc napiszę jakie są moje i będę bardzo wdzięczna za Twoje rady.
Tak więc:
Do tej pory nosiłam stanik w rozmiarze 75 B czyli tak jak pewnie większość kobiet z niezbyt dużymi piersiami. Teraz kiedy się zmierzyłam, pod biustem mam 75 cm na ścisku a w biuście mierząc raczej lużno jest to 91 cm, przy czym w tej chwili mam na sobie usztywniony stanik i pewnie gąbeczka robi swoje w tej objętości:) Jestem osobą szczupłą więc drastyczne zaniżanie nie będzie konieczne, największy problem mam jednak z określeniem miseczki. Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję.
-
2010/06/18 15:56:32
Jolinek24 to zależy jak mocno ścisnęłaś się pod biustem, jak mocno ciasne staniki lubisz nosić i na jak rozciągliwy model trafisz :). Moim zdaniem najlepiej będzie jeżeli przymierzysz i 75A i 70A i 70B (w 70tkach jesteś na pograniczu tych rozmiarów) i sama zdecydujesz w czym czujesz się i wyglądasz lepiej. Czasami zaniżenie obwodu aż o 7 centymetrów to za dużo (w modelach bardzo ciasnych), a czasami (w tych bardziej rozciągliwych) dopiero takie zaniżenie zapewnia komfort noszenia, dlatego lepiej pomierzyć to i to zamiast przywiązywać się tylko do jednego rozmiaru.

Zipvirgin na początek powiem, że dobrze dobrane staniki potrafią znacznie poprawić kondycję biustu zniszczonego złym podtrzymaniem w czasie ciąży i karmienia :). Jesteś na pograniczu kilku rozmiarów, dlatego najlepiej byłoby, gdybys miała okazję przymierzyć następujące rozmiary: 70A, 70B, 65C i 65D. Różnice w obwodzie wynikają stąd, że w niektórych modelach zaniżenie obwodu tylko o 2 centymetry może być niewystarczające dla dobrego podtrzymania, a w innych zaniżenie aż o siedem może być zbyt duże. Pamiętaj o dokładnym zagarnianiu całych piersi do miseczek i odpowiednim wyregulowaniu ramiączek, a jestem pewna, że Twój biust szybko wróci do formy :).

Bardzoinna a jaką miseczkę przymierzyłaś przy obwodzie 70? Bo wiesz, zmniejszając obwód trzeba przymierzyć większą miseczkę, inaczej biust nie ma się gdzie podziać i wszystko ląduje pod pachami lub na plecach, a obwód wydaje się znacznie bardziej ciasny niż w rzeczywistości. Na Twoim miejscu spróbowałabym przymierzyć 70B (wyliczając miseczkę odejmujemy od obwodu w biuście obwód kupowanego stanika, a nie nasz własny obwód pod biustem, dlatego zmieniszając obwód zwiększamy literki), ale pamiętaj, żeby zakładając biustonosz dokładnie zagarnąć rękami całe piersi do miseczek (czyli sięgasz ręką pod pachę - daleko, prawie że w stronę pleców i zagarniasz całą miękką tkankę do miseczki, to co nie jest biustem tylko tłuszczykiem samo sobie spokojnie znajdzie drogę z powrotem).
Jeżeli przy takiej technice zakładania 70tka nadal będzie wydawała się zbyt ciasna spróbuj założyć 75AA lub 75A, ale również pamiętając o wgarnianiu biustu do miseczek!
Jeżeli w przypadku któregokolwiek z obwodów pokażą się, tak jak teraz, bułeczki - sięgnij po większą miseczkę (i nie rezygnuj z 70tek jeżeli będą wydawały Ci się ciasne, a nad miseczkami będą bułki - najpierw przymierz stanik z odpowiednio dużymi miskami, a dopiero jeśli wtedy nadal będzie wydawał się zbyt ciasny przymierz 75tkę). Tabelkowe wymiary są uśrednione, nie wszystkie idealnie do nich pasujemy, zazwyczaj pojawiają się pewne różnice - tabelki powinny być dla nas tylko sugestią od jakiego rozmiaru zacząć przymierzanie, a nie ostateczną wyrocznią :).

Panterulka dziękuję za miłe słowa :). Na Twoim miejscu spróbowałabym przymierzyć stanik w rozmiarze 70DD (brytyjskie) lub 70E (polskie, niemieckie). Jeżeli obwód byłby dla Ciebie za ciasny, to spróbuj z 75C, ale bardzo rzadko okazuje się, że żadne zaniżenie nie jest potrzebne. Pamiętaj o dokładnym zagarnianiu piersi do miseczek i odpowiednim regulowaniu ramiączek, a jeśli wtedy miseczki w mierzonych modelach okażą się za małe, to sięgnij po większą literkę, absolutnie nie po większy obwód.
-
2010/06/18 23:34:58
mam pod biustem 82 cm a w biuście 95 cm. mam problem bo nigdy nie mogę sobie dobrać dobrego stanika. jeden za mały, a drugi za duży. prosiłabym o rozmiar brytyjski i polski
-
2010/06/19 07:23:20
przepraszam zmierzyłam jeszcze raz mam 79/95
-
2010/06/19 12:00:54
Witam, chcialabym kupic gorset, zastanawiam sie jaki wybrac, jesli moj rozmiar biustonosza to 70e (79/95), ale chyba az tak bardzo nie nalezy zanizac obwodu? Wydaje mi sie, ze 75d bylby odpowiedni:)
-
2010/06/22 22:01:41
@Alicja_Natalia15 spróbuj zacząć przymierzanie od polskiego 75E, a brytyjskiego 75DD (34DD).

@Valha hmm, dużo zależy od własnej ściśliwości, od tego czy chcesz wymodelować gorsetem sylwetkę czy po protu mieć ładny bieliźniany gadżet, czy 79 pod biustem mierzysz ciasno, czy w dolnej części żeber i talii jesteś węższa czy taka sama jak w górnej lub szersza, czy gorset który wybierzesz to model ciasny czy luźny, itd. Ja nie jestem niestety ekspertką od gorsetów, z powodu rozmiaru noszę tylko brytyjską bieliznę, a z powodu wzrostu ich gorsety są na mnie za krótkie, więc specjalnie się na nich nie znam ;). Jeśli masz możliwość przymierzenia gorsetu w sklepie stacjonarnym, to weź 70E, 75D i 75DD :). Jeśli nie masz, to zapraszam Cię do gorsetowego wątku na Lobby Biuściastych, dziewczyny na pewno Ci doradzą.
-
2010/06/25 11:06:35
Na forum gorseciarskim cisza wiec jeszcze tu ponudze:D
Raczej ma to byc bielizniany gadzet, na luzie pod biustem mam 82-83cm, w talii 79, biodra 93cm.
Przymierzyc w sklepie raczej nie mam mozliwosci, ale jeszcze sie upewnie, moze jakies wieksze rozmiary juz mają:|
W ten wymarzony (ava 495 claudia) raczej sie nie wcisne bo maja troche inna rozmiarowke:(
-
2010/06/25 11:09:59
I jeszcze zapomnialam, czy powiekszajac obwod, miseczke zmniejszamy o 1 czy 2 rozmiary?
-
2010/07/07 14:30:58
witam
prosze dobrac mi rozmiar biustonosza

mierzone na scisk pod biustem: 90
w biuscie 104
bardzo dziekuje
-
2010/07/21 18:53:03
Pomóżcie dobrać mi odpowiedni stanik pod biustem mierzę 90-95 w biuście 114
-
2010/07/23 22:42:41
Witam serdecznie.

Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru stanika. Moje wymiary:

- 85cm pod biustem mierzone ciasno
- 105 cm w biuście mierzone luźno i bez stanika

Do tej pory nosiłam stanik 36DD ale nie wydaje mi sie to dobrym rozmiarem dla mnie.
Proszę o poradę.
Pozdrawiam.
-
2010/08/05 10:07:56
Ten blog naprawdę pomaga Dzięki niemu wreszcie mam dobrze dobrane staniki i już nie daję sobie wciskać większego obwodu, żeby miseczka pasowała. Niestety dobre staniki w większych rozmiarach są dość kosztowne jak na moje możliwości, ale warto :) Choć przyznam, że ciężko mi znaleźć stanik w polskiej rozmiarówce wiem, że w brytyjskiej muszę szukać 80 FF :)
-
2010/08/05 10:10:18
Aaaaa i odkryłam, że usztywniana miseczka wcale nie musi oznaczać lepszego trzymania biustu niż miękka :D
-
2010/08/11 21:47:39
Witam serdecznie besame. Przeczytałam dokładnie wszystkie wpisy na blogu i troche się zamieszałam, obmierzyłam sie według wskazówek i wyszło mi że powinnam nosić miseczkę I. Powaliło mnie z lekka na kolana:) może coś zrobiłam że, a może tylko się łudzę. Prosze więc o poradę Ciebie, pd biustem mam 88 w biuście 109. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam
-
2010/08/25 23:42:18
witam
proszę o pomoc i poradę - pod biustem ciasno 92, w biuście 112 korzystając z dotychczasowych rad wyliczyłam rozmiar 85G lub 90 DD????? Czy tak powinno być faktycznie?? Jaki będzie rozm UK?

Szok - całe życie nosiłam 90B, a po urodzeniu dziecka 95C
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
-
2010/09/22 19:13:52
Witam,
Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego rozmiaru stanika... W biuście mam 92 mierzone w miękkim staniku sportowym, a pod biustem 72. Kiedyś nosiłam rozmiar 75C, ale wiem, że to zdecydowanie nie dla mnie, ostatnio kupiłam 70E, jest dużo lepiej, ale kiedy się pochylam, to przy jednej piersi robi mi się "bułeczka" - prawą pierś mam większą od lewej i stąd dodatkowa trudność w doborze odpowiedniego rozmiaru...
Proszę o polskie rozmiary.
-
2010/10/08 20:03:57
To może i mi ktoś pomoże i odpowie jaki powinnam nosić biustonosz - pod biustem na ciasno mam 85cm a w biuście 98cm

Anka
-
2010/10/17 21:59:22
Witam!
Ja również z tą samą prośbą=] Przy obwodzie 85 pod biustem i 108 w biuście jaki rozmiar stanika byłby najodpowiedniejszy? Jaki model polecałybyście mi, żeby mój ciężki, "kroplowaty" biust wyglądał ładnie i seksownie? Do tej pory nosiłam Triumph Ladyform Soft w rozmiarze 80e i powiem szczerze, że na ten model nie mogę już patrzeć. Marzy mi się coś z pięknej koronki=]
Pozdrawiam
Marta
-
2010/10/22 19:51:53
witam.ja tez mam takie pyt.jaki ja powinnam nosic rozmiar stanika mając pod biustem 94cm a w biuscie 105cm
-
2010/10/24 21:00:04
Witam!
Bardzo prosze o pomoc gdyz jestem młoda i malo doswiadczona w wyborze stanika :D
Moje wymiary to pod biustem : 74
w biuście: 87
obecnie nosze stanik 75C
pozdrawiam:)
-
2010/10/25 14:08:42
Witaj, chciałam, żebyś mi doradziła jaki rozmiar stanika powinnam nosić. Obwód pod biustem 66 a w biuście 78. Pozdrawiam, Karolina
-
2010/11/06 10:17:01
nullka78 spróbuj przymierzyć staniki w rozmiarze 80D.

swislowa przymierz brytyjskie 80FF. W tym rozmiarze znajdziesz dużo delikatnych, koronkowych a nawet zupełnie przezroczystych staników :)

martusia2453 jeśli pod biustem zmierzyłaś się porządnie ciasno, to zacznij przymierzanie od rozmiaru 90C. Jeśli natomiast spokojnie mogłabyś ciaśniej, to zacznij od 85DD. Pamiętaj, żeby przy zakładaniu stanika dokladnie zagarnąć całe piersi spod pach do miseczek - może się wtedy okazać, że będziesz potrzebowała większych miseczek, niż wynika to z wymiarów.

aggtaa to bardzo dobrze, że jesteś młoda, bo im wcześniej zaczynamy nosić dobrze dobrane staniki tym mniej niszczymy sobie biusty przez za małe miseczki, które rozsmarowują całe piersi po klatce piersiowej. Obwód 75 jest szerszy niż Twój realny obwód pod biustem, nie ma szans podtrzymać Ci piersi. Spróbuj przymierzyć 70D lub 70DD (z wymiarów wynika raczej D, ale nosisz 75C, które jest przewidziane na 91 cm w biuście, więc niewykluczone, że po prostu potrzebujesz nieco większej miseczki niż sugerują tabele).

jaroszek_1 nie wiem jak ciasno zmierzyłaś się pod biustem. W przypadku szczupłych osób (a z wymiarów wnioskuję, że jesteś szczuplutka) mocne zaniżanie obwodu jest często złe, obwód wbija się w żebra i noszenie stanika staje się męczarnią, a nie normalną czynnością. Dlatego jeśli zmierzyłaś się naprawdę ciasno, to niewykluczone, że w bardziej ścisłych stanikach wystarczy Ci minimalne zaniżenie obwodu i przymierzanie rozmiaru 65B, a w bardziej rozciągliwych 60D.
Jeśłi nie zmierzyłaś się ciasno, to celuj od razu w 60D, bez zaprzątania sobie głowy 65tkami.
-
2010/11/06 10:18:10
Dziewczyny, przepraszam, że tyle czekałyście na odpowiedzi i że część z Was w ogóle ich nie dostała (nie odpowiadałam na najstarsze pytania, bo zadające je osoby pewnie i tak już nie zaglądają, żeby przeczytać odpowiedzi - jeśli się mylę, to przypomnijcie się, proszę, w komentarzach).
-
2010/11/06 12:11:06
Witam!!
nosze staniczek o rozmiarze 80D...ale zmierzyłam się teraz i pod biustem mam 75cm a w biuście 91cm...jaki rozmiar byłby dla mnie najlepszy?? proszę o pomoc i z góry dziękuje:)
-
2010/11/07 00:31:22
tu jeszcze raz martusia2453 a mozesz mi podac te rozmiary w angielskiej rozmiarówce??dziękuje
-
2010/11/07 09:25:35
Witam! Bardzo proszę o radę w dobraniu właściwego rozmiaru stanika. Moje wymiary: pod biustem 78/80, w biuście 78 ( w staniku). Interesuje mnie polska rozmiarówka. Dzięki!
-
2010/11/07 09:26:55
No i oczywiście pomyłka, sorry, w biuście 98.
-
2010/11/08 19:41:29
a ja proszę o podanie roz dla wymiaru 90 pod biustem i 110 w biuście
-
2010/11/08 22:59:13
sloneczko181951 przymierz stanik w rozmiarze 70DD

martusia2453 miseczki wyliczałam Ci wg rozmiarówki brytyjskiej. Z przeliczonymi obwodami te rozmiary to będą: 90C - 40C, 85DD - 38DD

aniatab13 przymierz stanik w rozmiarze 75E (brytyjskie. w firmach polskich rozmiarówka jest bardzo nierówna, w każdym razie _powinny_ to być okolice 75F-G. Biorąc poprawkę na to, że wieli polskich producentów szyje bardzo rozciągliwe obwody, niewykluczone że będzie lepiej jeśli przymierzysz też 70H-J)

mamru spróbuj przymierzyć stanik w brytyjskim rozmiarze 85F.
-
2010/11/09 22:25:30
kochana tyle ludkom pomogłaś, mam nadzieję że dla mnie również coś umyślisz. Mam około 74 pod biustem (ciasno, ale z możliwością swobodnego oddychania;p) i 90/91 w biuście. Jak myślisz jaki rozmiar jest dla mnie odpowiedni??? pozdrawiam:D
-
2010/11/19 09:37:19
dziękuję, a 85F jaki to odpowiednik polskiego :opps:
-
2010/11/19 13:34:40
hej.mozesz mi przeliczyc jaki ja powinnam nosic rozmiar stanika majac pod biustem 88 a w biuscie 105 ?prosze mi podac rozmiar w polskiej rozmiarówce i brytyjskiej?z góry dziękuje
-
2010/11/21 17:00:04
monika01317 przymierz stanik w rozmiarze 70DD (polskie 70E)

mamru brytyjskie 85F (38F), to w polskiej rozmiarówce będzie mniej więcej 85G/H. Piszę "mniej więcej" po polscy producenci są bardzo nierówni. U niektórych miseczki wypadają większe, u innych bardzo małe. Poza tym duża część polskich staników ma bardzo rozciągliwe obwody, przez co trzeba brać węższe i odpowiednio przeliczać miseczki. Dlatego mimo że brytyjskie staniki bardzo często zamawiam przez internet, bo nawet jeśli nie trafię z rozmiarem - jedna wymiana zazwyczaj załatwia sprawę, to polskie kupuję tylko w stacjonarnych sklepach - zazwyczaj muszę zmierzyć tyle okolicznych rozmiarów, że zamawianie i odsyłanie byłoby mocno nieopłacalne. Dlatego nie potrafię podać Ci idealnego odpowiednika w polskich firmach i jeśli masz ochotę na stanik polskiej firmy, to szczerze doradzam wybranie się do dobrze zaopatrzonego sklepu, w którym będziesz miała możliwość przymierzenia co najmniej kilku rozmiarów.

oliwkaa.1 przymierz 85DD (38DD) lub 80F (36F). To rozmiary brytyjskie. Jeśli chodzi o polskie, to przeczytaj (nad odpowiedzią dla Ciebie) odpowiedź dla Mamru, w której tłumaczę, dlaczego nie jestem w stanie dokładnie podać polskiej rozmiarówki. W każdym razie _teoretyczne_ odpowiedniki brytyjskich rozmiarów są takie: (bryt) 85DD - (pl) 85E. (bryt) 80F - (pl) 80G/H. W praktyce różnie bywa.
-
2010/11/23 13:24:08
dzięki bardzo:)
-
2010/11/25 17:16:56
Witam!
Ostatnio postanowiłam zmienic rozmiar stanika:) po pewnym programie w telewizji. Miałam "typowe" 75B. Z jakichś obliczeń w necie wychodziło mi 70C. Teraz mam biustonosz 70D. Ale nie wiem czy to odpowiedni rozmiar. Kupowałam w Triumph-ie i wymierzyłam chyba ze 20 staników. Co mnie zdziwiło? Że rozmiar jest uzależniony od danego modelu biustonosza. Jeden jest 70C, drugi 70D i są takie same. Wsumie pasował na mnie jeden z tych 20. Druga kwestia to typ stanika np. push-up. Z tego co zauważyłam kiedy poduszki są zbyt duże trzeba mierzyc większy rozmiar. Mam 73/74 pod biustem (ciasno mierzone) i 91/92 w biuscie(mierzone luzem). Mimo tego 70D i delikatnych push-upów jest chyba odrobinkę za mały. W innym modelu o tym samym rozmiarze moje piersi się utopiły:) Kupując zapiełam się na pierwszą haftrę by w razie rozciągnięcia miec zapas. Ale mimo tego, że teraz zapięty mam na trzecią jest jeszcze luzu. Co prawda nie lata mi po plecach tylko nie przylega ciasno(no chyba nie chodzi, żeby się wżynało w ciało) ale to chyba kwestia materiału z którego jest zrobiony. Sama nie jestem chyba w stanie dobrac odpowiedniego rozmiaru.
Jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica miedzy 65E a 70D
-
2010/11/25 23:32:56
Patyska23 to prawda, że niemal każdy stanik jest inny rozmiarowo. Niestety dotyczy to nie tylko różnych krojów, ale nawet identycznych krojów w tych samych firmach. Z ubraniami zresztą jest podobnie - czy jest osoba, która ma w szafie ubrania tylko w rozmiarze np. 38? Ja sama mam od 34 do 42 i wszystkie są na mnie dobre.
Niestety producenci nie trzymają się zbyt porządnie tabel, które sami opracowują. Dlatego mierzenie i krytyczne przyglądanie się to jedyne wyjście.
65E i 70D różnią się przede wszystkim obwodem. Przewidziane są na osoby o podobnym obwodzie w biuście, ale innym pod.
-
2010/11/26 10:09:22
to w takim razie jaki powinnam nosic rozmiar stanika bo juz sama nie wiem czy dobry wybrałam.
-
2010/11/26 18:12:12
Patyska23 z tego co napisałam Ci wyżej wynika, że nie istnieje możliwość idealnego polecenia komuś rozmiaru wirtualnie. Mając Wasze wymiary mogę _mniej więcej_ doradzić Wam od jakiego rozmiaru zacząć mierzenie, to czy stanik pasuje musicie ocenić same.
W bardziej ciasnym staniku z większymi miseczkami może Ci pasować 70D, w ciasnym z małymi miseczkami 70DD czy 70E, w luźnym z dużymi miseczkami 65E a w luźnym z małymi - 65F czy FF. Musisz po prostu mierzyć i sama oceniać czy stanik leży dobrze.
-
2010/11/27 17:52:49
witam
Mam 75 cm pod biustem - mierzone na scisku i wydechu -
96/7 cm w biuście - mierzone na luzno
Czy mój rozmiar to 70 d czy e ?
Będę wdzięczna bardzo za pomoc :)
-
2010/11/30 22:35:56
Witam. Oglądałam ostatnio program w TV gdzie mówiono że wiele kobiet ma źle dobrane biustonosze, jednak nie mówiono jak go dobrze dobrać. Cieszę się że znalazłam tę stronę gdzie jest to dobrze opisane, a przede wszystkim ktoś poradzi jaki mniej więcej rozmiar wybrać?? besame.mucho jeśli możesz to napisz mi jaki Twoim zdaniem powinnam nosić rozmiar biustonosza jeśli w obwodzie pod biustem mam 85 cm i obwód w biuście 106 cm. Proszę o pomoc i pozdrawiam. Ewa
-
2010/12/07 09:51:07
dj_baja, ani taki ani taki. W jednym i drugim miseczki będą za małe. Przymierz raczej 70F/FF.

ewa753 bardzo fajnie, że po programie, w którym nie powiedziano nic więcej, nie machnęłaś na to ręką, tylko poszukałaś na własną rękę :). Jeśli 85 pod biustem zmierzyłaś ciasno, to spróbuj przymierzyć rozmiar 80F (brytyjski, w polskich markach przy takim obwodzie potrzebna będzie większa miseczka), a jeśli luźno - 75G (j.w.)
-
2010/12/12 22:23:47
Dzieki bardzo :)
-
2010/12/16 21:06:46
Dziękuję:)
-
2010/12/16 21:17:52
Witam serdecznie,
Właśnie się zmierzyłam wg Twoich wskazówek i wszło mi pod biustem 77, a obwód w biuście 90. Czy wg moich obliczeń powinnam nosić staniki 70D?? Do tej pory nosiłam 75C/D? Będę wdzięczna za podpowiedż. Pozdrawiam i świetna stronka :))
-
2010/12/17 20:32:59
jodie_2 to zależy jak ciasny będzie obwód stanika, który przymierzysz. Czasami trzeba zaniżyć obwód bardziej, czasami mniej. W tych bardziej ciasnych może odpowiadać Ci rozmiar, który teraz nosisz. A jeżeli miseczki w 75C/75D nie są za duże, to w luźniejszych stanikach celuj raczej w 70DD/70E
-
2010/12/18 01:15:10
Dziękuję Ci bardzo, mam nadzieję, że teraz będę lepiej je dobierała, Pozdrawiam cieplo i powodzenia. P.S. Super stronka :)
-
2011/01/19 00:52:22
A ja a ja a ja??
Pod biustem mam 75 a w biuscie 87-88.
Zawsze nosiłam 75B ale z tego co tu widze wynika że powinnam mieć lepiej dopasowany biustonosz :)
-
2011/01/20 17:46:17
white.poziomka spróbuj przymierzyć staniki o oczko mniejszym obwodzie, czyli 70. Po zmniejszeniu obwodu trzeba odpowiednio przeliczyć miseczkę - wychodzi 70D. Przymierz taki rozmiar, jeśli 75B leżało w miarę ok, to powinien być dobry. Ale niewykluczone, że przy dobrze dobranym obwodzie i wygarnięciu dokladnie całych piersi do miseczek mogą Ci się przydać większe miseczki - jeśli będziesz miała możliwość, to najlepiej przymierz od razu 70D i 70DD/70E (w modelach brytyjskich po D jest DD, w polskich, niemieckich, itd po D jest E) i oceń, który lepiej leży.
-
2011/01/31 09:11:43
I jeszcze ja, z najmniejszym na forum biustem (jeśli jeszcze tę resztkę można tak nazwać) po dwóch ciążach i karmieniach piersią - razem przeszło 3 lata wysysania ze mnie mleka pozostało mi już tylko 73,5cm pod biustem i 86cm w biuście - mierząc się w miękkim biustonoszu bez usztywnień w pozycji pochylonej. Proszę o PORADĘ i PROPOZYCJĘ jakie biustonosze, jakich firm i w jakim jak dla mnie rozmiarze byłyby odpowiednie i choć wizualnie zrobiłyby" coś" z moim nieszczęsnymi "uszami spaniela" - pozdrawiam!!!
-
2011/01/31 19:10:40
iveett4, spokojnie, piersi zniszczone ciążą i karmieniem można uratować :). Zobacz na przykład zdjęcia w tym cyklu:
maheda.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=56&Itemid=86&lang=pl

(najstarsza notka jest na dole, im wyżej tym nowsze). Widać, że dobrze dobrany stanik pozwala zniszczonym piersiom wracać do coraz lepszej kondycji.
Na Twoim miejscu spróbowałabym przymierzyć stanik w rozmiarze 70C. Jeśli okaże się za luźny w obwodzie (nie wiem jak ciasno się zmierzyłaś), to 65DD (polskie 65E). Pamiętaj żeby zakładając stanik dokładnie zagarniać _całe_ piersi (czyli aż spod pach) do miseczek. W dobrze dobranej bieliźnie powinnaś dosyć szybko zobaczyć poprawę (aha, jeszcze szybsze efekty osiąga się śpiąc w staniku - jednak jeśli chcesz to robić, to pamiętaj, żeby na noc wybrać coś luźniejszego, biust kiedy leżysz nie potrzebuje aż tak mocnego podtrzymania jak w ciągu dnia). Aha - ta poprawa może skutkować tym, że będziesz potrzebowała nowych staników z większymi miseczkami, więc lepiej nie kupuj ich od razu zbyt dużo :)
-
2011/01/31 22:18:15
OJ - jestem w szoku, że można powrócić do takiej formy po długotrwałym karmieniu piersią! jestem zmobilizowana! do tej pory użalałam się nad moimi "spanielimi uszami"
co do pomiarów, jakie wykonałam - pod biustem zmierzyłam się dość ciasno - na wydechu :) stąd 73cm natomiast luźniej wychodzi tak w granicach 75cm, natomiast miarę obwodu biustu pobrałam troszkę luźniej.
A biustonosze jakich firm na początek mi proponujesz?
Czy mogę zamówić je np. na allegro?
-
2011/02/01 00:12:08
Rozmiar 70C produkuje większość firm. Ja mam zupełnie inne wymiary, więc znam się głównie na firmach, które szyją biustonosze o sporych miseczkach. Nie ma sensu, żebym polecała Ci te konkretne firmy, bo często są one dosyć drogie, a skoro 70C jest ogólnodostępne, to nie ma potrzeby, żebyś przepłacała za te marki :).
Zajrzyj na to forum, tutaj dziewczyny są ekspertkami od firm szyjących fajne staniki na mniejsze piersi, na pewno doradzą Ci lepiej niż ja.
Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że odradzałabym Ci kupowanie pierwszego dobrego stanika na allegro. Chodzi o to, że określanie rozmiaru na podstawie samych wymiarów (tak jak ja tutaj doradzam) nie gwarantuje trafienia, na rozmiar stanika wpływają też różne inne czynniki, które trudno ocenić wirtualnie. Dlatego istnieje spore prawdopodobieństwo, że 70C nie będzie na Ciebie dobre, ale np. okażesz się bardziej "ściśliwa" (i wtedy lepsze będzie 65DD), albo okaże się, że masz taką budowę, że powinnaś nosić raczej miseczki o rozmiar większe czy mniejsze niż wynika z Twoich wymiarów, itd. Kiedy kupujesz stanik w normalnym sklepie, możesz go przymierzyć i nie kupić jeśli nie pasuje. Kiedy kupujesz w sklepie internetowym - możesz odesłać i zamówić inny, albo zamówić od razu kilka rozmiarów i zostawić pasujący. A kupując przez allegro możesz nie mieć możliwości odesłania. Ryzyko nietrafienia w dobry rozmiar od razu jest na tyle spore, że chyba nie warto ryzykować. Lepiej kupić pierwszy stanik nie na aukcji, a z zakupami na allegro poczekać, aż będziesz pewna rozmiaru.
Jeśli zdecydujesz się na zwykły sklep - zajrzyj na tę mapę, są na niej zaznaczone sklepy, w których ekspedientki znają się na rzeczy. A jeśli na zakupy internetowe - pamiętaj, że w każdym sklepie masz możliwość odesłania niepasującego stanika!
-
2011/02/01 10:04:21
Dziękuję bardzo! zaraz przejrzę mapę sklepów i wyruszam na długie przymierzanie i zakupy:) mam nadzieję, że znajdę swój rozmiar i poprawię wygląd i kondycję swojego biustu! Pozdrawiam serdecznie!
-
2011/02/09 21:37:56
hejka jaki stanik powinnam nosic jak obwod pod iustem mam 92 cm a w biuscie 126 nie moge nigdzie dobrac prawidlowego stanika:(
-
2011/02/10 23:46:23
zabkaniunia82 spróbuj przymierzyć stanik w rozmiarze 85J (brytyjskim). Możesz też zobaczyć czy tam gdzie mieszkasz jest jakiś dobry sklep z kompetentnymi ekspedientkami, które będą potrafiły Ci doradzić i dobrze dobrać rozmiar. Mapa takich sklepów jest pod tym adresem:
stanikowamapa.prv.pl/
-
2011/02/26 22:20:02
Witam,

właśnie zostałam uświadomiona jaki popełniałam błąd odnośnie doboru stanika, koszmar, ale do rzeczy, ogólnie po pomiarach wyszło mi że pod biustem na wydechu ciasno mam 76, a w biuście (luźno zmierzone) mam 91, co klasyfikowałoby moja rozmiarów kę na 32 DD, ale mam możliwość zakupu taniej stanika panache superbra 30 G, w obwodzie jest odrobinę ciasny (aczkolwiek słyszałam że się trochę rozciągnie), ale miseczka z jednej piersi jest dopasowana a przy drugiej delikatnie odstaje . Nie wiem czy ktoś miał ten model Tango Two Tone Bra i może mi coś powiedzieć czy one są ogólnie takie czy to będzie źle dobrany rozmiar ? Bo pomimo wiedzy odnośnie rozmiaru to słyszałam, że rożnie on się odnosi do różnych modeli stanika, proszę pomóżcie, bo się gubię w tym....
-
2011/02/27 00:42:27
monis862000, to, że miseczka na jednej piersi odstaje, a na drugiej nie, raczej nie jest kwestią jego konstrukcji :). Większość kobiet ma lekką asymetrię piersi - w złych stanikach można tego nigdy nie zauważyć, jeśli asymetria jest niewielka, w dobrych widzimy ją bardziej (tzn. widzimy, że podczas gdy jedna miseczka jest idealna, druga odstaje albo "bułkuje").
To jak kobiety dobierają staniki w przypadku asymetrii to często kwestia upodobań. Jedne wolą dobrać idealny stanik do większej piersi i godzą się na lekki luz miseczki na mniejszej (w przypadku większej asymetrii można do miseczki z mniejszą piersią włożyć wkładkę), inne wolą dobierać rozmiar mniej więcej środkowy akceptując lżejszy luz w jednej miseczce i delikatną bułkę nad drugą. Sama musisz zdecydować jakie rozwiązanie bardziej Ci odpowiada :).
Zaniżenie obwodu z 76 cm na 65 jest duże. Co to znaczy, że "jest odrobinę ciasny"? Nie przeszkadza Ci, nie wbija się, masz tylko świadomość że jest ciasny? Wtedy możesz rozważyć zakup. Ale jeśli masz w tym staniku problem z wzięciem głębokiego oddechu, fiszbiny wbijają Ci się w żebra i obwód wbija się w skórę to zdecydowanie nie kupuj tak ciasnego stanika! Chyba że zdecydujesz się nosić go z przedłużką. Musisz tylko wziąć pod uwagę, że bardzo ciasny obwód naciąga fiszbiny przez co miseczki wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Z przedłużką może się okazać, że ten stanik ma na Ciebie za duże miski.
Rozciąganie to loteria - mam staniki, które noszone przez kilka lat nie rozciągnęły się prawie wcale, a mam takie, które po dwóch założeniach są o wiele luźniejsze niż na początku. I nie zawsze zależy to od modelu stanika - czasem jeden model ma bardzo sprzeczne opinie na ten temat.
Jeśli chodzi o rozmiar, to jest dokładnie tak samo jak z ciuchami. Jestem pewna, że nie nosisz każdego kroju z każdej firmy w tym samym rozmiarze :). Większość z nas ma w szafie ciuchy w co najmniej kilku rozmiarach. Podobnie jest ze stanikami - producenci są bardzo nierówni i nie zawsze rozmiary staników wypadają identycznie.

Na Twoim miejscu z wymiarem pod biustem 76 cm rozejrzałabym się jednak za jakąś 70tką. Jeśli 65G ma prawie dobre miseczki, to może raczej za 70E niż 70DD. Jest wiele sklepów wyprzedażowych, w których też można kupić niedrogie staniki. Np. w Brastopie w rozmiarze 70E (32E) jest ich aż tyle:
brastop.com/SearchPage.aspx?type=1&size=32E&brand=&colour=§ionid=&text=

a ceny niektórych są bardzo niskie - 12 czy 13 funtów to przy obecnym kursie funta niecałe 60 zł.
-
2011/02/27 17:05:44
Z perspektywy kilku godz jak w nim pochodziłam to odrobinę zrobił się luźniejszy, aczkolwiek chyba pierwszego tak porządnego zakupu dokonam w jakimś sklepie , żeby zobaczyć różnicę na własnym biuście po przymierzeniu różnych modeli a wtedy będę dokonywała zakupu podobnych modeli na poniższym linku, za którego serdecznie dziękuje :) nie wiem co sądzicie żeby pierwszy taki stanik zakupić z Triumpha ale nie wiem czy jest sens wydawać na niego pieniądze czy z doświadczenia Kobietek tutaj zaglądających wybrać inną godną zaufania markę, jestem z okolic Poznania- więc może ktoś mi doradzi jakiś konkretny sklep. Za odpowiedź serdecznie dziękuje :) Pozdrawiam
-
2011/02/27 17:17:18
Triumph robi baaaardzo rozciągliwe obwody, u nich to, że potrzebowałabyś 65tki jest dosyć prawdopodobne. A takich w polskich Triumphach chyba nie ma (przynajmniej nie bywało kiedy jeszcze do Triumphów zaglądałam).
W Poznaniu jest kilka dobrych sklepów. Obejrzyj tę mapę:
stanikowamapa.prv.pl/
są na niej zaznaczone polskie sklepy, w których jest duży zakres rozmiarów i rozsądne ekspedientki, które potrafią dobrze doradzić rozmiar i dobrać krój :)
-
2011/03/21 10:27:54
dziękuje, mam mój pierwszy porządny stanik :) dobrany pod okiem Pani która wiedziała jak ma wyglądać prawidłowo biust... i mam Freya Adele, w każdym razie dla osób które poszukują w okolicach Poznania , to polecam Factory Luboń, 6zmysł :) i jeszcze raz dziękuje za porady :)
-
2011/03/22 11:15:30
Super, cieszę się, że udało Ci się znaleźć coś dla siebie :). Pamiętaj, że jeśli długo nosiłaś złe staniki, to może Ci się trochę zmienić rozmiar (czasem "rozpychamy" sobie za małymi miseczkami piersi, a w dobrych one powoli wracają do starego kształtu i nagle okazuje się, że są większe niż myślałyśmy), więc radziłabym Ci na początku nie szaleć przesadnie z zakupami, bo za miesiąc czy dwa może się okazać, że potrzebujesz większych miseczek. Nie u każdego tak jest, ale na wszelki wypadek lepiej na początku przystopować, żeby później nie skończyć z szufladą za małych staników.
-
2011/05/03 12:35:17
Moje wymiary to 79/102,choć mierząc się samodzielnie wyszło mi 82/102 (obwód pasa mierzyłam dość ścisło). Kupiłam biustonosz w rozmiarze 80E. Polecano mi rozmiar 75E, lecz moim problemem jest nadmiar ciała na plecach, dlatego zdecydowałam się na większy obwód w pasie. Wcześniej nosiłam bieliznę w rozmiarze 85C (nie miałam na plecach żadnych uwypukleń,lecz miseczki były jednak za małe). Rozumiem zasadę doboru biustonosza, zauważyłam jednak, że ściśle przylegający do ciała stanik uwypukla nadmiar ciała, nad paskiem stanika tworzą się nieestetyczne nierówności. Wybrany model (Panache superbra 5086 Zara) ładnie wyeksponował biust, lecz widok ściśniętego ciała na plecach zdecydowanie zniechęcił mnie do jego noszenia.
-
2011/05/04 14:22:07
Witam; moje wymiary to 70 pod i 89-90 w biuście, do tej pory nosiłam ale niestety Samante 70 d i miska zbyt mała, fiszbiny nie przylegają, a obwód stanowczo za szeroki po czasie, takiej marki nie polecam , ale dodam, że mieszkam koło Krosna w podkarpackim i nie ma tu wyboru biustonoszy, ani tym bardziej modeli, aby przymieżyć- bardo prosę o pomoc w doborze angielskiej rozmiarówki...
pozdrawiam
-
2011/05/05 16:11:14
Witam!!! Bardzo proszę o poradę. W biuście wychodzi mi około 99/ 100 cm, pod biustem około 87/88 cm. Całe życie nosiłam rozmiar 80B, teraz,po ciąży mam problem z dobraniem rozmiaru stanika. Obecnie noszę 80 C, jednak nie jestem przekonana, czy to właściwy dla mnie rozmiar, próbowałam kalkulatorów doboru rozmiaru, ale wychodziło z nich 80 A! więc dla mnie to było niemożliwe, proszę o poradę! :) z góry dziękuję
-
2011/05/10 21:30:33
lotekdwa jeśli Twoje piersi są dobrze podtrzymane i czujesz się komfortowo, to nie ma powodu, żebyś zaniżała obwód bardziej. Inna sprawa, że jeśli pasuje na Ciebie rozmiar 80E, to rozmiar 75E ma za małe miseczki. Przy obwodzie 75 powinnaś w takim razie mierzyć miseczkę FF lub F. Piszę o tym z dwóch powodów - po pierwsze niektóre staniki są bardziej ciasne, a inne mniej, jeśli będziesz przymierzała jakąś zbyt luźną 80tkę, to pamiętaj, żeby zaniżając do 75 zwiększyć miseczki. Po drugie czasem zdarza się, że to co bierzemy za wałeczki tłuszczu na plecach, to tak naprawdę piersi, które nie zmieściły się w za małych miseczkach i zostały wypchnięte do tyłu. Po dokładnym zagarnięciu wszystkiego do miseczek linia pleców staje się gładka.
Ale najważniejsze jest, żebyś dobrze się czuła w staniku :).

myszencja8 w takim razie chyba będziesz musiała zamówić stanik przez internet :). Pamiętaj, że zamawiając biustonosz ze sklepu zawsze masz prawo go odesłać, jeśli nie będzie pasował (dlatego nigdy nie odrywaj metek przed przymierzeniem!). Spróbuj przymierzyć stanik w brytyjskim rozmiarze 65FF. Jeśli trafisz na bardzo ciasny model, to lepsze może się okazać 70DD. Pamiętaj, że trudno za pierwszym razem od razu trafić idealnie - nie zniechęcaj się i nie idź na kompromisy typu "bułkuje tylko troszkę, ale za to taki ładny i nie chce mi się odsyłać" :).

elnata18081987 80A zdecydowanie jest niemożliwe przy Twoich wymiarach :). Jeśli nosisz teraz 80tki i nie jest Ci zbyt ciasno, to spróbuj zacząć przymierzanie od rozmiaru 80DD. A jeśli się okaże, że obwód jest bardziej ciasny niż w stanikach, które nosisz teraz, i że jest Ci niewygodnie, to przymierz 85D.
-
2011/05/31 23:05:55
Witam! Bardzo proszę o poradę. W biuście mam 102 cm, pod biustem na ciasno 87 cm. Noszę rozmiar stanika 80 C, ale teraz nie jestem za bardzo pewna czy jest on właściwy. Dziękuję z góry :) :)
-
2011/06/11 22:59:19
Witam serdecznie! Równiez chciałabym prosić o poradę. Mam dwójeczkę dzieci, obydwoje wykarmieni piersią, w zwiazku z czym mój biust wygląda teraz nieco gorzej niz przed karmieniem ;), zeby nie powiedziec fatalnie, albo w ogóle go nie ma ;). Do tej pory zawsze nosiłam 75B, teraz push`upy 75A i odkad pamietam, kiedy moglam, zdejmowalam biustonosz, bo zawsze bylo mi w nim niewygodnie. Slicznie prosze o porade - 70 cm ciasno pod biustem i w biuscie luzno mierzone 83 cm. Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam
-
madziula247
2011/07/14 18:45:59
Witam. Ostatnio byłam w sklepie z bielizną i chciałam sobie kupić stanik po przeczytaniu rad. Kiedy poprosiłam ekspedientkę o biustonosz 65 B, to ona nie chciała mi dać, bo sugerowała się swoimi oczami oczywiście i mi podawala inne ., uwazała, ze mam mały biust i dawała mi miseczki A , kiedy ja chciałam B . nie podała mi równiez biustonoszu o obwodzie 65 cm tylko 70. kiedy przymierzałam biustonosze ktore ona mi podawała powiedziałam jej, ze fiszbiny wbijają mi się w piersi , i chciałam taki jaki jej powiedziałam, ale ona powiedziała, ze nie mogę miec fiszbin z biustonoszu, bo mam małe piersi i podała mi bawełniany.; / . byłam bardzo zdenerwowana i już nie przymierzałam tylko wyszłam ze sklepu . ; / . . .. mam pod biustem 70 cm a w biuście 80 . według rad ktore przeczytałam powinnam mieć bisutonosz o obwodzie 65, ponieważ staniki się rozciągają, znaczy material . A jeżeli zmieniam obwod na mniejszy to chba miseczke na większa czyli B . Kiedy mam stanik o miseczce A to fiszbiny mi się wbijają, więc uznałam, ze powinnam mieć B z push-up wiadomo . chciałam sie dowiedziec czy rozmiar ktory tu napisałam jest dobry .? choc mam 14 lat to już chcę dobrze dobierać biustonosze, dlatego prosze o pomoc i odpowiedź; ))
-
madziula247
2011/07/15 15:30:52
jaki to rozmiar 34/75 .? . . . właśnie trafiłam na sklep, w ktorym sprzedawczyni znała się na rzeczy i dobrała mi idealnie stanik , i własnie nosze 34/75, tyle, ze nie wiem jaki to rozmaiar . ;[
-
2011/07/25 21:49:10
witam!!!
proszę o pomoc. pod biustem mam 85 cm, w biuście 94. obecnie noszę 75c.
-
2011/07/26 16:53:34
Witam,
moj rozmiar pod biustem to 82, a w biuscie 99. Jaki rozmiar powinnam nosic? Interesuja mnie polskie i brytyjskie rozmiarowki. Czy jest gdzies tabelka z rozmiarami?
-
2011/08/24 10:49:30
hej, mój obwód pod biustem ciasno mierzony to 70 cm, zaś w biuście
-
2heaven
2011/08/30 23:49:31
Witam. Jak Wy wszystkie mam problem z dobraniem dla siebie biustonosza ;/ Jestem dwa lata po karmieniu piersia, rowniez duzo schudlam po porodzie (17kg), jestem bardzo zadowolona ze swojej figury lecz niestety piersi nie maja juz swojego dawnego wygladu... maja kształt typowej łezki, sa tez niestety malo jędrne i musze je zbierac do stanika z kazdej strony... aktualnie nosze biustonosze w rozmiarach 70B/C zalezy jaka firma, niestety nie mam drogich biustonoszy, ale chyba bede musiala sie skusic. Prosze o pomoc jaki powinnam biustonosz nosic aby byl dobry... w tych biustonoszach ktore nosze teraz jak zbiore piersi to sie wylewaja na kazda strone, a gdy je poprostu zaloze nie zbierajac, leza dobrze, natomiast i tak wydaje mi sie ze nosze za male biustonosze lecz gdy przymierzam wiekszy to odstaje... i taki mam metlik w glowie, nie wiem co mam robic, nie umiem sobie dobrac odpowiedniego stanika, dodam rowniez ze jedna piers mam o rozmiar mniejsza od drugiej, jest to spowodowane chyba tym ze nosilam corke na jednej piersi caly czas kolysajac ją. Jestem młoda (24) lecz zupelnie nie zadowolona z wygladu swoich piersi wiec chcialabym zeby chociaz w biustonoszu wygladaly ladnie. Podaje swoje wymiary: pod biustem bardzo-bardzo ciasno to 71, w biuscie ciasno 84, luzno 87, nigdy wczesniej sie nei mierzylam ale chyba dobrze mi poszlo :) prosze o poradę !!!!! pozdrawiam :)
-
2011/09/03 10:37:13
tinkerbell81 jeśli w obwodzie 80 jest Ci wygodnie, to zostań przy nim, ale koniecznie przymierz większe miseczki, bo te, które nosisz, wydają się za małe. Spróbuj przymierzyć rozmiar 80DD (brytyjskie) lub 80E (polskie).

uistiti_5, jeśli pod biustem masz 70 cm, to nie ma szans, żeby obwód, który ma 75 podtrzymywał Ci piersi :). Przymierz raczej 65D, na pewno będzie leżało o wiele lepiej.

madziula247, im wcześniej zaczniesz nosić dobre staniki, tym lepiej dla Twojego biustu, dlatego to dobrze, że interesujesz się tematem :). Ekspedientka, która oceniła Twój rozmiar "na oko" i powiedziała, że masz za małe piersi, żeby nosić staniki z fiszbinami oczywiście potraktowała Cię nie w porządku i zupełnie nie miała racji. Tak, miseczka rośnie razem ze zmniejszaniem obwodu. Przy Twoich wymiarach spróbuj rozmiaru 65C. Jeśli dostałaś stanik 34/75, to obawiam się, że sprzedawczyni jednak wcale nie znała się na rzeczy :). Po pierwsze 34/75 to żaden rozmiar. To tylko obwód, a rozmiar to przecież obwód + miseczka. 75 to obwód stanika w centymetrach, a 34 to odpowiednik tego obwodu w rozmiarówce brytyjskiej (np. nasze 75D to brytyjskie 34D). Ale jeśli masz pod biustem 70 centymetrów, to stanik, który ma 75 jest na Ciebie zbyt luźny! To tak, jakbyś mając 90 cm w biodrach chciała nosić majtki, które mają 95 cm szerokości - a przecież materiał się jeszcze rozciąga, więc nie byłoby szans, żeby trzymały się na biodrach :).

metka.one spróbuj przymierzyć 75D. Chyba, że trafisz na stanik firmy, która robi ciasne obwody, wtedy raczej 80C.

hania224 tabela rozmiarów brytyjskich jest na przykład tu, a tabele polskich rozmiarów znajdziesz w większości polskich sklepów internetowych z bielizną, lub na stronach producentów. Niestety, tak jak w przypadku innych ubrań, często tabele sobie, a rzeczywistość sobie, ale zawsze to jakiś punkt wyjścia. Jeśli trafisz na firmę z ciasnymi obwodami, to przymierz rozmiar 80D (i w rozmiarówce polskiej i brytyjskiej). Bardziej prawdopodobne jednak jest, że będziesz potrzebowała z firm brytyjskich 75E (w angielskich sklepach będzie się to nazywało 34E) lub polskie 75F.

alutaa napisałaś tylko ile masz pod biustem, tylko na tej podstawie nie jestem w stanie doradzić rozmiaru :)

2heaven, cena biustonosza nie jest najważniejsza, są drogie badziewia i tanie niezłe firmy :). Co do rozmiaru - przede wszystkim wypróbuj obwód 65, a nie 70. Kiedy obwód nie leży ładnie na swoim miejscu, to miseczki lubią robić dziwne rzeczy, nawet jeśli wielkościowo są niezłe. Spróbuj przymierzyć stanik w rozmiarze 65DD lub 65E (to rozmiarówka brytyjskia, w polskiej to będzie 65E lub 65F). Jeśli piersi są mało jędrne, to pamiętaj, żeby przy zakładaniu stanika dokładnie zagarnąć rękami całe piersi do miseczek. Aha, rozmiar dużo łatwiej jest dopasować w miękkim staniku, zwłaszcza przy mniej jędrnym biuście "po przejściach" :). Jeśli nosisz usztywniane, to tak czy inaczej zacznij dobieranie rozmiaru na miękkim (lepiej widać czy stanik nie jest za mały/duży), a dopiero znając już swój rozmiar bierz się za "sztywniaki".
Jeśli chodzi o asymetrię, to różne kobiety lubią różne rozwiązania. Niektóre dobierają stanik do mniejszej piersi, pozwalając, żeby na większej robiły się "bułki" (nie polecam tej metody, większa pierś, ciągle uciskana za małą miseczką, niszczy się i staje mniej jędrna, a poza tym jest to zwyczajnie niewygodne!), inne dobierają do większej piersi, a jeśli asymetria jest duża, to do miseczki z mniejszą piersią dokupują specjalne wkładki, jeszcze inne dobierają stanik "pośrodku", tak, że na większej piersi jest minimalna "bułeczka" a na większej miseczka jest minimalnie za duża.

-
2011/09/28 09:45:38
hej, ja mam w biuście 89 a pod biustem 74 to jaki mam nosić rozmiar biustonosza ?
-
2011/11/11 13:44:52
Witam,
znalazlam w Anglii dopasowany stanik na siebie i jestem w koncu z niego zadowolona (trwalo to ponad 2 godziny). Mam 24 l a moj rozmiar to 85 F. jednak mam taki inny, psychologiczny problem... otoz przyzwyczailam sie do swojego zbyt duzego biustu i czasem nie widze sie jak naprawde wygladam. kolezanki mowia-o Ty to masz biust, rzuca sie w oczy... a czy moglabym gdzies na internecie zobaczyc zdjecia biustow kobiecych, zeby zobaczyc jak moj rozmiar naprawde wyglada? bo na siebie nie potrafie obiektywnie spojrzec
-
2011/12/22 01:10:13
Witam! Niedawno dowiedziałam się jak prawidłowo dobrać stanik, ale okazało się, że nawet wymierzenie się i wyliczenia nie pomogły mi;/ Do tej pory nosiłam stanik 75B lub staniki z Intimissimi (nr 2). Mój problem z nimi był taki, że przy nachylaniu było mi widać sutki:D więc nie wiem czy stanik byl za mały czy za duży.... Moje wymiary to: pod biustem 77cm (przy ściśnięciu solidnym 75cm), a w biuście 86-87cm. Ostatnio eksperymentuję z róznymi rozmiarami: 70B(za małe miseczki i strasznie spłaszcza mi biust, no i wylewa się z miseczki), 70C(też starsznie ściska pod biustem, a ramiączka tez mi sie wpijają, tez spłaszcza), 70D (tak jak z C, też spłaszczony biust). Z biustonoszami 75B mam problem taki jak napisałam, a wg wyliczeń, to powinnam pewnie nosić miseczkę A, ale własnie jest stanowczo za mała. Dziś kupiłam sobie stanik z La Senzy 75C, bo 75B był za ciasny, a wszystkie 70(B,C,D) starsznie mnie spłaszczały. Mierzyłam tez staniki 70 (B, C,D) z Atlantica i podobny problem. Dodam na koniec, że jestem osobą szczupłą, mam niewiele tkanki tłuszczowej w okolicach pod biustem i wlasnie zapewne zalecany mi stanik 70 za każdym razem za bardzo mi się wrzyna w ciało, no i spłaszcza. Proszę o jakies sugestie.
-
2012/01/03 17:26:44
Mirian, dużo zależy od Twojej budowy, a także od firmy i modelu stanika, przez internet trudno idealnie doradzić. Przy niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej i niezbyt ciężkich piersiach moim zdaniem nie musisz się ściskać w 70tkach i obwód 75 będzie dobry (chyba, że trafisz na wyjątkowo rozciągliwe staniki, jak np. wiele staników Triumpha, ale już La Senza jest znana raczej z ciasnych obwodów, więc tam na pewno nie musisz sięgać po 70tki). Wg. tabelek rozmiarów 75B powinno mieć dobre miseczki, ale wiele z nas odbiega od sklepowych tabelek i musi sięgać po inne rozmiary niż te, które z nich wynikają. Dlatego najlepiej żebyś przy okazji przymierzania stanika założyła i 75B i 75C a może i 75D i porównała jak się w nich czujesz i jak leżą (pamiętaj, żeby zakładając stanik dokładnie zagarnąć całe piersi aż spod pach do miseczek i wyregulować ramiączka). Przymierzając stanik warto wykonać kilka podskoków, skłonów, itd, żeby ocenić rozmiar. Jeśli przy pierwszym gwałtowniejszym ruchu "upchnięte" w miseczkach piersi przestaną się w nich mieścić i utworzą nad krawędziami miseczek "bułeczki", to trzeba przymierzyć większy rozmiar :).
-
szponka1982
2012/01/18 23:07:52
witam mam pytanie jaki powinnam kupić stanik jak pod biustem mam 82 / 94 cm pozdrawiam i dziękuje
-
2012/01/27 15:06:24
Witam :)
To i ja sie odważę :)

Pod biustem ciasno zmierzone mam 76 cm, w biuście 93 gdy stoję w biustonoszu, bez 96 cm, w pochyleniu -jak na stronie Ewy Michalak- 99 cm.
Dotychczas nosiłam 80C, wiadomo, kompletnie niedobrany rozmiar. Miałam okazję przymierzyć kilka Frey. I tak (niestety jeśli chodzi o modele nie mam pojęcia co to było) : 70 DD za małe, 75 E wg mnie lekkie bułki na górze, 75 F wg mnie ok jeśli byłam wyprostowana, przy pochyleniu koronka u góry na mniejszej piersi leciutko odstawała (na pół palca). Czy na podstawie tego opisu da sie wywnioskować prawidłowy rozmiar?
I czy dobrze zrozumiałam? - nowy biustonosz zapinamy i nosimy najpierw na najluźniejsze haftki, czyli te "pierwsze z brzegu"? Jeśli tak to 75 na pewno jest za luźne, jaka więc miska z obwodu 70?
Pozdrawiam! :)
-
2012/01/27 15:20:08
Jeszcze raz ja - czy Panache faktycznie ma ciut większe miseczki niż Freya (spotkałam sie z taką opinią) czy to wszystko zależy od modelu?
-
2012/01/31 21:43:11
Szponka1982 przymierz stanik w rozmiarze 75DD lub (w bardziej ciasnych modelach) 80C

Shenen, tak, biustonosz najlepiej nosić na początku na najluźniejszych haftkach - w trakcie używania biustonosze się rozciągają i taki, który na początku jest dobry na najluźniejszych haftkach, po prostu posłuży dłużej niż taki, który od razu trzeba nosić na najciaśniejszych. Jeśli chodzi o rozmiar - radziłabym Ci przymierzyć 70FF lub G. Jeśli nie mogłaś dobrać odpowiedniego rozmiaru w tych mierzonych stanikach, to możliwe, że nie odpowiada Ci konstrukcja Freyi albo że po prostu trafiłaś na modele, które Ci nie pasują (to tak jak z ciuchami, też nie każda bluzka w rozmiarze 38 będzie dobra :) ).
Moim zdaniem Panache nie ma większych miseczek niż Freya. Tu i tu zdarzają się dużomiseczkowe i małomiseczkowe modele. Główna różnica między tymi dwiema firmami jest taka, że w Panache zazwyczaj fiszbiny są szersze niż we Freyi. Z tego powodu miseczki Panache są często szersze, ale bardziej płaskie niż we Freyach w tym samym rozmiarze.
Trzeba pomierzyć i się przekonać co na kim lepiej leży - mnie akurat znacznie bardziej pasuje Freya, ale kobiety o innym kształcie biustu, niż mój, często bardzo sobie chwalą właśnie Panache :).
-
2012/03/21 12:43:01
hej bardzo proszę o pomoc obwód pod biustem to 76 obwód biustu to 90 mam problem z każdym stanikiem ponieważ wbija mi się w pierś od strony pachy końcówka dolnej fiszbiny w każdym, kupuję rozmiar 80 B a gdy kupię miskę C wtedy i się wbija i ociera mnie przy początku ramiączek nad biustem wiecznie coś nie tak i te ślady:(( poza tym wiecznie mi opadają ramiączka już nie mam siły i pomysłu z góry bardzo dziękuję pozdrawaim!!
-
2703chester
2012/04/14 10:24:29
Witaj. Mam problem z doborem stanika. Od dłuższego czasu piersi bardzo mnie bolą, wiem że to przez źle dobrany stanik ponieważ gdy chodzę bez stanika to wszystko jest ok. Moje wymiary to: pod biustem 69(przy głębokim wydechu) 72 przy pełnym wdechu z kolei w biuście 87 na wdechu. Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź:) pozdrawiam!
-
2012/06/05 18:37:11
Witam! mam pytanie jaki stanik powinnam nosic? mam pod biustem ciasno 74cm,a w biuscie lużno 82cm,z góry dziekuje za odpowiedż.
-
2012/07/30 09:38:16
Uprzejmie prosze o pomoc w doradzeniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza.Znam ogolne zasady jednak nadal mam z tym problem.Moje wymiary to 76 mierzone ciasno na wydechu pod biustem oraz 92 cm w biuscie..Biustonosze 75 w obwodzie zostawiaja mocno zaczerwienione slady.Natomiast obwody 70 beds zapewne ciasne.Do tej pory nosilam rozmiar 75 c.Jednak nue czuje sie dobrze w tym rozmiarze.
-
2015/07/21 15:21:53
Witam,

Mam rozmiar "na ciasno" pod biustem 90 oraz luźno "na stojąco" 105 cm, a przechylona (piersi luźno zwisające) 100 cm. Moje piersi są bardziej obwisłe i uciekające na boki. Proszę o poradę doboru stanika. Do tej pory chodziłam w push-up'ach, ale zaczęłam zmieniać na tzw "zbierające" (support-bra ?). Czy plunge to dobry wybór ? Jaki rozmiar i miseczka ?
-
2015/07/22 23:53:59
Cathio, już kilka lat temu przestałam śledzić na bieżąco rynek bieliźniany, nie czuję się więc kompetentna, żeby doradzić w dobraniu rozmiaru dosyć odległego od mojego. Zajrzyj proszę na to forum:
forum.gazeta.pl/forum/f,32203,LOBBY_BIUSCIASTYCH_.html

znajdziesz na nim temat, w którym bardziej "siedzące w temacie" dziewczyny z pewnością Ci doradzą. Aktualny wątek "jaki powinnam nosić rozmiar" jest tutaj:

forum.gazeta.pl/forum/w,32203,157974159,157974159,JAKI_POWINNAM_NOSIC_ROZMIAR_STANIKA_53.html

najlepiej przeczytaj dokładnie instrukcje z pierwszego posta i odpisz zgodnie z nimi, na pewno porady będących na bieżąco z tematem dziewczyn będą lepsze od moich.
-
2015/10/17 17:19:55
Jesteś nieoceniona i bardzo dziękuję za Twoją troskę i pomoc w dobieraniu biustonoszy.
Od zawsze noszę złe , mam okropne buły na plecach pod pachami na dodatek siedzę teraz w moim 80 B Kinga i płakać mi się chce tak doskwiera.
Przeczytałam wiele Twoich odpowiedzi i wydaje mi się ,że przy wymiarach -
ciasno pod biustem 77 luźno 80 i w biuście 94 stojąc i pochylona 96 powinnam
mieć 75 E ?
Czy na początek mojej przygody może być biustonosz Dalia / cenowo przystępna/
Proszę o odpowiedź .
-
2015/10/17 17:25:42
Zapomniałam dodać , że oczywiście kupuję push up :(((
-
2015/10/20 17:49:58
Redkasiku, na Twoim miejscu przymierzyłabym właśnie 75DD (w markach brytyjskich) lub 75E (w polskich, czyli np. w Dalii). Jeśli rzeczywiście masz duże "buły" na plecach i pod pachami, możesz spróbować też rozmiar o miseczkę większy, być może po latach noszenia źle dobranych biustonoszy Twoje wymiary są nieco przekłamane i muszą dopiero wrócić do normy :). Ale startowałabym od tego polskiego 75E, a próbowała większych miseczek, jeśli okaże się, że i w tym rozmiarze są bułki.
Co do marki - musisz sama przymierzyć i ocenić, mnie na przykład Dalia niestety zupełnie nie leży, chociaż bardzo podobają mi się niektóre ich staniki i widzę, że są ładnie i porządnie wykonane - niezależnie od rozmiaru fiszbiny nie chcą przylegać mi do mostka i odstają. Za to na wielu kobietach leży świetnie. Dlatego nie powiem Ci na sto procent, że Dalia będzie pasowała, ale na pewno warto spróbować :). Jeśli chodzi o uwagi na temat konkretnych firm biustonoszy, polecam Ci forum Lobby Biuściastych, ja już od dawna noszę kilka sprawdzonych na sobie modeli staników, i mam małe rozeznanie w innych, na forum na pewno znajdziesz mnóstwo bardziej aktualnych i przydatnych rad :).
-
2015/10/21 18:22:29
Serdecznie dziękuję za odpowiedź .
Niestety zanim zapytałam zrobiłam kolejny błąd zamawiając Dalię push up w rozmiarze 75 E i dziś stanik przyszedł.
I cóż ?
Na pewno się domyślasz , że teraz wiem ,że nic nie wiem :(
Jak to push up spłaszcza biust i trudno mi ocenić czy to dobry rozmiar.
Obwód dobry bo byłam przyzwyczajona do luuużnych , ale miseczki wydaja się być za duże , jakby nie wypełnione od góry po zewnętrznej stronie / po wyjęciu wkładek / .
Z wkładkami tez jakoś nie leży jakbym miała dużą asymetrię ale miseczki są wypełnione.
Jak wygarniam go zbytnio to mam wrażenie , że mógłby być większy ale kiedy się ułoży i pochylę się odstają zewnętrzne górne krawędzie i górą biust nie jest podtrzymany więc efekt " galarety " jest :))
Mostek przylega.
Mam 10 dni na zwrot i nie wiem co dalej ?
-
2015/10/22 13:54:33
Jak dla mnie najważniejsze kryterium to to, czy jest Ci w tym staniku wygodnie. Co do wygarniania - jeśli długo nosiłaś za małe staniki, to z pewnością jest co "zagarnąć" do miseczek i warto to robić. Ale nie ma też co przesadzać, miseczki mają obejmować piersi, a nie całą skórę, którą dasz radę zgarnąć z okolic ;). Jeśli po zagarnięciu piersi do miseczek stanik leży ok, to świetnie, ale jeśli po trzech ruchach rękami miseczki znów są puste, to znaczy, że zagarnęłaś jednak więcej niż same piersi, a miseczki są nieco za duże. Sama musisz to sprawdzić i sobie na to odpowiedzieć. Z Twojego opisu brzmi, jakby miseczki były odrobinę za duże, no ale to Ty widzisz stanik i siebie w nim, więc sama ocenisz dużo lepiej :).

Moim zdaniem na początek najłatwiej dobrać miękki stanik, a z usztywnianymi eksperymentować, kiedy zna się już swój rozmiar, bo znacznie trudniej w nich ocenić czy wszystko dobrze leży. Ale jeden lubi jedno, drugi drugie, ja np. usztywnianych staników nie noszę w ogóle, bo za nimi nie przepadam, jeśli nie ma szans, żebyś Ty polubiła miękkie, to nie ma co się zmuszać :).
-
2015/10/22 14:50:05
Bałam się , że nie odpowiesz bo ile można komuś wkładać do głowy .
Przecież przeczytałam prawie całe Twoje forum a to pokaźna lektura ale i bezcenna :))
Wszystko wskazuje na to , że zmasakrowałam sobie piersi małymi z luźnym odwodem "puszapami " i postanowiłam to zmienić .
Zostawiam ten który kupiłam bo i tak o niebo lepszy od 80B , trochę czuję obwód , wyjęłam wkładki i wygarniam / mam nadzieję ,że nie skórę ;) / i poluję na dobry miękki .
Bardzo chciałabym nosić miękki nooo , może od święta jakiś robiący duży efekt :))
Czytałam też , że Dalia ma nieco większe miseczki od innych marek może to jest powodem , że jest ciut za duży .
Teraz kupię miękki , może też semi - soft tylko ogarnę jakie marki dla początkujących :)
Dzięki Tobie poszłam na wojnę stanikową i nie poddam się !!!
Jeszcze raz dziękuję , że chcesz czytać nas i chcesz nam wciąż coś podpowiadać :))
-
2015/10/22 17:37:45
Dziękuję za ciepłe słowa, bardzo mi miło :).

Nie wypowiem się niestety co do wielkości miseczek Dalii, bo tak jak pisałam nie mam z nią dużych doświadczeń. Ale jeśli przeglądasz forum, to tam się na pewno wszystkiego, co aktualne, dowiesz.
Życzę Ci powodzenia i dużo cierpliwości, na początku zawsze jest trochę pod górkę, ale zobaczysz, że po jakimś czasie znajdziesz swoje ulubione firmy i modele staników i pójdzie już łatwo. Z uzbieraną wygodną bazówką dobrą na każde okoliczności można już sobie bezpieczniej szaleć z czymś na specjalne okazje! To jak z butami, mając w szafie kilka par wygodnych adidasów mogę sobie czasem strzelić szpilki, oczywiście nie zawsze trafię w takie, w których mogę coś więcej, niż siedzieć i wyglądać, ale na zmęczone stopy zawsze grzecznie czekają tenisówki ;).
-
2016/01/12 20:24:25
Witam,

Dziękuję za wszystkie porady Kochana jesteś .
Niestety Dalia 75 E okazała się niewygodna / mój rozmiar 80 cm bez ściskania pod biustem i 96 w biuście / .
Cisnęła pod biustem , podjeżdżała w dół , miska ciut za duża chyba mimo , że wygarniałam / biust mam zmasakrowany push up :( .
Pragnęłam go tylko zdjąć i być wolna :)
Teraz przymierzam się do Curvy Kate 75 DD jeśli znów nie trafię ...
nie chcę nikogo straszyć... ale mam depresyjne myśli ;)
Co sądzisz o moim wyborze ?
Chodzi mi o biustonosz bo decyzję o unicestwieniu podejmę sama :)))
To w porównaniu z kupieniem sobie stanika to pikuś ;)

Błagam radź :)))
-
2016/01/13 13:26:04
Przepraszam za błędy i chaotyczny opis ...
To wczoraj był ten " najczarniejszy dzień w roku " ? :)))
-
2016/01/21 17:32:57
:((
-
2016/07/21 19:49:10
Witam,pod biustem mam 85,w biuście 101 jakiego rozmiaru powinnam szukać ??Prosze o pomoc bo w kazdym sklepie mówią mi inaczej i już zglupialam.Z góry dziękuję.
-
2017/10/28 21:11:59
Witam.
Ostatnio mam ogromny problem. Dopiero obecnie, będąc w ciąży, zorientowałam się, że przez całe życie chodzę w źle dobranych biustonoszach a zwłaszcza w tym momencie jest to dla mnie ogromnie ważne.
W obecnym momencie (początek 4 miesiąca ciąży) mój rozmiar pod biustem to 75, natomiast w biuście 86.
Bardzo proszę o pomoc.
Spis treści